PDA

View Full Version : سوال: برنامه نصب در C# و ارتباط با پایگاه داده

meisam1366
یک شنبه 17 مرداد 1389, 22:43 عصر
سلام دوستان!
من توی ارتباط برنامه با پایگاه داده، روی سیستمهای دیگه مشکل دارم.
توی سیستمی که برنامه رو توش نوشتم و پایگاه داده رو طراحی کردم، برای ارتباط برنامه با پایگاه داده از Connection String زیر استفاده میکردم:

string ConnectionString = "Server=localhost;Database=Lib1;Integrated Security=true;";
توی اجرا و ارتباط با پایگاه داده هم هیچ مشکلی نداشت.

برای اینکه برنامه رو توی سیستمهای دیگه اجرا کنم، یه برنامه نصب درست کردم و فایل mdf پایگاه داده رو هم کنار فایل اجرایی برنامه قرار دادم و Connection String رو به صورت زیر قرار دادم:

string ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=Lib1.mdf;Int egrated Security=true;";
اما این ارتباط برقرار نمیشه و خطا میگیره.

string ConnectionString = @"data source =.\SQlExpress; database = Lib1;integrated security = true"
این Connection String رو هم امتحان کردم اما فایده ای نداشت.

ضمنا تو برنامه نصب مشخص کردم که SQL Express رو در صورتی که رو سیستم مقصد نبود، نصب کنه.

لطفا من رو راهنمایی کنید برای اینکه برنامه رو توی سیستمهای دیگه اجرا کنم، چطوری با خود برنامه نصب، فایل پایگاه داده رو Attach کنم و همچنین از چه Connection String ی استفاده کنم.

behnam25214
یک شنبه 17 مرداد 1389, 23:16 عصر
سلام دوست عزیز
باید Server Name رو در سیستم خودت هم در هنگام ایجاد پایگاه داده به صورت SQLEXPRESS در نظر بگیری تا در بقیه سیستم ها هم به اون شکل کانکشن استرینگت رو تعریف کنی.

meisam1366
یک شنبه 17 مرداد 1389, 23:26 عصر
سلام دوست عزیز
باید Server Name رو در سیستم خودت هم در هنگام ایجاد پایگاه داده به صورت SQLEXPRESS در نظر بگیری تا در بقیه سیستم ها هم به اون شکل کانکشن استرینگت رو تعریف کنی.

میشه بیشتر توضیح بدی؟
من فایل Lib1.mdf پایگاه داده رو کنار فایل اجرایی برنامه ام میزارم و توی یک سیستم دیگه میخوام اون رو اجرا کنم.
کانکشن استرینگی که باید بنویسم رو میتونی کامل بنویسی؟؟؟

mahdi_7610
دوشنبه 18 مرداد 1389, 00:24 صبح
سلام

شما باید حتما ConnectionString را به صورت زیر تنظیم کنید . همینا کپی کنید .

Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Example.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

به جایExample اسم پایگاه داده خودتون را بنویسید . و فایلهای mdf و ldf را کنار فایل exe قرار بدید و توی برنامه نصب هم حتما توی قسمت پیش نیازها sqlexpress را تک بزنید که توی سیستم مقصد نصب بشه .

در ضمن شما باید حتما پایگاه داده خودتون را توی sqlexprees ساخته باشین

این طوری دیگه مشکلی نیست .

موفق باشی

mustafa13
دوشنبه 03 آبان 1389, 09:17 صبح
سلام

شما باید حتما ConnectionString را به صورت زیر تنظیم کنید . همینا کپی کنید .

Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\Example.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=Trueبه جایExample اسم پایگاه داده خودتون را بنویسید . و فایلهای mdf و ldf را کنار فایل exe قرار بدید و توی برنامه نصب هم حتما توی قسمت پیش نیازها sqlexpress را تک بزنید که توی سیستم مقصد نصب بشه .

در ضمن شما باید حتما پایگاه داده خودتون را توی sqlexprees ساخته باشین

این طوری دیگه مشکلی نیست .

موفق باشی
سلام
من از اين كد استفاده كردم ولي متاسفانه اضافه نمي كنه و خطايي هم نمي گيرد برنامه را ضميمه كردم خيلي تلاش كردم ولي بي نتيجه بوده لطفا كمكم كنيد باتشكر

mustafa13
دوشنبه 03 آبان 1389, 12:49 عصر
كسي مثالي در اين مورد نداره برام بفرسته چون به اكثر تاپيك ها سر زدم ولي متاسفانه جواب نتونستم بگيرم لطفا راهنماييي كندي sql2005

raha6767
دوشنبه 03 آبان 1389, 19:49 عصر
سلام دوستان
اتفاقا من هم همین مشکل رو دارم مثلا یه برنامه ای که با پایگاه داده نوشتم رو کامپیوتر خودم اجرا میشه ولی رو یه کامپیوتر دیگه اجرا نمیشه. من connection string رو اینطوری می نویسم

"Data Source=.\\sqlexpress;Initial Catalog=hesab;Integrated Security=True;Pooling=False"

که دقیقا از قایل app.config کپی می کنم

behnam25214
سه شنبه 04 آبان 1389, 00:08 صبح
دوست عزیز به نظرم مشکلت اینجاست که پایگاه داده خودت رو تو sqlexprees ایجاد نکرده ای .:لبخندساده:

golhay2
سه شنبه 04 آبان 1389, 01:13 صبح
بهتره سری به این سایت بزنی هر کانکشنی که بخوای توش هست: http://www.connectionstrings.com/

gilas1368
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:09 صبح
با سلام
من نمیدونم این روش درسته یا نه اما برای من جواب داد
من توی درایو سیستم عاملم یه پوشه به اسم database درست کردم و database ام رو اون جا کپی گرفتم بعد از اضافه کردن اون به برنامه کد زیر رو برای برقراری اتصال به پایگاه داده وارد کردم

string ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\\programf ile\\database\\database.mdf;Integrated Security=true;";

روی چندین کامپیوتر هم امتحان کردم و جواب داد بازم اگه جواب نگرفتی به ایمیل زیر یه پیغام بده تا سورس پروژه رو برات بفرست

زندگی بافتن یک قالیست،با نقش و نگاری که خودت می خواهی