PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن امکان جستجو در وب سایت

n_ahmad
شنبه 16 مرداد 1389, 12:28 عصر
با سلام
من سایتی طراحی کردم که بیشتر صفحات آن HTML است که در یک صفحه ASP نمایش داده می شود .می خواستم که در ایت سایت امکان جستجو بر اساس کلمات کلیدی داشته باشم یعنی کاربر کلمه مورد نظر خود را تایپ کند و بعد از فشردن کلید جستجو صفحه HTML ای که با کلمه مورد نظر همخوانی دارد نمایش داده شود.
در تاپیک های قبلی جستجو کردم ولی مطلبی بدست نیاوردم لطفا راهنمایی کنید
متشکرم

aminghaderi
شنبه 16 مرداد 1389, 18:40 عصر
با سلام
من سایتی طراحی کردم که بیشتر صفحات آن HTML است که در یک صفحه ASP نمایش داده می شود .می خواستم که در ایت سایت امکان جستجو بر اساس کلمات کلیدی داشته باشم یعنی کاربر کلمه مورد نظر خود را تایپ کند و بعد از فشردن کلید جستجو صفحه HTML ای که با کلمه مورد نظر همخوانی دارد نمایش داده شود.
متشکرم
به نظر من فقط یه راه داری که کل متن Html صفحاتت رو در داخل DB ذخیره کنی و بعد جستجو رو بروی رکورد های DB انجام بدی؟!
چون کاربر در حال حاضر فقط یک صفحه رو می بینه و دسترسی به صفحات دیگر نداره و گرنه می شد از Javascript کمک گرفت.
اما اگر یک صفحه رو بخوای این طوری جستجو کنی ، با جاوا این کار شدنی هست.

موفق باشی.

amordad
یک شنبه 17 مرداد 1389, 07:51 صبح
با سلام
دوست من فکر میکنم بهترین راه این باشد که با توابع i/o واستفاده از stream ها آن فایل ها را بخوانی و سپس درون آن ها جست وجو کنی
بهتر است در مورد file system و توابع stream و io جستجو کنی

ricky22
یک شنبه 17 مرداد 1389, 08:12 صبح
علاوه بر راه بالایی می تونی از هر صحفه HTML یک خروجی XML هم داشته باشی و در اون SEarch کنی.

n_ahmad
یک شنبه 17 مرداد 1389, 10:05 صبح
با سلام
متشکرم

از همه دوستان متشکرم
فقط دو دوست عزیزی که راه بدون DB را پیشنهاد کرده بودند اگه امکان داره بیشتر توضیح بدن یا منبعی را معرفی کنند. متشکرم