PDA

View Full Version : سوال: مشکل امنیتی جالب در Yahoo! Mail

salehbagheri
دوشنبه 18 مرداد 1389, 14:08 عصر
سلام دوستان

چند وقتی میشه که وقتی به ایمیلم سر میزنم در قسمت گوشه پایین سمت راست یه پنجره واسه چت ظاهر میشه که چندتا آفلاین داخلش نوشته شده ...

اما این اواخر چندباری پیش اومده که گفتگوهای رد و بدل شده بین دو نفر از دوستان و آشنایان در اون پنجره کوچک واسه من نمایش داده میشه ...:متعجب:

اول فکر کردم شاید یکی از امکانات ناشناخته یاهو باشه ولی بعد از خوندن گفتگو دیدم که اکثراً حرفهای خصوصی بینشون رد و بدل شده ... :گیج: :متعجب:

آیا این یه باگ محسوب میشه یا خیر؟
دیگر دوستان نیز با این مشکل روبرو شدند یا نه؟
آیا گفتگوی من با بقیه هم اینطوری واسه بقیه دوستان نمایش داده میشه؟

eshpilen
دوشنبه 18 مرداد 1389, 14:46 عصر
منکه غیرفعالش کردم از اول.
کار بیخودی بوده که بدون رضایت کاربران انجام شده.

vcldeveloper
دوشنبه 18 مرداد 1389, 16:17 عصر
احتمال میدم مربوط به اون خصوصیت Updates کاربران باشه. من زیاد با این Updates ور نرفتم، ولی یک بار دیدم خیلی از کارهایی که از طریق سرویس های یاهو انجام میدی رو، تحت عنوان Updates به دوستانت نشان میده! به صورت پیش فرض هم اکثرشان فعال هستند. اگر کاربری اطلاع نداشته باشه، ممکنه خیلی از فعالیت هاش رو که نمیخواد بعضی از دوستانش ازش با خبر باشند، به این طریق با سایرین به اشتراک بزاره!

به همین جهت، من همون روزهای اول ترتیب اون بخش Updates رو دادم! Messenger داخل Yahoo Mail رو هم همون روز اول غیرفعالش کردم. البته من از Yahoo Mail استفاده بخصوصی نمیکنم. بیشتر به عنوان آدرس ثبت نام در سایت های اینترنتی ازش استفاده می کنم.

خیلی وقت هست که یاهو و سرویس هاش از نظر من دائما در حال پس رفت هستند، و من سعی می کنم تا جایی که می تونم، از سرویس های دیگه ایی به جای سرویس های یاهو استفاده کنم.

h.alizadeh
سه شنبه 19 مرداد 1389, 11:00 صبح
عجب!

میشه از اون فردی که صبحتهاشو خوندید بپرسید که کجا این حرفا رو ردوبدل کردند؟تو قسمت چت یا توی قسمت ابدیت؟

HamedNet_ir
سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:25 عصر
به احتمال زیاد تویت هایشون بوده!

salehbagheri
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:33 عصر
نه دیگه اینقدر هم نادون نیستم که فرق Update و ChatBox رو نفهمم.

خودم کلی با Update کار کردم ولی این قضیه تو چت باکس بود!

حالا زیاد هم مهم نیست. فوقش دیگه تو یاهو چت نمی کنیم.

h.alizadeh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 17:07 عصر
فوقش دیگه تو یاهو چت نمی کنیم.
نه خب شما سوال کن از اونایی که محتوای چتشون رو دیدی ببین کجا این چت رو کردند؟
با مسنجر یا اینباکس و....