PDA

View Full Version : دسترسی به پروسسهای روی سرور

Z_Programming
شنبه 16 مرداد 1389, 13:34 عصر
سلام
می خواستم بدونم چطوری می شهدر دلفی به پروسسهای روی سرور دسترسی داشت

ممنون

vcldeveloper
شنبه 16 مرداد 1389, 14:23 عصر
چه سروری؟
چه نوع دسترسی ایی؟
از طریقی؟ برنامه روی خودِ سرور هست، یا روی یک سیستم دیگه؟
برای چه منظوری؟

سوال واضحی بپرسید تا بشه جواب درستی بهتون داد.

Z_Programming
دوشنبه 18 مرداد 1389, 09:08 صبح
یه سرور با ویندوز2003Server.من می خوام از روی یک کلاینت در شبکه لیست پروسسهای در حال اجرا رو بر روی سرور ببینم.برنامه خاصی مدنظر نیست بلکه هدف دسترسی به کل پروسسهای در حال اجرا بر روی سرور از طریق کلاینته
و اگه اشکال نداره یه سوال دیگه هم دارم: آیا در دلفی می تونیم کارت شبکه سیستم جاری روغیرفعال کنیم؟

vcldeveloper
دوشنبه 18 مرداد 1389, 13:34 عصر
یه سرور با ویندوز2003Server.من می خوام از روی یک کلاینت در شبکه لیست پروسسهای در حال اجرا رو بر روی سرور ببینم.برنامه خاصی مدنظر نیست بلکه هدف دسترسی به کل پروسسهای در حال اجرا بر روی سرور از طریق کلاینته
از WMI استفاده کنید. می تونید لیست Processهای در حال اجرا در یک سیستم موجود در شبکه را با آن به دست بیارید، البته به شرطی که مجوزهای لازم برای دسترسی به اون کامپیوتر رو داشته باشید.

و اگه اشکال نداره یه سوال دیگه هم دارم: آیا در دلفی می تونیم کارت شبکه سیستم جاری روغیرفعال کنیم؟
این رو باید در تاپیک جداگانه ایی بپرسید، چون ربطی به موضوع این تاپیک نداره. جواب شما مثبت هست، ولی اینکه دقیقا چطور این کار رو باید انجام داد، اطلاع ندارم، و درباره اش تحقیق نکردم.

Z_Programming
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 09:36 صبح
هیچ راهی وجود نداره که بدون داشتن سطح دسترسی این کارو انجام داد.منظورم اینه که شاید ما مجوز دسترسی به اون سیستم رو نداشته باشیم در اینصورت نمی تونیم از طریق یه پورت باز بر روی سیستم مورد نظر این کار رو انجام بدیم؟

Felony
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 10:18 صبح
هیچ راهی وجود نداره که بدون داشتن سطح دسترسی این کارو انجام داد.منظورم اینه که شاید ما مجوز دسترسی به اون سیستم رو نداشته باشیم در اینصورت نمی تونیم از طریق یه پورت باز بر روی سیستم مورد نظر این کار رو انجام بدیم؟

پورت باز چه ربطی به برنامه شما داره ، مگه میخوای هکش کنی یا ... ، بدون مجوز نشدنی هست مگر یه نقطه ضعف امنیتی پیدا کنید و براش برنامه بنویسید که مشکلات خودش رو داره ...