PDA

View Full Version : سوال: از چه style استفاده کنم که عرض جدول ثابت بمونه؟

saldin
دوشنبه 18 مرداد 1389, 01:28 صبح
سلام دوستان من یک جدول دارم که توی یکی از td هاش
یک label گذاشتم که text شو از دیتابیس میخونه.مشکل من اینه که هر موقع که text خونده شده طولانیه(تعداد کارکترهاش زیاده) . عرض جدول هم زیاد میشه در صورتیکه قبلا width انومشخص کردم

حالا من باید چه styleاستفاده کنم که عرض جدول ثابت بمونه و در صورت طولانی بودن متن در خط پایین تر نمایش بده

salehbagheri
دوشنبه 18 مرداد 1389, 02:28 صبح
این مشکل زمانی رخ میده که شما در متن استفاده شده در Lable از دکمه Space استفاده نکرده باشید.

پس بدین ترتیب متن شما به هیچ صراطی مستقیم نخواهد بود و جدول شما رو دچار مشکل میکنه ... راه حل ابتدایی برای این مشکل، استفاده از کاراکتر Space در جای جای متن تون هست. اما اگه متن شما می بایست که بدون Space باشه میتونید خاصیت overflow جدولتون رو Hidden یا Scroll قرار دهید، اما به این صورت هم متن شما پایین بیا نیست و همچنان در یک خط نمایش داده میشه ...

aminghaderi
دوشنبه 18 مرداد 1389, 04:45 صبح
سلام دوستان من یک جدول دارم که توی یکی از td هاش
یک label گذاشتم که text شو از دیتابیس میخونه.مشکل من اینه که هر موقع که text خونده شده طولانیه(تعداد کارکترهاش زیاده) . عرض جدول هم زیاد میشه در صورتیکه قبلا width انومشخص کردم

حالا من باید چه styleاستفاده کنم که عرض جدول ثابت بمونه و در صورت طولانی بودن متن در خط پایین تر نمایش بده

می تونید یه حلقه بزارید و براش تعین کنید هر 100 کاراکتر کاراکتر خط بعد (اگر اشتباه نکنم n\) رو به رشته اضافه کنه. (در تکس باکس)
در داخل دایو اگر بخواهید این کار رو بکنید ، معمولا با پروپرتی جاستفیک این کار شدنی هست ولی اگر این طور نبود می تونید به جای n\ از تگ </br> استفاده کنید.

موفق باشید

rezaei manesh
دوشنبه 18 مرداد 1389, 12:01 عصر
در پروژه های واقعی شاید هر 1000 رکورد یک رکورد باشه (که اونم بعیده)که بدون space باشه تو یه خط
با همون خاصیت overflow کار کنی بهتر
اگه بتونی مطب رو تو خود تگ <td/>متن شما <td> بزاری هم شاید مشکل حل بشه البته من تست نکردم
روش اضافه کردن اینتر رو پیشنهاد نمی کنم چون تراز متن رو بهم میریزه و یه کاراکتر ناخواسته اضافه می شه ....