PDA

View Full Version : سوال: تاریخ چند روزه دیگه

صفر کیلومتر 1389
شنبه 16 مرداد 1389, 15:27 عصر
سلام
ببخشید یه سوال داشتم اونم اینه که من الان تاریخ امروز سیستم رو گرفتم و میخوام تاریخ هفت روز بعد از امروز رو هم بگیرم ولی بلد نیستم
مثلا امروز 5/5/1389 هست من تاریخ 10/5/1388 رو می خوام کسی می تونه من رو کمک کنه
پیشاپیش ممنون

mehdi5106
شنبه 16 مرداد 1389, 16:19 عصر
ابتدا تاریخ موردنظرتو به نوع Datetime تبدیل و سپس به روز 7 روز دیگه اضافه کن.
یک راه دیگه هم استفاده از FarsiLibrary هست که امکانات خوبی برای تاریخ فارسی در اختیارت میذاره.

Mani_rf
شنبه 16 مرداد 1389, 16:20 عصر
این کد به تاریخ جاری سیستم 7 روز اضافه میکنه و در عنوان فرم نمایش میده:

System.Globalization.PersianCalendar C = new System.Globalization.PersianCalendar();
this.Text = C.AddDays(DateTime.Now, 7).ToString();

عدد 7 تعداد روز های اضافه شده و DateTime.Now تاریخ مبدا است که تاریخ جاری سیستم در نظر گرفته شده.

صفر کیلومتر 1389
شنبه 16 مرداد 1389, 20:36 عصر
ممنون از وقتی که گذاشتید
ولی من یه مشکل دارم این تا زمانی جواب میده که ماه عوض نشه
یعنی من اگر می خوام بدونم هفت روز بعد کی میشه اگر در روز 25 ماه باشیم این دیگه ماه رو عوض نمی کنه
درسته ؟
میشه راهنمایی کنید ،من می خوام تا اگر ماه عوض میشه ماه رو هم عوض کنه ، یا حتی اگر با اضافه شدن روز سال عوض میشه سال رو هم عوض کنه ،با در نظر داشتن ماه های 31 روز و 30 روز و همچنین سال کبیسه ..
اگر بتونید بیشتر کمکم کنید ممنون میشم

sinashahab
شنبه 16 مرداد 1389, 20:40 عصر
ممنون از وقتی که گذاشتید
ولی من یه مشکل دارم این تا زمانی جواب میده که ماه عوض نشه
یعنی من اگر می خوام بدونم هفت روز بعد کی میشه اگر در روز 25 ماه باشیم این دیگه ماه رو عوض نمی کنه
درسته ؟
میشه راهنمایی کنید ،من می خوام تا اگر ماه عوض میشه ماه رو هم عوض کنه ، یا حتی اگر با اضافه شدن روز سال عوض میشه سال رو هم عوض کنه ،با در نظر داشتن ماه های 31 روز و 30 روز و همچنین سال کبیسه ..
اگر بتونید بیشتر کمکم کنید ممنون میشم

نه دوست عزیز .

این کلاس اگه روز بیشتر 30 یا 31 بشه خودش ماه رو اضافه می کنه .

اول یه تست بکن !!!

صفر کیلومتر 1389
شنبه 16 مرداد 1389, 21:22 عصر
بله شما کاملا درست گفتین
من داخل برنامم یه اشتباه کرده بودم
سپاس که وقت گذاشتید و جواب دادینhttp://uc-njavan.ir/images/zx4js7ltv04jqeikqd.gif