PDA

View Full Version : bindingnavigator حذف کردن

sun boy
شنبه 16 مرداد 1389, 16:12 عصر
با سام خدمت دوستان .من یک مشکلی در مورد bindingnavigator دارم اینکه وقتی دکمه save رو میزنم اطلاعاتم در دیتا بیس ذخیره میشند ولی برای حذف رکورد(دکمه دلت) خطا میده ممکنه کدهای لازم را برام بارین ممنون میشم.

حجتی نیا
شنبه 16 مرداد 1389, 16:52 عصر
ولی برای حذف رکورد(دکمه دلت) خطا میده
متن خطا رو بزار

sun boy
یک شنبه 17 مرداد 1389, 10:36 صبح
سلام.من برای دلت کردن همون کدی که برای سیو کردن هست نوشتم یعنی اول از متد endedit وبعد از متد اپدیت ولی کامپایلر این خطا رو میده
Update requires a valid DeleteCommand when passed DataRow collection with deleted rows.
حالا میخام منو راهنمایی کنی وبگی چه کدی باید به کار ببرم.ممنون میشم.

C Sharp
یک شنبه 17 مرداد 1389, 11:05 صبح
چک کن ببین واسه جدولت توی دیتابیس کلید اصلی گذاشتی ؟ اگه نذاشته باشی همچین اروری میده

sun boy
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:39 عصر
اره گذاشتم البته از incriment هستش .برای حذف باید از کلاس dataow استفاده کنم؟

C Sharp
یک شنبه 17 مرداد 1389, 13:26 عصر
از DataRow هم میتونی استفاده کنی ، از متد Delete
ولی خود bindingNavigator این کارو انجام میده و با متد Update از Adapter باید مشکل شما حل بشه ! (که نمیشه)
اگه کدتو بذاری بهتر میتونم کمکت کنم

sun boy
یک شنبه 17 مرداد 1389, 15:16 عصر
من این کدو موقع دلت استفاده کردم.
private void bindingNavigatorDeleteItem_Click(object sender, EventArgs e)
{

this.azBindingSource.EndEdit();
this.azTableAdapter.Update(azDataSet);

}

C Sharp
یک شنبه 17 مرداد 1389, 15:45 عصر
با عرض پوزش ، تو دیتا ست هم واسه جدول فیلدی بعنوان کلید در نظر گرفته شده ؟
در اصل میخواستم کدی که باهاش گرید ویو رو پر میکنی واسم بذاری تا ببینم از چه روشی استفاده کردی
-رو مثلث بالای گرید کلیک کردی و دیتا سورس اضافه کردی ؟ که در اینصورت خود VS فیلد کلیدی جدولت رو تشخیص میده و مشکلی نباید باشه
-رو پروژت کلیک راست کردی و Add new item کردی و DataSet اضافه کردی و خودت DataTable بهش اضافه کردی که اینجا ممکنه سهوا فیلد کلید جدولت رو در نظر نگرفته باشی
-هیچکدام d:

sun boy
یک شنبه 17 مرداد 1389, 23:28 عصر
من از دیتا گرید استفاده نکردم تکست باکس دارم ولی میتونید به من بگید در دیتا گرید برای حذف کردن چه کدهایی باید استفاده کرد لطفا بگو که شدیدا بهش نیاز دارم.همونطوری که گفتم از متد آپدیت برای ذخیره استفاده کردم ولی برای دیلت جواب نمیده.ممنون:عصبانی++:

C Sharp
دوشنبه 18 مرداد 1389, 07:26 صبح
میتونید به من بگید در دیتا گرید برای حذف کردن چه کدهایی باید استفاده کرد لطفا بگو که شدیدا بهش نیاز دارم.

تقریبا هیچ کدی !
فقط کافیه AllowUserToDeleteRows گرید ویو ،برابر True باشه .
هرجا خواستی اطلاعات ذخیره بشه از همون متدهای EndEdit و Update استفاده میکنی

ولی مشکل شما به نظرم اینجای کار نیست ، توی TableAdapter هست که باهاش DataTable رو پر میکنی

کاش میگفتی چجوری همین تکست باکست رو بایند کردی ، میتونی یه عکس از دیتاستت اینجا بذاری ؟

sun boy
دوشنبه 18 مرداد 1389, 10:03 صبح
سلام.من اول از منوی data گزینه add new data source میزنم تا یک دیتا سورس اضافه شه و جدول مورد نظر رو انتخاب میکنم بعد از همون منو show data source رو میزنم در سمت چپ ظاهر میشه بعد خاصیت فیلد جدول رو به تکست باکس تغییر دادم و بهد جدول رو درگ کردم به داخل فرمم حالا برای سیو مشکلی ندارم ولی برای حذف همون خطا را میده.

sun boy
دوشنبه 18 مرداد 1389, 12:37 عصر
من در دیتا گرید از این کد استفاده کردم ولی دیلت اون اصلا حذف نمیکنه حتی از گرید.
اگه میشه یه نگاهی به این کد بنداز لطفا