PDA

View Full Version : استفاده از طراح گزارش موقع اجرا به صورت محدود

MOJTABAATEFEH
جمعه 15 مرداد 1389, 16:26 عصر
من می خوام موقع اجرا از طراح گزارش استفاده کنم که کاربر با سلیقه خود گزارش رو تهیه کنه خب تا اینجا مشکلی نیست حالا چطور می تونم این طراح گزارش رو موقع اجرا محدود کنم مثلا یکسری ابزارهای خاص نمایش داده بشن و همه ی امکانات زمان طراحی نمایش داده نشوند جایی دیدم اینکار رو انجام داده بودند

با تشکر

حمیدرضاصادقیان
جمعه 15 مرداد 1389, 16:52 عصر
سلام.شما باید خودت یک طراح گزارش طراحی کنی. مثلا اگر از Fast report استفاده میکنی خودش یک راهنمای developer داره که توضیح داده چطوری یک فرم طراحی درست کنی و خیلی راحت میتونی ابزارهایی که میخواهی نمایش بدی و اونهایی هم که لازم نداری غیر فعال کنی.من اینکارو با Fast report انجام دادم.با Qreport هم اینکارو کردم فقط کامپوننتها رو دستکاری کردم که کاربر بتونه روی فرم تغییرش بده چون در حالت عادی این قابلیت وجود نداره.
موفق باشید

MOJTABAATEFEH
جمعه 15 مرداد 1389, 16:59 عصر
سلام.شما باید خودت یک طراح گزارش طراحی کنی. مثلا اگر از Fast report استفاده میکنی خودش یک راهنمای developer داره که توضیح داده چطوری یک فرم طراحی درست کنی و خیلی راحت میتونی ابزارهایی که میخواهی نمایش بدی و اونهایی هم که لازم نداری غیر فعال کنی.من اینکارو با Fast report انجام دادم.با Qreport هم اینکارو کردم فقط کامپوننتها رو دستکاری کردم که کاربر بتونه روی فرم تغییرش بده چون در حالت عادی این قابلیت وجود نداره.
موفق باشید

ممنون دوست عزیز این راهنمای developer چطوری می تونم پیدا کنم؟

با تشکر

حمیدرضاصادقیان
جمعه 15 مرداد 1389, 18:59 عصر
از این لینک (http://fast-report.com/pbc_download/DeveloperManual-en.pdf)میتونید اونو دانلود کنید.
موفق باشید

MOJTABAATEFEH
چهارشنبه 19 آبان 1389, 20:06 عصر
چطور میشه از فایل هایی که موقع اجرا با designer خود فست می سازیم استفاده کرد؟
designer با پسوند fr3 میسازه اما نمایشگر گزارش با پسوند fp3 ذخیره و باز می کنه

با تشکر

vcldeveloper
چهارشنبه 19 آبان 1389, 22:45 عصر
designer با پسوند fr3 میسازه اما نمایشگر گزارش با پسوند fp3 ذخیره و باز می کنه
دو حالت ویرایش دارید؛ یکی حالت ویرایش گزارش آماده شده هست، که فایلش میشه همون fp3. این در زمانی هست که گزارش کاملا آماده شده، ولی کاربر میخواد در برخی قسمت هاش به شکل محدود دست ببره.

حالت دیگه ویرایش گزارش قبل از آماده شدن هست، که در این حالت، فایل شما fr3 هست، و کاربر به همون شکلی که شما گزارش را ویرایش می کنید، میتونه گزارش را ویرایش کنه، البته این امکان وجود داره که برخی از قابلیت ها را برای کاربر غیرفعال کنید.

MOJTABAATEFEH
پنج شنبه 20 آبان 1389, 15:03 عصر
جناب کشاورز ممنون از پاسختون

دو حالت ویرایش دارید؛ یکی حالت ویرایش گزارش آماده شده هست، که فایلش میشه همون fp3. این در زمانی هست که گزارش کاملا آماده شده، ولی کاربر میخواد در برخی قسمت هاش به شکل محدود دست ببره.

امکان ویرایش fp3 رو دادن به چه شکله؟ چون وقتی دکمه ویرایش رو موقع نمایش می زنیم گزارش به حالت ویرایش میره ولی با پسوند fr3؟

حالت دیگه ویرایش گزارش قبل از آماده شدن هست، که در این حالت، فایل شما fr3 هست، و کاربر به همون شکلی که شما گزارش را ویرایش می کنید، میتونه گزارش را ویرایش کنه، البته این امکان وجود داره که برخی از قابلیت ها را برای کاربر غیرفعال کنید.

چطور این عمل محدود کردن رو میشه انجام داد؟

با تشکر

vcldeveloper
پنج شنبه 20 آبان 1389, 23:30 عصر
امکان ویرایش fp3 رو دادن به چه شکله؟
با استفاده از TfrxReport.LoadFromFile، گزارش رو از فایل لود می کنید، و با استفاده از TfrxReport.DesignReport، گزارش رو در ویرایشگر گزارش نمایش میدید. البته باید کامپوننت frxDesigner رو هم روی فرم بیاندازید.

چطور این عمل محدود کردن رو میشه انجام داد؟
frxDesigner خودش خصوصیات مختلفی برای تعیین مقادیر پیش فرض و اعمال محدودیت ها داره.