PDA

View Full Version : سوال: اطلاعات gridview به صورت لینک

maryamna
شنبه 16 مرداد 1389, 23:54 عصر
سلام به همه دوستان
میشه راهنماییم کنید که چه طور می تونییم اطلاعات جدولی رو که توی gridview نشون میدیم به صورت لینک در بیارییم و بتونیم روی اون اعمالی رو انجام بدیم ؟

vbworm
یک شنبه 17 مرداد 1389, 00:15 صبح
شما باید موقع تعریف Field هاتون اونو از نوع Button و ButtonType رو از نوع Link انتخاب کنید و موقع فراخوانی دیتا بهش مقدار بدید.

اوبالیت به بو
یک شنبه 17 مرداد 1389, 00:37 صبح
شما باید موقع تعریف Field هاتون اونو از نوع Button و ButtonType رو از نوع Link انتخاب کنید و موقع فراخوانی دیتا بهش مقدار بدید.
سلام

دست شما درد نكنه ولي به نظر خودتون اين پاسخ كفايت سوال رو مي كنه؟

vbworm
یک شنبه 17 مرداد 1389, 02:05 صبح
یه نگاهی به اینجا بندازید :

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=238027

amordad
یک شنبه 17 مرداد 1389, 04:05 صبح
دوست من سلام و خسته نباشید
ببین شما ابتدا گریدت رو به هر منبعی که میخواهی وصل کن، مثلا یک sqldatasource
خوب هالا داری اطلاعات رو بو صورت عادی میبینی، اکنون گزینه edit columns مربوط به grid view رابزن
در پنجره ای که ظاهر میشود، از قسمت بالای پنجره (( availabe fields )) یک hyper link field را add کن
اکنون آن را انتخاب کن ، یک propretie بانام data text field دارد آن را به آن فیلد مورد نظر در table خودت ست کن و در نهایت propretie با نام data navigate url field هم وجود دارد که در آن نام فیلدی را که در دیتابست آدرس آن لینک در آن موجود هست را بنویس که شاید همان فیلد باشد (( همانی که در مرحله قبل ست کردی )) . خوب تمام است
محض نمونه برات یک پروژه به همراه بانکش هم ساختم ، دانلودش کن و ابتدا بانکش رو restore کن بعد هم connection string پروژه رو ست کن و ببین چه جوریه
موفق باشی

maryamna
یک شنبه 17 مرداد 1389, 21:11 عصر
خوب هالا داری اطلاعات رو بو صورت عادی میبینی، اکنون گزینه edit columns مربوط به grid view رابزن
در پنجره ای که ظاهر میشود، از قسمت بالای پنجره (( availabe fields )) یک hyper link field را add کن
اکنون آن را انتخاب کن ، یک propretie بانام data text field دارد آن را به آن فیلد مورد نظر در table خودت ست کن و در نهایت propretie با نام data navigate url field هم وجود دارد که در آن نام فیلدی را که در دیتابست آدرس آن لینک در آن موجود هست را بنویس که شاید همان فیلد باشد (( همانی که در مرحله قبل ست کردی )) . خوب تمام است
محض نمونه برات یک پروژه به همراه بانکش هم ساختم ، دانلودش کن و ابتدا بانکش رو restore کن بعد هم connection string پروژه رو ست کن و ببین چه جوریه
موفق باشی

ممنوم دوست عزیز اینی که گفتید امتحان کردم
حالا مشکل اینه که می خوام وقتی روی یکی از اونا کلیک کردم مقدارش به یه جدول دیگه اضافه شه
در واقع کاره insert رو برام انجم بده
میشه راهنماییم کنید

maryamna
یک شنبه 17 مرداد 1389, 21:26 عصر
موفق باشی

ممنوم دوست عزیز اینی که گفتید امتحان کردم
حالا مشکل اینه که می خوام وقتی روی یکی از اونا کلیک کردم مقدارش به یه جدول دیگه اضافه شه
در واقع کاره insert رو برام انجم بده
می شه راهنماییم کنید

vbworm
یک شنبه 17 مرداد 1389, 22:37 عصر
موقع Edit فیلدها ( روی گرید رایت کلیک و EditItems ) میتونید نوعش رو Insert , Update, Delete انتخاب کنید