PDA

View Full Version : سوال: تلفیق چند table

laia56
جمعه 15 مرداد 1389, 02:53 صبح
سلام دوستان
چطوری میشود چند جدول را باهم تلفیق کرد و اطلاعات آنها را درقالب یک جدول بدست آورد البته راه حل بهتری غیر از کپی کردن میخواهم در واقع همزمان تکیل جداول دیگر توسط کاربران که جداول فوق نیز دارای اطلاعات یکسانی هستند میخواهم جداول فوق را بصورت یک جدول واحد ببینم

ali190
جمعه 15 مرداد 1389, 09:57 صبح
باسلام
بهترین روش استفاده از یک select query است .
در قسمت کوئری بر روی new کلیک کرده و گزینه dwsign view را انتخاب کنید .
یک کوئری جدید در نمای طراحی گشوده شده و پنجره show table به نمایش در میآید.
جداول و کوئریهای مدنظر را انتخاب کنید و به کوئری بیفزائید.
از اینجا به بعد نحوه نمایش اطلاعات در کوئری بستگی دارد به نوع ارتباطی که شما بین جداول مختلفتون در این نما ایجاد میکنید.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
موفق باشی

laia56
جمعه 15 مرداد 1389, 11:55 صبح
دراین حالت یک مسئله بوجود میاید وآن اینکه فیلدها ایجاد میشوند در حالیکه من چند جدول دارم با 8 فیلد یکسان حالا میخواهم اطلاعات این جداول را در یک جدول دیگر ببینم با همان 8 فیلد

ali190
جمعه 15 مرداد 1389, 11:59 صبح
سلام
برای اینکار از append query هم میتونی استفاده کنی.البته در هنگام استفاده از این اکشن کوئری باید دقت کنی.چون در صورت اجرای نادرست این اکشن کوئری حجم اطلاعات تکراریت خیلی بالا میره.
موفق باشی

laia56
جمعه 15 مرداد 1389, 12:09 عصر
بی زحمت بیشتر توضیح بدهید و بفرمایید جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی دقیقا چکار کنم
با تشکر از محبت شما

ali190
جمعه 15 مرداد 1389, 12:33 عصر
سلام
برای اینکار باید یک جدول موقت با همون 8 فیلد ایجاد کنی
از این جدول برای جمع بندی اطلاعات چند جدول استفاده میشود.
خوب حالا متد اینست که اطلاعات جداول مختلف از چند جدول توسط appned query ها به جدول موقت منتقل بشه.
:متفکر:
یک جای کار میلنگه؟!
اگر appned query ها بیشتر از یکبار اجرا ء کنید چی میشه؟
به تعداد دفعات اجرا شما از هر رکورد ، رکورد تکراری دارین.
پس قبل از اجرای عملیات انتقال اطلاعات (اجرای append query ) کلیه رکوردهای جدول موقت باید توسط یک delete query حذف شود.
به همین راحتی
حالا هر سری که میخواهید عملیات گردآوری اطلاعات از چند جدول در یک جدول را داشته باشید قبلش توسط یک delete query بستر مناسب در جدول موقت (جهت جلوگیری از ورود اطلاعات تکراری) محیا میکنید سپس اجرای عملیات transfer اطلاعات.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
بازهم سئوال داشتی در خدمتم.
موفق باشی

laia56
شنبه 16 مرداد 1389, 09:51 صبح
با سلام
من مراحلي كه شما ارائه نموديد را طي كردم اما به جواب دلخواه نرسيدم مشكل در زماني هست كه چند جدول را بخواهيم به يك جدول انتقال دهيم كه كوئري اعمال نميشود و پيغام تصوير زير را دريافت ميكنيم
در ضمن فايلي كه من ميخواهم روي آن عمل فوق انجام شود بنام app است اما در فايل ديگري كه بنام angoran ميباشد و در همين سايت از تايپيك http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51917
دريافت كردم به نكته جالبي برخوردم وآنهم اين بود كه در صورت دو بار اجراي كوئري مورد نظر صرفا يكبار ركوردها اعمال ميشود دراينمورد هم توضيح بدهيد كه اين حالت چگونه انجام شده كه نياز به كوئري delete ديگر نيست