PDA

View Full Version : حذف فایل db1 که هنگام اجرای فایل اکسس ایجاد میشود

Sahand87
دوشنبه 18 مرداد 1389, 00:55 صبح
سلام

چه طوری می شه کاری کرد که وقتی بانک اکسس را باز می کنیم فایلی که در کنار فایل اکسس با علامت قفل ظاهر می شود را حذف کنیم

در کل وقتی برنامه را اجرا می کنیم این فایل ظاهر نشود ( فایلی که یک علامت قفل دارد )

ضمنا در گزینه Option برگه Advanced گزینه Exclusive را انتخاب نمودم ولی متاسفانه همچنان فایل db1 خودنمایی می کنه

البته جستجو کردم جز مورد Exclusive چیزی پیدا نکردم که اون هم عملی نشد

منتظر لطف دوستان هستم.

amirzazadeh
دوشنبه 18 مرداد 1389, 09:58 صبح
سلام

چه طوری می شه کاری کرد که وقتی بانک اکسس را باز می کنیم فایلی که در کنار فایل اکسس با علامت قفل ظاهر می شود را حذف کنیم

در کل وقتی برنامه را اجرا می کنیم این فایل ظاهر نشود ( فایلی که یک علامت قفل دارد )

ضمنا در گزینه Option برگه Advanced گزینه Exclusive را انتخاب نمودم ولی متاسفانه همچنان فایل db1 خودنمایی می کنه

البته جستجو کردم جز مورد Exclusive چیزی پیدا نکردم که اون هم عملی نشد

منتظر لطف دوستان هستم.
سلام
اين فايل براي اجرا ،به اشتراك گذاري، ثبت و رهگيري عملكرد كاربران و قفل كردن بانك اطلاعاتي ضروروي بوده و قابل حذف نيست. براي اطلاعات بيشتر ازاين لينك كمك بگيريد.
[/URL][URL]http://www.vb123.com/toolshed/05_map/ch06_ldbfiles.htm (http://barnamenevis.org/forum/newreply.php?do=newreply&p=1061318)
..........................
موفق باشيد

Sahand87
سه شنبه 19 مرداد 1389, 21:49 عصر
سلام
اين فايل براي اجرا ،به اشتراك گذاري، ثبت و رهگيري عملكرد كاربران و قفل كردن بانك اطلاعاتي ضروروي بوده و قابل حذف نيست. براي اطلاعات بيشتر ازاين لينك كمك بگيريد.
http://barnamenevis.org/forum/newreply.php?do=newreply&p=1061318
موفق باشيد

سلام با تشکر از حسن باسخگویی شما ولی گذشته از لزوم موارد امنیتی اگر فایل اکسس بازباشد و در حالت Exclusive مجددا باز شود نتیجتا فایل db1 ایجاد نمی شود (پس اگر حذف نشود دراین حالت ایجادهم نمی شود)حالا سوال من این است که من نمی خواهم این فایل باز شود (گذشته از موارد امنیتی و اشتراکی) از طریق کد نویسی چه باید کرد.
ضمنا مثل اینکه لینک شما اشتباه است و همین تاپیک به عنوان لینک کمک معرفی شده

با تشکر مجدد

amirzazadeh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 08:26 صبح
سلام با تشکر از حسن باسخگویی شما ولی گذشته از لزوم موارد امنیتی اگر فایل اکسس بازباشد و در حالت Exclusive مجددا باز شود نتیجتا فایل db1 ایجاد نمی شود (پس اگر حذف نشود دراین حالت ایجادهم نمی شود).

سلام
با تشكر از تذكر شما لينك اصلاح شد.
در حالتي كه فايل اكسس باز باشه امكان باز كردن مجدد اون در حالت exclusive وجود نداره.

حالا سوال من این است که من نمی خواهم این فایل باز شود (گذشته از موارد امنیتی و اشتراکی) از طریق کد نویسی چه باید کرد.
اين كار زماني امكانپذير هست كه شما از اينترفيس ديگري استفاده كنيد(مثل vb يا vb.net ويا C#‎) و يا به عبارت بهتر از طريق ايجاد كانكشن به بانك داده اكسس متصل بشيد.ولي در حالتي كه خود نرم افزار اكسس به عنوان رابط كاربري انتخاب شده باشه فايل ldb ايجاد خواهد شد.(غير از حالت exclusive)
...........................
موفق باشيد

Sahand87
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 11:41 صبح
ولي در حالتي كه خود نرم افزار اكسس به عنوان رابط كاربري انتخاب شده باشه فايل ldb ايجاد خواهد شد.(غير از حالت exclusive)
...........................
موفق باشيد

با عذر خواهی مثل اینکه سوال من واضح نبود اگر فایل اکسس درحالت exclusive از طریق خود اکسس بازکنیم از طریق کد نویسی چه باید کرد.

amirzazadeh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 12:40 عصر
با عذر خواهی مثل اینکه سوال من واضح نبود اگر فایل اکسس درحالت exclusive از طریق خود اکسس بازکنیم از طریق کد نویسی چه باید کرد.
سلام
شما ميتونيد براي اينكار از كامند نمونه زير در منوي start<run ويندوز استفاده كنيد ويا يك شورتكات با همان مشخصات ايجاد كنيد:

"C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\MSACCESS.EXE" "C:\Program Files\Microsoft Office\Office11\samples\northwind.mdb" /Excl
فرض براين بوده كه شما از افيس 2003 در درايو c: استفاده ميكنيد.
موفق باشيد