PDA

View Full Version : سوال: اشکال در اتصال به اس کی ال

airsoft
دوشنبه 18 مرداد 1389, 12:04 عصر
با سلام،
تمام روش هایی رو که تو اینترنت گفته شده بود تست کردم ولی باز خطای 233 رو میده(عکس ضمیمه):
توی فایر وال هم پورت اس کیو ال رو add کردم.memory share رو هم فعال کردم.و همچنین:

1. Login with windows authentication.
2. Right click on the Instance name - Server Properties
3. Security page
4. Set the Server Authentication - 'SQL Server and Windows Authentication mode'
5. Restart the SQL Service.

Then close the sqlserver and restart. It should work.

if the above steps donot work then try thebelow ones:

Make sure the user is not disabled

1. Login as an Administrator into the SqL Server
2. Expand Security/ Logins folder
3. Right Click on the particular user and go to properties
4. Click Status Permission: Granted
Login : Enabled

hasan1896
دوشنبه 18 مرداد 1389, 13:58 عصر
من هم چند ماه پیش وقتی میخاستم یه تمرینی رو که استاد با SQL داده بود بنویسم با این مشکل روبرو شدم احتمالا چند بار SQL رو نصب و حذف کردی من توی اون موقع ویندوز رو عوض کردم و مشکل برطرف شد البته بهتره از SQL Express خود دات نت استفاده کنی.

airsoft
دوشنبه 18 مرداد 1389, 16:45 عصر
دوستان یعنی راهی جز عوض کردن ویندوز ندارم!!!!؟؟؟

mahdi_7610
دوشنبه 18 مرداد 1389, 17:12 عصر
باز این خطای لعنتی :اشتباه:

من با 2005 این مشکل را زیاد داشتم تا اینکه 2008 را نصب کردم . از وقتی 2008 را نصب کردم گوش شیطون کر تا حالا مشکلی نداشتم .

البته نمیخوام بگم چون 2005 هست این مشکل را داره . بهتره شما هم 2008 را نصب کنید .

موفق باشی

airsoft
سه شنبه 19 مرداد 1389, 17:06 عصر
اگر راه حل این مشکل نصب اس کیو ال 2008 است از دوستانی که تجربه انتقال به 2008 رو دارن خواهش میکنم برام توضیح بدن که پایگاه های داده هایی که با 2005 نوشته شده با 2008 راحت کار میکنه؟ممنون میشم.

vandermond
سه شنبه 19 مرداد 1389, 18:09 عصر
سلام دوست عزيز
من ميخاستم يك فايل كامل براي اين درست كنم بس كه مشكل زياده روي اين. يادم رفته بود:خجالت:. الان يادم اومد:لبخند:.
نسخه SQL تون احتمالا Enterprise هستش درسته؟ من هم اين مشكل رو با اين نسخه داشتم كه با نسخه Standard حل شد. البته قسمت هاي زيادي هست كه ميتونه مشكل ساز باشه ولي اين اولين قدم هستش فكر ميكنم. شما احتمالا فقط Enterprise رو نصبيديد. البته نبايد مشكل داشته باشه ولي داره و اگه اول استاندارد رو نصب كنيد و بعد Enterprise (اگه خيلي ميخاي Enterprise داشته باشي) درست ميشه. (باز هم ميگم اين ميتونه دلايل ديگه هم داشته باشه. ولي اين پايه كار هست).

mahdi_7610
سه شنبه 19 مرداد 1389, 21:40 عصر
اگر راه حل این مشکل نصب اس کیو ال 2008 است از دوستانی که تجربه انتقال به 2008 رو دارن خواهش میکنم برام توضیح بدن که پایگاه های داده هایی که با 2005 نوشته شده با 2008 راحت کار میکنه؟ممنون میشم.
یه نکته یادم رفته بود بگم که دوستمون گفتند .

من هم وقتی با 2005 کار می کردم اشتباهی از نسخه Enterprise استفاده می کردم .

شما هم احتمال زیاد دارید با این نسخه کار می کنید .

باید نسخه Developer استفاده کنی .

نسخه 2008 که گفتم این مشکل را نداره به خاطر این هست که من از نسخه Developer اون استفاده می کنم .

حالا فرقی نمی کنه چه 2005 و چه 2008 باشه شما باید از نسخه Developer یا استاندارد استفاده کنید تا دیگه با این مشکل روبه رو نشید .

zahmatkesh8519
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 01:57 صبح
این مشکل با عوض کردن اسم کامپیوتر هم رخ می ده
با دوبار نصب کردن sql امکان رخ ادنش زیاده
البته لازم نیست که دوباره ویندوز نصب بشه فقط SQL رو کلملا پاک کنین و بعد نصبش کنین .

airsoft
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 08:48 صبح
با تشکر از لطف همه دوستان:تشویق:،ولی من از اول نسخه standard رو نصب کردم و 4 بار این خطا رو داده در ضمن اسم کامپیوتر رو هم عوض نکرم.سوالم اینه که database های 2005 بدون مشکل در 2008 ، attach میشن و هیچ مشکلی نداره؟ اگه کسی تجربه داره بهم بگه.
یه سوال دیگه اینکه برای یک وب سایت اینترانت داخلی فرقی نداره چه نسخه sql رو نصب کنم؟

vandermond
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 09:11 صبح
با تشکر از لطف همه دوستان:تشویق:،ولی من از اول نسخه standard رو نصب کردم و 4 بار این خطا رو داده در ضمن اسم کامپیوتر رو هم عوض نکرم.سوالم اینه که database های 2005 بدون مشکل در 2008 ، attach میشن و هیچ مشکلی نداره؟ اگه کسی تجربه داره بهم بگه.
یه سوال دیگه اینکه برای یک وب سایت اینترانت داخلی فرقی نداره چه نسخه sql رو نصب کنم؟
براي پشتيباني كردن 2008 از 2005 كه احتمال زياد كاملا پشتيباني ميكنه(نسخه بالاتر از نسخه قبليش پشتيباني ميكنه). البته من خودم با 2008 كار نكردم هنوز.
در مورد درست شدن 2005 ت هم ممكنه بعد از نصب VS رفتي و SQL رو نصب كردي. اگه قبلش نصب بشه بهتره. (البته در بعضي موارد اين مشكل بوجود مياد)

mahdi_7610
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 10:18 صبح
تا جایی که من میدونم نسخه developer واسه ویندوز xp طراحی شده به خاطر همین برای ویندوز xp بهترین نسخه هستش .

قاعداتا 2008 باید از دیتابیس های 2005 پشتیبانی کنه و نباید مشکلی باشه .

airsoft
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 11:14 صبح
با تشکر از دوستان،آخه من شنیدم یه سری جاها 2008 با پایگاه داده های 2005 مشکل داره اگه کسی عملی کارکرده ممنون میشم توضیح بدین.

SilverGold
دوشنبه 25 مرداد 1389, 22:12 عصر
سلام به همه دوستان که در این تاپیک شرکت کرده اند متاسفانه جای تاسف داره که این راه حلهای نامربوط را پیشنهاد می کنید کار شما مثل پت و مت می مونه چرا ویندوز عوض کنین دوباره اسکیوال نصب کنین آقااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااا
این چه کاریه تعریف کاربر که خیلی راحت تر هستش لقمرو دور سرتون می چرخونین