PDA

View Full Version : سوال: join کردن دو دیتابیس مختلف چطوری؟

احمد سامعی
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 19:22 عصر
سلام

چطور می شه اطلاعات از دو جدول در دو دیتابیس مختلف دریافت کرد و نمایش داد
( دیتابیس ها روی یک سرور هستند اما یوزر و پسوردها طبیعتاً فرق می کنه)

ممنون

AminSobati
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 22:39 عصر
سلام دوست عزیزم،
Password برای Login (در سطح SQL Server) معنی داره، نه در سطح دیتابیس. پس وقتی کاربر لاگین کرده و به هر دو دیتابیس دسترسی داره، میتونه با آدرس دهی درست، از هر دو استفاده کنه:

select * from db1.dbo.table1 join db2.dbo.table2
...

احمد سامعی
جمعه 15 مرداد 1389, 23:16 عصر
سلام بر شما استاد ثباتی

البته که حرف شما درست هست منظور من هم سطح دسترسی به سرور بود که شما اشاره کردید(من بد توضیح دادم، ببخشید) در واقع من دو تا دیتابیس روی یک هاست و برای یک دامین دارم که طبیعتاً برای اتصال باید از کانکشن استرینگ و یوزرهای مخصوص خودشون استفاده کرد و می بینید اینجوری یکم قضیه فرق می کنه شاید هم در این رابطه نکته این وسط هست که من نمی دونم

ممنون می شم راهنمایی کنید.

AminSobati
شنبه 16 مرداد 1389, 16:31 عصر
اگر درست متوجه مشکل شده باشم، در این صورت باید از Host بخواین که Username شما رو در هر دو دیتابیس تعریف کنه تا بتونین بینشون اطلاعات تبادل کنین یا بخونین

احمد سامعی
شنبه 16 مرداد 1389, 18:39 عصر
یک سوال دیگه: برگردیم به قبل از ایجاد دیتابیس:

من این کار (ایجاد دو دیتابیس برای تفکیک داده های کاربران با داده های اطلاعاتی سایت) برای این انجام دادم که اگر اتفاقی برای یکی افتاد اون یکی در امان باشه (مثلاً هک)

آیا اصلاً نیاز به این کار هست ؟ یا هردو دیتابیس ادغام کنم ؟ تا دردسر هم نداشته باشم

algoritmha
شنبه 16 مرداد 1389, 18:45 عصر
سلام جناب سامعی
البته با این کار ضریب امنیتی سایت رو بالاتر می برید و احتمال از دست رفتن اطلاعات رو کمتر می کنید،اما اگر فکر می کنید برای شما دردسر دارد و اطلاعات هم حیاتی نیست،نیازی به این کار ندارید.
بهتر است در صورتی که می خواهید اطلاعات ارسالی از کاربران را در جایی امن نگهداری کنید،مثلا آنها را در ایمیل خود نگهداری کنید.

مشاوره در تهیه و انجام پروژه های دانشجویی و دانشگاهی
http://www.algoritmha.com

majidrajab
شنبه 16 مرداد 1389, 19:30 عصر
سلام شما با ايجاد يك view در يكي از ديتابيس ها از ديتابس ديگر مي تواني از انها select ايجادكني

AminSobati
شنبه 16 مرداد 1389, 20:38 عصر
مزیت چندانی برای امنیت وجود نداره در این روش. اگر کسی هک کنه، دیتابیس دوم رو هم هک خواهد کرد.

احمد سامعی
شنبه 16 مرداد 1389, 22:28 عصر
امنیت بماند خرابی چی ؟

اصلاً توجیهی داره یا نه ؟ اصلاً از نظر علمی چه وقت باید از دو یا چند دیتابیس در یک سرور برای یک برنامه استفاده کرد ؟