PDA

View Full Version : سوال: نوع داده اي bit در Sql

zahedpour
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 23:41 عصر
سلام

ببخشيد كسي مي دونه چطور مي شه نوع داده اي bit در Sql رو با زبان C# در جدول ذخيره كرد؟ با چجور كدنويسي اي عمل انجام مي شه؟

جواب بديد ممنون مي شم.

AliRezaPro
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 23:52 عصر
با بولین یا 0 و 1 تست کردید؟

zahedpour
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 00:02 صبح
با بولین یا 0 و 1 تست کردید؟

با هر دوش. اصلا نمي دونم چه كدي بايد بنويسم كه تو GridView نمايش بده؟؟

Nahid Borna
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:21 صبح
سلام دوست عزیز شما از نوع داده bit مثل داده های دیگه استفاده کنین ولی در نهایت بیاین در دیتاگریدویو و در edit colomn هر داده ای که bit بود colomn type اون رو به DataGridViewCheckBoxColumn تغییر بدین این برای حالتی که بخواین از نوع بولین استفاده کنین :متفکر:

mahdi_7610
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 10:19 صبح
سلام

ببخشيد كسي مي دونه چطور مي شه نوع داده اي bit در Sql رو با زبان C#‎ در جدول ذخيره كرد؟ با چجور كدنويسي اي عمل انجام مي شه؟

جواب بديد ممنون مي شم.
توی sql یه فیلد از نوع bit با نام Check1 تعریف کن و سپس دستور زیر را هم توی insert وارد کن . با زدن دکمه insert توی جدول شما true یا false ثبت می شه .

if (checkBox1.Checked == true)
{
cmd.Parameters.Add("@Check1", checkBox1.Checked);
}

zahedpour
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 10:25 صبح
سلام دوست عزیز شما از نوع داده bit مثل داده های دیگه استفاده کنین ولی در نهایت بیاین در دیتاگریدویو و در edit colomn هر داده ای که bit بود colomn type اون رو به DataGridViewCheckBoxColumn تغییر بدین این برای حالتی که بخواین از نوع بولین استفاده کنین :متفکر:

سلام
ببخشيد اين Column Type كه مي گيد يه خاصيته؟ همچين چيزي تو Edit Columns مربوط به GridView وجود نداره. دقيقا بگيد كجا بايد DataGridViewCheckBoxColumn رو پيدا كنم و قرار بدم؟؟

جواب بديد ممنون مي شم.

zahedpour
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 10:50 صبح
توی sql یه فیلد از نوع bit با نام Check1 تعریف کن و سپس دستور زیر را هم توی insert وارد کن . با زدن دکمه insert توی جدول شما true یا false ثبت می شه .

if (checkBox1.Checked == true)
{
cmd.Parameters.Add("@Check1", checkBox1.Checked);
}

سلام
ببخشيد توي sql اين فيلد رو با نام New تعريف كردم و مقدار default هم هيچي ندادم. اما هرچي مي خوام با كدنويسي اين مقدار رو 0 يا 1 كنم همين پيشفرض درنظر گرفته مي شه. يعني اگه default عدد 0 باشه مي شه false و اگه 1 باشه مي شه true .
كد شما هم نوشتم اما به اين دليلي كه گفتم هيچ اتفاقي نميوفته.

جواب بديد ممنون مي شم.

2ndesigner
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 12:50 عصر
اگه نمیشه تصویر رو توی sql ذخیره کنید ، آدرسش رو که می تونید ذخیره کنید
به نظر من :
اول: عکس رو تو پوشه ی برنامه ذخیره کنید.
دوم: آدرس اون رو تو یه فیلد تو دیتابیس ذخیره کنید.
سوم: حالا به راحتی میشه چه تو gridview چه تو هر شی دیگه ای عکس رو نمایش بدی.

Nahid Borna
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 13:53 عصر
سلام
ببخشيد اين Column Type كه مي گيد يه خاصيته؟ همچين چيزي تو Edit Columns مربوط به GridView وجود نداره. دقيقا بگيد كجا بايد DataGridViewCheckBoxColumn رو پيدا كنم و قرار بدم؟؟

جواب بديد ممنون مي شم.
شما روی دیتاگریدویو کلیک کن،بالا سمت راست یک فلش کوچک می بینی اون رو باز کن Edit colomn باز میشه بعد برو روی هر آیتمی که مدنظرت کلیک کن بعد column Type اون آیتم رو
DataGridViewCheckBoxColumn بکن.:لبخند:

zahedpour
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 16:35 عصر
شما روی دیتاگریدویو کلیک کن،بالا سمت راست یک فلش کوچک می بینی اون رو باز کن Edit colomn باز میشه بعد برو روی هر آیتمی که مدنظرت کلیک کن بعد column Type اون آیتم رو
DataGridViewCheckBoxColumn بکن.:لبخند:

منم همين كارو كردم، اما اين Column Type كه مي گيد كجاست؟
اينطور خاصيتي كه وجود نداره

جواب بديد ممنون مي شم

zahedpour
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 18:19 عصر
ببخشيد اگه مي شه سريعتر جواب بديد. من اين مطلب رو واسه پروژه كارشناسيم لازم دارم. وقت زيادي هم ندارم.

جواب بديد ممنون مي شم.

mahdi_7610
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 21:41 عصر
شما قصد دارید یک checkbox اگه تیک خورد توی بانک مثلا true ثبت بشه و اگه تیک نخورد مثلا false ثبت بشه و یک ستون هم توی گریدویو داشته باشید که مقدار اونا نشون بده .

اگه منظورت همینه یه نمونه گذاشتم

zahedpour
جمعه 15 مرداد 1389, 11:10 صبح
شما قصد دارید یک checkbox اگه تیک خورد توی بانک مثلا true ثبت بشه و اگه تیک نخورد مثلا false ثبت بشه و یک ستون هم توی گریدویو داشته باشید که مقدار اونا نشون بده .

اگه منظورت همینه یه نمونه گذاشتم

سلام

ببخشيد اين نمونه اي كه فرستاديد WindowApplication هستش. يه كم با كدنويسي خود C# تو Asp.Net فرق مي كنه.
من يه وب سايت دارم درست مي كنم كه محيط طراحي و كدنويسي داره . تو طراحي اين چك باكس و گريدويو رو گذاشتم تا تو محيط كدنويسي براشون كد بنويسم.

اينجوري متوجه نمي شم. اگه با sqlconnection يا dataAdapter كار كرديد كمكم كنيد.

خواهش مي كنم.

جواب بديد ممنون مي شم.

Nahid Borna
جمعه 15 مرداد 1389, 12:22 عصر
منم همين كارو كردم، اما اين Column Type كه مي گيد كجاست؟
اينطور خاصيتي كه وجود نداره

جواب بديد ممنون مي شم
روی دیتاگریدویو کلیک کنید یک فلش کوچیک می بینید بعد اون فلش رو باز کنید dataGridView tasks رو می بینید بیاید روی خط دوم Edit Column رو روش کلیک کنید وقتی باز شد برید روی selected Columns یکی از column هایی که قبلا add کردین و حالا می خواهید به صورت check Box باشه رو با یکبار کلیک کردن روش انتخاب کنید حالا سمت راستتون peroperty رو می بینین بیاین پایین تا برسین به colomn Type که به صورت یک combobox می تونین از توش DataGridViewCheckBoxColumn رو انتخاب کنی.:اشتباه::افسرده:

mahdi_7610
جمعه 15 مرداد 1389, 15:57 عصر
سلام

ببخشيد اين نمونه اي كه فرستاديد WindowApplication هستش. يه كم با كدنويسي خود C#‎ تو ASP.NET فرق مي كنه.
من يه وب سايت دارم درست مي كنم كه محيط طراحي و كدنويسي داره . تو طراحي اين چك باكس و گريدويو رو گذاشتم تا تو محيط كدنويسي براشون كد بنويسم.

اينجوري متوجه نمي شم. اگه با sqlconnection يا dataAdapter كار كرديد كمكم كنيد.

خواهش مي كنم.

جواب بديد ممنون مي شم.

ببخشید پس من چی کار کردم؟
خوب منم واسش کد نوشتم . مگه کنترل ها بدون کد نویسی هم کار می کنند ؟
از کلاس های Ado.net هم استفاده کردم ( sqlconnection و dataAdapter )

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
string str;
con = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Sample.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
str = "SELECT * FROM TB";
cmd = new SqlCommand(str, con);
da = new SqlDataAdapter(cmd);
ds = new DataSet();
con.Open();
da.Fill(ds, "TB");
con.Close();
dataGridView1.DataSource = ds;
dataGridView1.DataMember = "TB";
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
string se;
if (checkBox1.Checked)
{
se = "1";
}
else
{
se = "0";
}
string str1;
str1 = "INSERT INTO TB(Check1)VALUES(@Check1)";
con.Open();
cmd = new SqlCommand(str1, con);
cmd.Parameters.Add("@Check1", se);
cmd.ExecuteNonQuery();
ds.Clear();
da.Fill(ds, "TB");
con.Close();
}

zahedpour
جمعه 15 مرداد 1389, 17:42 عصر
روی دیتاگریدویو کلیک کنید یک فلش کوچیک می بینید بعد اون فلش رو باز کنید dataGridView tasks رو می بینید بیاید روی خط دوم Edit Column رو روش کلیک کنید وقتی باز شد برید روی selected Columns یکی از column هایی که قبلا add کردین و حالا می خواهید به صورت check Box باشه رو با یکبار کلیک کردن روش انتخاب کنید حالا سمت راستتون peroperty رو می بینین بیاین پایین تا برسین به colomn Type که به صورت یک combobox می تونین از توش DataGridViewCheckBoxColumn رو انتخاب کنی.:اشتباه::افسرده:

سلام.

خيلي ممنونم از توضيحاتتون. اما واقعا من خاصيت Column Type رو نمي بينم.

متشكرم. ممنون:ناراحت:

mahdi_7610
جمعه 15 مرداد 1389, 19:38 عصر
دوست عزیز این چیزهایی که دوستان میگن واسه WindowsApplication هست . شاید توی محیط WebApplication قدری متفاوت باشه .

اگه پروژتون مربوط به web هست توی قسمت ASP.NET سوالتون را مطرح کنید.