PDA

View Full Version : سوال: نوع داده اي bit در Sql

zahedpour
جمعه 15 مرداد 1389, 22:10 عصر
سلام

ببخشيد كسي مي دونه چطور مي شه نوع داده اي bit در Sql رو با زبان C#‎‎ در جدول ذخيره كرد؟ با چجور كدنويسي اين عمل انجام مي شه؟
و بعد چطور مي شه در GridView نمايشش داد؟

جواب بديد ممنون مي شم.

Mostafa_Dindar
جمعه 15 مرداد 1389, 22:19 عصر
سلام

ببخشيد كسي مي دونه چطور مي شه نوع داده اي bit در Sql رو با زبان C#‎‎‎ در جدول ذخيره كرد؟ با چجور كدنويسي اين عمل انجام مي شه؟
و بعد چطور مي شه در GridView نمايشش داد؟

جواب بديد ممنون مي شم.

سلام ,

معادل bit در دات نت DataType از نوع Boolean هست . True معادل 1 و False معادل 0

موفق باشید

Ali_M.Eghbaldar
جمعه 15 مرداد 1389, 22:36 عصر
سلام
از داخل خود بانک باید با دو مقدار True و False کار کنی
و از خارج اون با 0 و 1

موفق باشی

rana-writes
جمعه 15 مرداد 1389, 23:59 عصر
سلام
توی گرید هم به این شکل یه CheckBoxField اضافه میکنین

<asp:CheckBoxField DataField="PostTemp" HeaderText="Temp" SortExpression="PostTemp"/>

موفق باشین

qeidarlo
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 01:45 صبح
سلام

من یه پایگاه داده دارم که تو یکی از جدولهایش دوتا فیلد با نام1- کد(عدد) و2- جنسیت(0 یا 1) از نوع bit ذخیره شده. میخوام داده ها رو تو یه دیتاگرید در سی شارپ نمایش بدم، با این تفاوت که به جای صفر مرد و به جای یک زن رو نشان بده.لطفا اگه راهی به نظرتون میرسه راهنمایی کنید.مرسی

شاهرخ عشایری
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 20:25 عصر
دوست من، راهی که به نظرم میرسه اینه که شما برای نمایش اطلاعات در گریدویو به جای اینکه مستقیما اطلاعات رو به gridview ارسال (Bind) کنید، از DataReader استفاده کرده و اون رو بصورت سطر به سطر بخونید. این کار رو می تونید توسط یک حلقه انجام بدید. درون حلقه هم چون به تمام فیلدها دسترسی دارید میتونید با یک دستور IF بررسی کنید که آیا مقدار فیلد جنسیت برابر 1 هست یا صفر. در این صورت میتونید مقدار فیلد رو به مقدار مورد نظرتون تغییر بدید.
البته باید توجه کنید که شما باید بطور همزمان یک DataTable دیگر هم داشته باشید و در هر مرحله از اجرای حلقه، مقادیر هر سطر رو درون DataTable قرار دهید. چرا؟ چون فیلد جنسیت شما در پایگاه داده از نوع Bit هست و نمیتونه "رشته ی مرد یا زن" رو در خودش ذخیره کنه. پس این فیلد در DataTable شما از نوع رشته باید باشه. پس از اتمام کار، GridView رو به DataTable ارسال کنید. (DataSource)

موفق و موید باشید دوست من.

rezaeyan
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:37 عصر
دوستان عزيز چرا اينقدر اين لقمه رو دور سرتون مي چرخونيد.
براي اين كار براحتي ميتونيد از STORED PROCEDURES استفاده كنيد. و در ان ميتونيد بگيد اگر مقدار صفر بود مرد رو برگردونه و اگر مقدار يك بود زن رو برگردونه.مطالب زيادي در مورد STORED PROCEDURES وجود داره كه مي تونيد يك جستجوي كوچولو بكنيد.