PDA

View Full Version : صفحه بندی خروجی mysql

amku2010
دوشنبه 18 مرداد 1389, 14:57 عصر
با درود
دو تا راهنمایی لازم دارم :
1 - می خوام زمان ثبت اطلاعات یک فرم رو پس از تکمیل فرم در دیتا بیس ذخیره بشود.
2 - یک دیتا بیس دارم که می خوام خروجی هاش رو دسته بندی کنم و بطور نومنه هر 20 تا فیلد رو تو یک صفحه نشون بدم ( برای هر مشخصه اسم فامیل ایمیل و ادرس رو نشون بدم )
اگه لطف کنید و یک سایت مناسب هم معرفی کنید برای نمونه اسکریپت های مورد نیازمن خیلی سپاسگذارم.

s_salavati2002
سه شنبه 19 مرداد 1389, 00:17 صبح
در مورد سوال اولت می تونی از timestamp استفاده کنی که زمان ثبت بصورت دقیق مشخص بشه
اما سوال دومت : به دنبال pagination در اینترنت بگرد در ضمن احتمالا می خوای 20 تا رکورد در یک صفحه باشه نه 20 تا فیلد، درسته؟

amku2010
سه شنبه 19 مرداد 1389, 22:33 عصر
در مورد سوال اولت می تونی از timestamp استفاده کنی که زمان ثبت بصورت دقیق مشخص بشه
اما سوال دومت : به دنبال pagination در اینترنت بگرد در ضمن احتمالا می خوای 20 تا رکورد در یک صفحه باشه نه 20 تا فیلد، درسته؟

با سپاس
یک سوال دیگه دارم و اینکه اهمیت جاوا اسکریپت چقدر هست ایا ارزش داره وقت بذاری و کتاب یا منابع اموزشی بخونی و برای اشنایی با jquery و یا ajax لازم هست جاوا اسکریپت رو بصورت کامل و از ابتدا خوند و یا اینکه لازم نیست و تنها کپی کردن کد های نمونه تو قالب وب سایت کافی هست

s_salavati2002
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:38 عصر
با سپاس
یک سوال دیگه دارم و اینکه اهمیت جاوا اسکریپت چقدر هست ایا ارزش داره وقت بذاری و کتاب یا منابع اموزشی بخونی و برای اشنایی با jquery و یا ajax لازم هست جاوا اسکریپت رو بصورت کامل و از ابتدا خوند و یا اینکه لازم نیست و تنها کپی کردن کد های نمونه تو قالب وب سایت کافی هست
بستگي به خودت داره كه مي خواي چيكار كني
ممكنه پروزه هات طوري باشه كه بتوني سالها با كپي پيست كارتو را بندازي!
اما به نظر من خيلي خوبه كه حداقل بتوني با جاوااسكريپت كارهاي روزمرتو انجام بدي و dom و چند تا آبجكت اصليشو بدوني و همچنين منطق پياده سازيشو

خيلي روش وقت نذار ، شايد يك هفته براي تمرين كردن و يادگيري موارد پركاربرد برات كافي باشه
بقيشم بذار روي jquery و توسعه widget هايي كه تو برنامه هات مي خواي ازش استفاده كني

اگرم همه اينارو كار كردي ، حتما به پياده سازي ajax در php فكر كن كه چطوري مي توني با حداقل كد بهترين app رو بسازي

amku2010
جمعه 29 مرداد 1389, 09:32 صبح
با درود
من کد زیر رو برای صفحه بندی مطالب نوشتم اما می خوام خروجی هر سطر رو جداگانه نمایش بدم یعنی اینکه : چهار تا ستون name family postcode address زیر هم قرار بگیرند و مقدار هرکدوم روبروی خودش باشه

نام
نام خانوادگی
کدپستی
آدرس

نام
نام خانوادگی
کدپستی
آدرس

و به همین صورت تو هر صفحه پنج تا از این دسته های 4 ستونه باشه
هر کاری کردم نتونستم به DIV یا TABLE ایجاد کنم.

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
<title>لیست در خواست ها</title>
<LINK REL="STYLESHEET" HREF="style/style.css" TYPE="TEXT/CSS">
</head>
<body >
<center>
<?php
session_start();
require_once 'condb.php';
if($_POST[email] == "email@test.com" && $_POST[passwd] == "password" || $_SESSION['login']){
$_SESSION['login'] = 1;
if (isset($_GET[page])) { $page = $_GET[page]; } else { $page=1; };{
$limiter = 2;
$start_from = ($page-1) * $limiter;
$sql = "SELECT * FROM `$tbname` ORDER BY `timeInsert` ASC LIMIT $start_from, $limiter";
$rs_result = mysql_query($sql);
$out = "<table id=\"formTable\" widht=\"90%\"><tr><td>نام</td><td>نام خانوادگی</td><td>کدپستی</td><td>آدرس</td></tr>";
if($rs_result){
while ($row = mysql_fetch_array($rs_result)) {
$out .= "<tr><td>$row[name]</td><td>$row[family]</td><td>$row[postCode]</td><td>$row[address]</td></tr>";
}
$out .= "</table>";
print $out;
}

$sql = "SELECT COUNT(*) FROM `$tbname`";
$rs_result = mysql_query($sql) or die(mysql_error());
$row = mysql_fetch_row($rs_result);
$total_records = $row[0];
$total_pages = ceil($total_records / $limiter);

for ($i=1; $i<=$total_pages; $i++) {
echo "<a href='paging.php?page=".$i."'>".$i."</a> ";
}