PDA

View Full Version : سوال: نحوه ساخت بازی انلاین

mohsen.nsb44
شنبه 16 مرداد 1389, 11:41 صبح
سلام خدمت همه دوستان
اگه اول نحوه ایجاد تجزیه سایت رو شرح بدین ممنون می شم
دوما چند تا سوال دارم اولشاینه که هر کاربر یه صفحه مختص به خود داره که در حال تغییره حال ایا به ازای هر کاربر یک صفحه اضافه می شه به سایت؟ اگه اینطوریه بازی هایی که چندین هزار کاربر دارن چی میشه؟ :متعجب:
خب چیکار میشه کرد که یه صفحه داشته باشیم هر کاربر با لوگین کردن فقط اطلاعات خودشو ببینه و بتونه بازی کنه؟

smhz777
شنبه 16 مرداد 1389, 12:42 عصر
سلام خدمت همه دوستان
دوما چند تا سوال دارم اولشاینه که هر کاربر یه صفحه مختص به خود داره که در حال تغییره حال ایا به ازای هر کاربر یک صفحه اضافه می شه به سایت؟ اگه اینطوریه بازی هایی که چندین هزار کاربر دارن چی میشه؟ :متعجب:
خب چیکار میشه کرد که یه صفحه داشته باشیم هر کاربر با لوگین کردن فقط اطلاعات خودشو ببینه و بتونه بازی کنه؟

1- کلا در این بازی ها از آژاکس خیلی استفاده می شه و حتما باید یادش بگیری و ازش استفاده کنی.
منظورت رو از "نحوه ایجاد تجزیه سایت" نمی فهمم.اگرمنظورت تجزیه و تحلیل برنامه و دیتابیس کاملا به نوع بازیت و داستانش مربوط می شه وخودت باید درش بیاری.

2-اون صفحه مورد نظر شما درواقع یک صفحه بیشتر نیست که به آژاکس درحال تغییر.

mohammad.sakhidel
شنبه 16 مرداد 1389, 12:51 عصر
سلام خدمت همه دوستان

با این دیدی که داری سخت میشه بازی بسازی.
وقتی میگن هر کاربری یه صفحه داره این فقط یه اصطلاحه. یه صفحه است که محتویاتشو از دیتابیس و بر اساس مشخصات کاربر لوگین کرده میخونهو حالا این اطلاعات میتونه مشخصات ، تیم ، گالری یا ....
باشه. باید قدرت تحلیلتو بالاتر ببری. طراحی پایگاه دادت هم باید قوی باشه. آژاکس مرحله بعدیه.

-----------------------------------------------------------------
بازار مرزی ایرانیان :: تجربه یک خرید ارزان و با کیفیت (http://www.bazaremarzi.com)

mohsen.nsb44
شنبه 16 مرداد 1389, 13:14 عصر
دوستان من با اجاکس کار نکردم نمیشه بدون استفاده از اجاکس بازی رو طراحی کرد؟

mohsen.nsb44
شنبه 16 مرداد 1389, 13:20 عصر
اگه مجبور باشم از اجاکس استفاده بکنم باید از چه کنترل هایی استفاده بکنم؟
می خوام بدونم منظورتون استفاده از update panel و timer هستش یا اینکه از کنترل های دیگه که در اجاکس کنترل تولکیت وجود داره باید استفاده کنم اگه اره لطفا اسم کنترل هاشو بگین تا برم سراغ یادگیریشون

salehbagheri
شنبه 16 مرداد 1389, 15:04 عصر
اگه مجبور باشم از اجاکس استفاده بکنم باید از چه کنترل هایی استفاده بکنم؟

باز هم از اون سوالها پرسیدید ها!

ببینید شما باید اول بازی یا نقشه بازی که میخواهید بسازید رو تحلیل و بررسی کنید و سپس بر اساس اون و بر اساس نیازهای اون بازی، به فکر استفاده از کنترلهای مناسب اون باشید. نه اینکه اول دوسه تا کنترل انتخاب کنید و بر اساس اونها بازی رو بسازید.

بعضی بازی ها هستند که اصلا نیاز به AJAX ندارند و بعضی دیگر هم هستند که اگه AJAX نبود اونها هم نبودند.

اما اینو بدونید که ساخت یک بازی انلاین به مراتب سخت تر و سنگین تر و پیچیده تر از ساخت یک سایت معمولی هست. مخصوصاً که اکثر بازیها یه هسته زمانی دارند که ساخت اون بسیار مشکل هست.

mohsen.nsb44
شنبه 16 مرداد 1389, 16:11 عصر
باز هم از اون سوالها پرسیدید ها!

ببینید شما باید اول بازی یا نقشه بازی که میخواهید بسازید رو تحلیل و بررسی کنید و سپس بر اساس اون و بر اساس نیازهای اون بازی، به فکر استفاده از کنترلهای مناسب اون باشید. نه اینکه اول دوسه تا کنترل انتخاب کنید و بر اساس اونها بازی رو بسازید.

بعضی بازی ها هستند که اصلا نیاز به AJAX ندارند و بعضی دیگر هم هستند که اگه AJAX نبود اونها هم نبودند.

اما اینو بدونید که ساخت یک بازی انلاین به مراتب سخت تر و سنگین تر و پیچیده تر از ساخت یک سایت معمولی هست. مخصوصاً که اکثر بازیها یه هسته زمانی دارند که ساخت اون بسیار مشکل هست.
دوست عزیز بزارید کمی در مورد چیزی که مد نظرم هست توضیح بدم شاید بهتر بتونید راهنماییم بکنید
نگاه کنید شما کره زمین رو در نظر بگیرید که خالی است
کاربر بعد از ثبت نام به عنوان مثال 1000 متر زمین بهش داده می شود + مقداری سلاح و سرباز + 100 چرخش
خب هر 20 دقیقه 1متر زمین + 1 چرخش بهش داده می شود
بازی بر اساس چرخش ها و پول پیش می رود مثلا به ازای ساخت یک کارخانه 3 چرخش باید داشته باشد اگه چرخش کافی نداشته باشد نمی تواند کاری انجام بدهد برای خرید سلاح یا ساخت کارخانه علاوه بر چرخش پول کافی هم باید داشته باشد
خب کاربر بعد از ثبت نام مثلا 10 روز از حمله دیگران مسون است اما اگه به کشوری حمله کند هیچ مسونیتی نخواهد داشت
به هر کشوری هم نمی تواند حمله کند به کشوری می تواند حمله بکند که قدرت کشور مقابل 30 درصد کمتر از این کشور یا 100 درصد بیشتر از این کشور باشد
قدرت کشور هم بر اساس سلاح و پول و زمین محاسبه باید بشود
انواع حمله خواهیم داشت با هواپیما با کشتی و زیر دریایی و ...
حمله با تمام قدرت که می تونه هم زمین و پول کشور مقابل رو تصاحب کنه در صورتی که موفق امیز باشه
حمله با نصف قدرت که برای تضعیف کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و حمله های موشکی و ...
البته تکنولوژی هایی هم هستند که می شود خریداری کرد مثل جاسوسی توسط ماهواره که میزان سلاح های دشمن را نمایش خواهد داد
مین گذاری در اطراف مرز و ...
و خیلی از امکانات دیگری که مد نظرم هستش.
در ضمن می خوام وقتی کاربر افلاین هم هست به صورت اتوماتیک سیستم کار کنه یعنی اگه دشمن بهش حمله کرد دفاع کنه.
می دونم از حد توانم خیلی بالاتره طراحی این بازی ولی می خوام تلاشمو بکنم البته اینم بگم که سر ماه اعزام به خدمت هستم ولی می خوام با راهنمایی شما دوستان این کارو انجام بدم امید وارم هم کمکم کنید هم راهنمایی
خب حالا به نظر شما میشه این بازی رو بدون اجاکس طراحی کرد؟
(این شبیه بازی اینترنتی جندیس هستش که من تغییرات زیادی می خوام در اون بدم ایده های بهتری براش دارم )

salehbagheri
شنبه 16 مرداد 1389, 17:21 عصر
اکثر بازیهای اینترنتی مشکل کند بودن رو دارند مخصوصاً بازیهای گرافیکی. این مشکل زمانی چند برابر میشه که در کدنویسی و الگوریتم دقت کافی رو نکرده باشیم.

برای ساخت یه بازی آنلاین استاندارند حداقل یکماه تمام باید بر روی الگوریتم و روش کارش فکر کنید و نقشه های بازی رو طراحی کنید. بدون نقشه، ساخت بازی امکان پذیر نیست.

بعد از آن، مهم ترین موضوع همین هسته بازی هست که مبتنی بر زمان هست. یعنی در زمانهای مشخص و تعیین شده کارخاصی رو انجام میده. این هسته رو شاید بشه با Cache برنامه ریزی کرد ولی خب باید بسیار بر رویش کار شود.

پس از ساخت هسته بازی، پیاده سازی باقی موارد به مراتب ساده ترند که اکثراً با چند عمل ریاضی قابل حل هستند.

می دونم از حد توانم خیلی بالاتره طراحی این بازی ولی می خوام تلاشمو بکنم البته اینم بگم که سر ماه اعزام به خدمت هستم ولی می خوام با راهنمایی شما دوستان این کارو انجام بدم امید وارم هم کمکم کنید هم راهنمایی

بنده فکر نمی کنم به این زودیها بشه این بازی رو طراحی کرد. حداقل 6 ماه زمان لازم داره.

خب حالا به نظر شما میشه این بازی رو بدون اجاکس طراحی کرد؟
آجاکس (بودن یا نبودن) بخش کوچکی از کار هست، شما ابتدا باید بر روی هسته بازی فکر کنید.

mohsen.nsb44
یک شنبه 17 مرداد 1389, 09:27 صبح
با راهنمایی های شما پس باید اول کد نویسیم رو قوی کنم بعد شروع کنم.
فعلا دارم اطلاعات جمع می کنم راهنمایی دوستان را مد نظر خواهم گرفت
تشکر از همه دوستان .