PDA

View Full Version : سوال: استفاده از MainMenu1 مثل PopupMenu

arkia
یک شنبه 17 مرداد 1389, 16:57 عصر
من با کامپاننت Tmainmenu خود دلفی یک منو معمولی ساختم (file, edit,...) و یک buton روی فرم دارم و میخوام با فشردن دکمه منو edit تو مختصات دکمه پاپ آپ بشه.

حالا میخواستم بدونم آیا میشه به جای استفاده و ساختن یک popupmenu از همون منوی mainmenu استفاده کنم و فقط قسمت منوی edit باز بشه :متفکر:

Felony
یک شنبه 17 مرداد 1389, 21:02 عصر
میشه همون قسمط Edit باز بشه ولی نه در مختصات دلخواه شما بلکه در سر جای اصلیش ، برای کار مورد نظرتون باید از همون PopupMenu استفاده کنید .

SAASTN
یک شنبه 17 مرداد 1389, 21:13 عصر
شاید بی ربط باشه ولی اگه منظورتون جلوگیری از دوباره کاری و نوشتن کدهای تکراری هست باید از Action ها استفاده کنید.

arkia
یک شنبه 17 مرداد 1389, 23:17 عصر
شاید بی ربط باشه ولی اگه منظورتون جلوگیری از دوباره کاری و نوشتن کدهای تکراری هست باید از Action ها استفاده کنید.

منظور منو جناب مجتبی تاجیک گرفتند چی میگم ، من میخواستن بدونم اگه بخواهیم mainmenu رو تو مختصات دلخواه باز کنیم میشه یا نه اگه میشه کدش چیه. به خاطر جلو گیری از نوشتن کد نمیخواستم این کار رو انجام بدم چون نهایتا با این کد قضیه حل میشه:

mnu_EditClick(sender)

من یه تولبار تو برنامم درست کرده بودم به نام " گزارش" که میخواستم با زدنش لیست انواع گزارشات باز بشه و کاربر انتخاب کنه. بهر حال popup درست کردم :اشتباه: ممنون:لبخندساده: