PDA

View Full Version : بالاخره یه راه حل کلی واسه کانکشن استرینگ پیدا شد

ee_persian
جمعه 15 مرداد 1389, 00:27 صبح
با سلام خدمت همه

اول یه نکته : من کارهای زیر رو در SqlServer 2005 و Visual Studio 2008 انجام دادم .

بالاخره به کمک دوست خوبم آقای سیاوش امرایی (Siavash427 ) و چند تن از کاربران خوب سایت برنامه نویس مشکل کانکشن استرینگ من حل شد . گفتم بزارم تو سایت شاید بعضی ها این مشکل رو هنوز داشته باشن ...

2 کار اساسی باید انجام بشه

اول اینکه کانکشن استرینگ رو روی سیستم خودتان طوری تنظیم کنید که بدون اتصال به sql server 2005 بتونه کار کنه

و دوم اینکه کاری کنید که برنامه ی شما روی هر سیستمی کار کنه ..

مرحله اول :

از این رشته اتصال جهت اتصال به فایل های بانک اطلاعاتی خود استفاده کنید .

"Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\school.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";
نکته 1 : به جای School.Mdf در رشته اتصال بالا اسم فایل بانک اطلاعاتی خودتون رو بنویسید .
نکته2 : فایل های بانک اطلاعاتی رو در مسیر Bin\Debug کپی کنید .
نکته 3 : روی فایل های بانک اطلاعاتی راست کلیک کنید ، و در قسمت Security گزینه ی کاربر جاری رو انتخاب کنید و اونو FullAccess یا دستیابی کامل کنید .
نکته 4 : برای اطمینان از رشته اتصال فایل های بانک اطلاعاتی نباید به SqlServer2005 وصل باشن .

مرحله دوم :

بر روی Solution پروژتون راست کلیک کنید و یک پروزه جدید از نوع Project\Setup Wizard ایجاد کنید .

2 بار Next را بزنید تا به پبجره ای برسید که دکمه Add رو داره ...

حالا فایل های بانک اطلاعاتی رو انتخاب کنید و مراحل رو به پایان برسونید .

حالا یکبار پروژه خودتون رو build کنید و سپس روی پروژه نصب راست کلیک کنید و گزینه Add\OutputProject را انتخاب کنید .

در پنجره ی ظاهر شده و در قسمت Project نام پروژی خودتون رو وارد کنید و Okey رو بزنید .

حالا پروژه نصب رو اجرا کنید .

در آخر به مسیر پروژه بروید تا فایل های نصب رو مشاهده کنید .

لازم به ذکر است که SqlServerExpress باید روی سیستمی که برنامه روی اون اجرا می شه باید نصب باشه .

امیدوارم که توضیحاتم کافی باشه .

از اساتید و دوستانی که توضیحات منو کامل تر کنن تشکر می کنم .
موفق و پیروز باشید .

mahdi_7610
جمعه 15 مرداد 1389, 07:28 صبح
سلام

ببخشید ولی این راه حل الان پیدا نشد . چون مدت هاست داریم از این روش استفاده می کنیم

من دیروز توی تاپیک زیر جواب شما را داده بودم :چشمک:

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1058064#post1058064

موفق باشی

ee_persian
جمعه 15 مرداد 1389, 23:17 عصر
بازم سلام ...

این که ناراحتی نداره ....

آقا مهدی (Mahdi_7610) واقعاً شرمنده .... می بایست از شما هم تشکر می کردم ...

در اینجا از آقای Mahdi_7610 کمال تشکر رو دارم .....