PDA

View Full Version : گفتگو: ایجاد یک برنامه برای یک مدرسه مدرن

TeacherMath
شنبه 16 مرداد 1389, 11:11 صبح
دیر یا زود همه محیطهای اداری مجبور می شوند کارهای خود را با نرم افزار انجام دهند.مدارس در ایران کمتر از این فناوری استفاده می کنند وتنها برای ثبت نمرات از کامپیوتر استفاده می کنند.بر آن شدم تا برنامه ای در این باره ایجاد کنم.(هنوز در مرحله طراحی می باشم)به عبارتی می خواهم برنامه ای شبیه شبکه هایی که در دانشگاهها وجود دارد و دانشجویان از آن برای رزو کتاب و کارهای دیگر استفاده می کنند طراحی کنم.ولی با امکانات بیشتر.
مانند:
1.امکان حضور وغیاب
2.در نظر گرفتن مدیر ،معاون ،دفتردار،مسئول کامپیوتر،معلم ودانش آموز در این برنامه به عنوان موجودیت.
3.امکان برگزاری آزمون.
4.امکان رزو غذا در غذاخوری مدرسه(مدرسه های خاص )
و چیزهای دیگری که دوستان به ذهنشان می رسد.
لطفا این موضوع را در نظر بگیرید که این برنامه برای یک مدرسه ایدال می باشد بنابراین به این فکر نکنید که این برنامه در مدرسه قابل اجرا نیست .
لطفا در مورد تجربه های مشابه ای که در طراحی این جور برنامه ها داشته اید برایمان سخن برانید.

TeacherMath
شنبه 16 مرداد 1389, 21:39 عصر
آیا شما هیچ کدام در مدرسه درس نخوانده اید ؟

حجتی نیا
شنبه 16 مرداد 1389, 23:28 عصر
حتما اگه برنامه ای نوشته میشه باید به سایت مدرسه هم ارتباط داشته باشه ..
1 - امکان بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان توسط اولیا از طریق سایت مدرسه
2 - ارائه کارنامه دانش اموزان از طریق سایت
3 - ارائه اطلاعات به اولیا (جلسات و ...) از طریق پیامک به اولیا
4 - ...

raha1234567
یک شنبه 17 مرداد 1389, 00:31 صبح
سلام

من تازه کارم و زیاد اطلاعات ندارم ولی دوست دارم کمکتون کنم
فکر کنم برای این کار
مثلا قسمت حضور غیاب بتوان برنامه ای طراحی کرد که دانش آموز با داشتن کارت و زدن کارت در کارت خوان حضور او در کل شبکه مدرسه ثبت شود و با داشتن 3 غیبت به خانواده او به صورت اتوماتیک وار اطلاع داده شود البته می دونم یه معایبی داره اما اینم یه نظره دیگه

و همچنین میتوان به جای دعوت از اساتید و یا غیره برای همایش به مدرسه از طریق اتصالات اینترنتی به صورت on line این کار را انجام داد ومی توان هیات دانش آموزی و اولیائ مربیان را از طریق شبکه برای تعیین زمان جلاسات بهم متصل کرد و همچنین برای آنها یک سایت نخبگان و مخترعان قرار داد شبیه همین سایت برنامه نویسان که تمامی افراد یک مدرسه یا تمامی دانش آموزان مدارس یک استان با هم در ارتباط باشند

اگه بخواهیم موجودیت های یک مدرسه را در نظر بگیریم مبحثش جدا هست مثلا

علاوه بر موجودیت های شما بابای مدرسه ، دانش آموزان والدین دانش آموزها ، کتابدار مدرسه ، تعداد کلاس مدرسه و خیلی چیز دیگه باهم در ارتباط هستند

دوست دارم کمکتون کنم اگه درمورد پروژه تون بیشتر توضیح بدید وبگید به چه چیزی نیاز دارید شاید بتونم با کمک از اساتیدم به شما کمک کنم
:تشویق::تشویق:

zahmatkesh8519
یک شنبه 17 مرداد 1389, 01:35 صبح
سلام 1. نرم افزار های که برای مدارس نوشته می شه باید جامع و سراسری اجرا بشه نه برای اجرا در مدرسه ای خاص . 2. باید حراست استان و کشور (وزارت خونه) تائیدش کنه 3. با تموم نرم افزار های قبلی هماهنگ باشه (از تحت داس گرفته تا تحت شبکه ) 4. حتی چیدمات آیتم ها ی ، فرم هاش باید با استاندار های آموزش پرورش مطابقت کنه . بنظرم دلیلش اینه که کارمندای که بانرم افزار های قدیمی تر کار کردن بسیار زودتر همانگ بشن . باید آشنایی با صابقه تو بخش رایانه (آی تی) شهرستان ÷یدا کنی و ازش کمک بگیری . اگر دفتر دار باتجربه ای هم گیرت بیاد کمک بزرگیه . البته بعضی ها بهتره گفته بشه اکثرا می ترسن چیزی بکن، تعجب نکن ، شایدم فکر می کنن اطلاعات امنیتی کشور رو می دونن . با اینکه می دونن می گن ما هیچ اطلاعاتی ندارم . خلاصه تو این راه مانع زیاد سر راهته . متظرشون باش و از حرکت نایست . موففق باشی .