PDA

View Full Version : سوال: دریافت اطلاعات از بانک فقط یک بار برای هر session

xoogle.ir
جمعه 15 مرداد 1389, 15:48 عصر
سلام
فرض کنیم که محیط کاربری سایت ما این قدر انعطاف داره که کاربر میتونه پارامتر های زیادی از اکانت خودش رو شخصی سازی کنه مثلا رنگ پس زمینه رو انتخاب کنه ، رنگ لینک ها ، تعداد خبرها ، نمایش یا عدم نمایش بعضی از قسمت های سایت و ..... و فرض کنید که تعداد این پارامترها به حدود 30 تا برسه که باید از توی بانک بازخونی بشه.

آیا راهی هست که این اطلاعات فقط یک بار در هنگام لاگین کردن کاربر از بانک خونده بشن و تا پایان جلسه ازشون استفاده بشه و دیگه نیازی نباشه با هر رفرش صفحه ، اطلاعات مجددا از بانک فراخونی بشن ؟؟

البته با توجه به حجم زیاد اطلاعات فکر میکنم که استفاده از session منطقی نیست. استفاده از cookie هم که همیشه محدودیت ها و نا امنی های خودش رو داره. شما باشید چه کار میکنید ؟ :لبخندساده:

bestirani2
جمعه 15 مرداد 1389, 15:59 عصر
سلام
فرض کنیم که محیط کاربری سایت ما این قدر انعطاف داره که کاربر میتونه پارامتر های زیادی از اکانت خودش رو شخصی سازی کنه مثلا رنگ پس زمینه رو انتخاب کنه ، رنگ لینک ها ، تعداد خبرها ، نمایش یا عدم نمایش بعضی از قسمت های سایت و ..... و فرض کنید که تعداد این پارامترها به حدود 30 تا برسه که باید از توی بانک بازخونی بشه.

آیا راهی هست که این اطلاعات فقط یک بار در هنگام لاگین کردن کاربر از بانک خونده بشن و تا پایان جلسه ازشون استفاده بشه و دیگه نیازی نباشه با هر رفرش صفحه ، اطلاعات مجددا از بانک فراخونی بشن ؟؟

البته با توجه به حجم زیاد اطلاعات فکر میکنم که استفاده از session منطقی نیست. استفاده از cookie هم که همیشه محدودیت ها و نا امنی های خودش رو داره. شما باشید چه کار میکنید ؟ :لبخندساده:
تمام اینها را به یک کد خاص 30 رقمه تبدیل کن با الگوریتم خودت و وارد کوکی کن و تنها در صورتی که الگوریتم مربوطه را داشت از کوکی بگیر

xoogle.ir
جمعه 15 مرداد 1389, 16:18 عصر
میشه یه مثال هرچند کوتاه بزنید ؟

bestirani2
جمعه 15 مرداد 1389, 16:24 عصر
اصلاً یک کاری
اونها رو بریز توی یک آرایه بعد با
string serialize ( mixed (http://barnamenevis.org/forum/language.pseudo-types.html#language.types.mixed) $value )
یک رشته قابل انتقال کن
بعد با یک تابع به دلخواه رمزنگاری کن و اون رو انتقال بده

xoogle.ir
جمعه 15 مرداد 1389, 16:33 عصر
ممنون
فرض کن من این 6 تا مقدار رو دارم :

34879
show1
show2
10
15px

چطوری باید همین کاری که گفتی رو انجام بدم و بعدش چه جوری باید به این مقادیر دسترسی داشته باشم ؟

xoogle.ir
شنبه 16 مرداد 1389, 19:56 عصر
کسی پیشنهادی نداره ؟
به این مورد احتیاج ضروری دارم.

bestirani2
شنبه 16 مرداد 1389, 20:18 عصر
ممنون
فرض کن من این 6 تا مقدار رو دارم :

34879
show1
show2
10
15px

چطوری باید همین کاری که گفتی رو انجام بدم و بعدش چه جوری باید به این مقادیر دسترسی داشته باشم ؟

این مقادیر رو بریز توی یک آرایه و بعدش با اون تابعی که بالا گفتم تبدیلش کن به یک رشته و بعد بگذارش تو کوکی