PDA

View Full Version : سوال: تبديل برنامه!

didaaa
یک شنبه 17 مرداد 1389, 11:49 صبح
سلام :
مي خواستم بدونم چطور ميشه يه برنامه تحت ويندوزو با يه پچ به برنامه تحت وب تبديل كرد؟ راستش چند وقت پيش يه بنده خدايي مي گفت همچين كاري ميكنه ميخواستم بدونم چطور ميشه اينكارو كرد؟

Ali_M.Eghbaldar
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:26 عصر
سلام منظورت از تبدیل چیه؟
یعنی یه برنامه بصورت مستقیم یه WindowsApp بگیره بکنه WebApp ؟؟؟ :لبخند:

Mostafa_Dindar
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:39 عصر
سلام :
مي خواستم بدونم چطور ميشه يه برنامه تحت ويندوزو با يه پچ به برنامه تحت وب تبديل كرد؟ راستش چند وقت پيش يه بنده خدايي مي گفت همچين كاري ميكنه ميخواستم بدونم چطور ميشه اينكارو كرد؟

در صورتی که برنامه به صورت چند لایه نوشته شده باشد , اینکار تنها با تعویض لایه UI امکانپذیر است .

موفق باشی

salehbagheri
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:48 عصر
ببینید دوست عزیز، هر برنامه تحت ویندوزی قابل تبدیل به WebApp نیست.

باید با توجه به وظیفه اون نرم افزار یا منابع استفاده شده در اون نرم افزار، شدن یا نشدن این تبدیل رو بررسی کرد.

مثلا بازیهای گرافیکی قابلیت تبدیل به WebApp رو ندارند.

در صورتی هم که تبدیل بشه باز با کاستی ها و مشکلاتی حتما روبرو خواهید شد.

مگر اینکه برنامه شما اینقدر ساده باشه که این کاستی ها به چشم نیاد.

eyes_shut_number1
یک شنبه 17 مرداد 1389, 12:59 عصر
در هر صورت که شما انجام بدین نیاز به تغییرات زیادی هستین.مخصوصا اگه برنامه شما Single User باشه
چون تحت وب و Multi user شدن دردسر داره.

didaaa
یک شنبه 17 مرداد 1389, 20:17 عصر
واقعا از اين همه توجه ادم به شوق مياد ! راستش داستان از اين قراره كه من يه دوستي دارم كه مودعي بود برنامه اي كه قبلا تحت ويندوز بودو حالا تونسته تحت وبش بكنه فقط با ارائه يه پچ و حالا مراكز ديگه ميتونند اين برنامه رو تحت وب استفاده كنند اين برنامه قبلا بصورت مجزا در مراكز مختلف نصب ميشد ولي حالا تحت وب داره اجرا ميشه اين بگم كه بعييد ميدونم برنامش چند لايه باشه چون برنامه هاي قبليش همه مونو لاگ بودند. راستش اولش فكر كردم از وب سرويس استفاده كرده ولي دليل محكمي ندونستم. ميخوام اساتيد اين موضوع رو تحليل كنند ببين اصلا يه همچين چيزي شدنيه؟ از همتون ممنونم.(ويژه)

Mostafa_Dindar
یک شنبه 17 مرداد 1389, 20:26 عصر
واقعا از اين همه توجه ادم به شوق مياد ! راستش داستان از اين قراره كه من يه دوستي دارم كه مودعي بود برنامه اي كه قبلا تحت ويندوز بودو حالا تونسته تحت وبش بكنه فقط با ارائه يه پچ و حالا مراكز ديگه ميتونند اين برنامه رو تحت وب استفاده كنند اين برنامه قبلا بصورت مجزا در مراكز مختلف نصب ميشد ولي حالا تحت وب داره اجرا ميشه اين بگم كه بعييد ميدونم برنامش چند لايه باشه چون برنامه هاي قبليش همه مونو لاگ بودند. راستش اولش فكر كردم از وب سرويس استفاده كرده ولي دليل محكمي ندونستم. ميخوام اساتيد اين موضوع رو تحليل كنند ببين اصلا يه همچين چيزي شدنيه؟

بله شدنیه , ولی نه هر برنامه ای
همانطور که عرض کردم , در صورتی که برنامه خیلی خاص نباشه , و به صورت چند لایه نوشته شده باشه , تنها با عوض کردن لایه UI این کار امکان پذیر است . اصولا یکی از مزایای معماری چندلایه همین کار هست .

از همتون ممنونم.(ويژه)

دکمه تشکر رو برای همین کار گذاشتند

didaaa
یک شنبه 17 مرداد 1389, 20:28 عصر
يه چيز ديگه كه فراموش كردم بگم اين برنامه رو اينترانت پياده شده خلاصه اين كه اگه به فرض قرار باشه شما همچين كاري رو بكنيد چه راحلي پيشنهاد ميكنيد من پي اين موضوع رو ميگيرم ببينم چطور اين كارو كرده

Alireza_Salehi
یک شنبه 17 مرداد 1389, 21:34 عصر
ار کل برنامه تحت ویندوزتون رو به یک WindowsFormsControlLibrary تبدیل کنید می توانید آن را تحت مرورگر اینترنت اکسپلورر اجرا کنید، ولی اصلا کار عاقلانه ای نیست.

بهترین راه همان است که گفتند، لایه UI تبدیل به تحت وب می شود.