PDA

View Full Version : گفتگو: آموزش C# از ابتدا

raha1234567
دوشنبه 18 مرداد 1389, 00:40 صبح
سلام دوستان

داشتم با خودم فکر می کردم در این سایت به تمام سوالات سطح بالا و هم مبتدی جواب داده شده و در سطوح متوسط در مورد C# آموزش داده شده و بحث شده ولی من ندیدم یا خوب نگشتمش رو نمیدونم اما اصلا در مورد اصول اولیه C# صحبت نشده و یا متد های مهم اون چیه و چارچوب نوشتن درش چیه و........

حقیقتش من خودمم یکد فعه وارد این برنامه شدم و شروع به برنامه نویسی کردم و زیاد باهاش آشنایی ندارم می دونم باید کتاب بخونم ولی قبول کنید آدم یه چیز رو از زبون دیگرون بفهمه بهتر یاد میگیره دوست دارم اصول برنامه را یاد بگیرم و باهاش آشنا بشم همچین کاربردی
نظره شما چیه اگه از اول اولش بیاییند و در مورد C# صحبت کنیم .

gwbasic
دوشنبه 18 مرداد 1389, 07:24 صبح
به نظر من کسی که بخواد از اول شروع به آموزش کنه با تمام جزئیات هم کار وقت گیریه و شاید هم بی مورد چون
در این سایت منابع آموزشی زیادی وجود داره و دو سه مورد هم pdf فارسی هست می شه از اونها استفاه کرد.
من پیشنهادم اینه که مطالب خواص به طور کامل آموزش داده بشه از جمله
DataBinding - Domain Driven Design و ...
در ضمن یه لینک در مورد آموزش سی شارپ از پایه (البته به طور خلاصه)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=208537&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%B4%D8 %A7%D8%B1%D9%BE

csharpprogramer88
دوشنبه 18 مرداد 1389, 07:38 صبح
رشته و تحصيلات شما مرتبط با نرم افزار است يا نه ؟
من در مورد پايه برنامه نويسي نميتونم كمك كنم ولي پيشنهاد من اينه كه يك پروژه عملي ساده را به دست بگيري و سروع كني و هر جا مشكلي داشتي بپرسي كه اينطوري خيلي بهتره

raha1234567
دوشنبه 18 مرداد 1389, 09:38 صبح
به نظر من کسی که بخواد از اول شروع به آموزش کنه با تمام جزئیات هم کار وقت گیریه و شاید هم بی مورد چون
در این سایت منابع آموزشی زیادی وجود داره و دو سه مورد هم pdf فارسی هست می شه از اونها استفاه کرد.
من پیشنهادم اینه که مطالب خواص به طور کامل آموزش داده بشه از جمله
DataBinding - Domain Driven Design و ...
در ضمن یه لینک در مورد آموزش سی شارپ از پایه (البته به طور خلاصه)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=208537&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%B4%D8 %A7%D8%B1%D9%BE

منظور من هم دقیقا همینه.

mmd2009
دوشنبه 18 مرداد 1389, 10:13 صبح
با سلام

به نظر من دیگه بهتره بعد از یک اموزش سطحی دنبال روش های نوین بگردید و از روش های قدیمی دل بکنید

مثلا استفاده از Linq رو در اولویت قرار بدید و .......

raha1234567
دوشنبه 18 مرداد 1389, 10:25 صبح
با سلام

به نظر من دیگه بهتره بعد از یک اموزش سطحی دنبال روش های نوین بگردید و از روش های قدیمی دل بکنید

مثلا استفاده از Linq رو در اولویت قرار بدید و .......

آخه تا وقتی با اصول اولیه آشنا نباشی که نمی تونی حرکت کنی:اشتباه:

mmd2009
دوشنبه 18 مرداد 1389, 10:29 صبح
منم که نگفتم بدون اصول بیا این کارو بکن

شما بیاد اصول اولیه linq رو یاد بگیر

کلا اینم خودش مبتدی تا حرفه ای داره

raha1234567
دوشنبه 18 مرداد 1389, 10:54 صبح
منم که نگفتم بدون اصول بیا این کارو بکن

شما بیاد اصول اولیه linq رو یاد بگیر

کلا اینم خودش مبتدی تا حرفه ای داره

این هم حرف درستی تشکر از پیشنهادتون
پس موافقید که linq را دنبال کنیم؟

mmd2009
دوشنبه 18 مرداد 1389, 11:03 صبح
Apress یکی از ناشرهای معروف هستش کتابی در این زمینه داره پیشنهاد میکنم بخونیدش

قیمت کالب 17 دلاره ولی نسخه مجانیش هم تو اینترنت هست اگر واریز نداشت میذاشتم براتون ولی بهتره برید جستجو کنید