PDA

View Full Version : ذخیره گزارش برنامه آزمون

Tarrah
چهارشنبه 08 تیر 1384, 23:09 عصر
سلام
می خوام یه برنامه آزمون بنویسم که 20 تا سوال رو برا کاربر نشون بده و بعد اینکه کاربر سوالهارو جواب داد نتیجه اعلام بشه.
چیزایی که خودم در نظر گرفتم می گم هنوزم پیاده سازیش نکردم . اگه لطف کنین راهنمائی کنین خیلی ممنون می شم.
یه فرم دارم که روش 4 تا dbimage داره یکی برا روی سوال و اون یکیا برا 3 تا گزینه .
کنار هر گزینه هم یه radiobutton هست برا انتخاب کاربر.یه آرایه 20 تایی هم هست که وقتی کاربر دگمه next رو می زنه تا سوال بعدی رو ببینه radiobuttony که کاربر انتخاب کرده به عنوان جواب تو آرایه ذخیره می شه .
در ضمن می خوام برنامه شماره سوال رو+اینکه جوابی که به اون سوال داده شده رو تو یه صفحه نشون بده و چاپ کنه.اگه از quick report استفاده کنم چه کنترل هایی باید روش بذارم ؟آیا می تونم این گزارش رو برا هر کاربر ذخیره کنم؟اگه آره و به صورت فایل ذخیره می شه یا میشه تو جدول ذخیره کرد؟
همین :)

Tarrah
پنج شنبه 09 تیر 1384, 09:58 صبح
دوستان من به کمکتون احتیاج دارم.لطفا کمکم کنید :گیج:

Tarrah
پنج شنبه 09 تیر 1384, 14:13 عصر
من نیاز فوری دارم.هیچکی حاضر نیست حتی یه قسمت از مسئله رو جواب بده :(

امیر-نا
پنج شنبه 09 تیر 1384, 15:52 عصر
من یکی آماده برای یکی نوشتم اگه پیداش کردم می تونم بهت بدمش.

امیر

Tarrah
پنج شنبه 09 تیر 1384, 17:28 عصر
خیلی ممنون می شم ازتون :flower:

d.e.l.p.h.i
پنج شنبه 09 تیر 1384, 22:27 عصر
سلام.
همون آرایه 20 تایی خوبه.
برای ذخیره اش هم جدول 20 ستونی استفاده کن.
برای مقایسه تمام سوال های تمام کاربران از دو حلقه for تو در تو استفاده کن که اولیش شمارش کاربران و دومیش 20 تایی هستش. (البته جوابها رو بهتره تو یک فایل داشته باشی. بنظرم فایل باینری خوبه ؛ برای هر سوال فقط چهار بایت استفاده کن).
برای نمایش هم خیلی کنترل ها هست ولی فکر کنم StringGrid برای راحتی کار خوب باشه.
:موفق:

Tarrah
پنج شنبه 09 تیر 1384, 23:03 عصر
ممنون :)

Tarrah
جمعه 10 تیر 1384, 15:46 عصر
این stringgrid تو کدوم سری از کامپوننتهاست ؟می شه یه مقدارم در مورد نحوه و موارد استفادش بگین ؟ :گیج:

Ali_Hashemi
جمعه 10 تیر 1384, 17:23 عصر
سلام
با توجه به اینکه شما تا بحال با String Grid کار نکردی - مشکل میشه شما رو راهنمایی کرد.
چون اگه برنامه رو بنویسیم بدیم به شما - کمتر زمان میبره !

ولی شما به این نکات دقت کن - مطمئنا خیلی از مشکلاتت رو میتونی حل کنی :

1- روشی که شما استفاده کردی - یعنی استفاده از آرایه - روش خوبیه . :تشویق:
2- بهتره که برای هر کدوم از اعضا یک کد در نظر بگیری و اون کد رو به همراه نام و هر مشخصات دیگه ای که میخوای در جدول کاربر ها ذخیره کنی و پاسخ های اونا رو توی یک جدول دیگه 21 ستونی که یک ستون کد شخصی که آزمون داده رو مشخص میکنه.
3- برای نمایش نتیجه آزمون بهتره که از String grid استفاده کنی(روی یک فرم دیگه) و هیچ نیازی به Quick Report نداری.

حالا چند تا نکته هم در مورد String Grid :
1- تو برگه Additional میتونی پیداش کنی.
2-برای اینکه توی هر کدوم از سلولهای اون یک چیزی نوشته بشه از این کد استفاده کن :

StringGrid1.Cells[1,0]:='شماره سوال';

که این مثال رشته "شماره سوال" رو در سطر 0 و ستون 1 StringGrid مینویسه.

3- میتونی اطلاعات موجود توی StringGrid رو توی یک فایل متنی ذخیره کنی :

StringGrid1.Cols[0].SaveToFile('c:\response.txt');
کد بالا اطلاعات ستون شماره 0 (همون پاسخ ها) رو توی فایل C:\Response.txt ذخیره میکنی.
4- میتونی اطلاعات رو از یک فایل به داخل StringGrid لود کنی (مثلا همون که ذخیره کردی قبلا) :

StringGrid1.Cols[0].LoadFromFile('c:\response.txt' );

5-اگه میخوای یه چیزی مثل این تصویر که میبینی بدست بیاری باید خصوصیات زیر رو(مربوط به StringGrid) تنظیم
کنی :

ColCount:=2;
DefaultRowHeight:=18;
FixedCols:=0;
RowCount:=21;
البته باید در قسمت Options گزینه goRowSelect رو هم انتخاب کنی.
و صد البته RowCount تعداد سطر هاست که توی تصویر 12 است اما شما 21 نیاز داری(برای 20 تا سوال)

و در آخر اینکه :
سعی کن که با این شیئ بیشتر آشنا بشی . توی بسیاری از برنامه ها بهش نیاز پیدا میکنی.

موفق باشی

Tarrah
جمعه 10 تیر 1384, 18:14 عصر
آقای هاشمی واقعا ازتون ممنونم ولی اگه از qreport استفاده نکنم از رو فرم امکان چاپ دارم ؟ :)

d.e.l.p.h.i
شنبه 11 تیر 1384, 20:51 عصر
سلام..
فکر کنم این بدردت بخوره..
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=75