PDA

View Full Version : مبتدی: فیلد چند مقداری

akhlaghi_mohammad
دوشنبه 18 مرداد 1389, 20:20 عصر
سلام بچه ها...
من دارم یه برنامه فاکتور فروش می نویسم که نیاز به ذخیره هر فاکتور دارم.هر فکتور هم یک شماره فاکتور و یک سری مشخصات در مورد خریدار داره .من تا اینجا میتونم این اطلاعات رو تو بانک اطلاعاتی با شماره فاکتور منحصر به فرد ذخیره کنم. و حتی اونا رو از طریق برنامه ویرایش یا خذف کنم.اما اینکه تو هر فاکتور مشخصات هر کالا با ذکر تعداد و قیمت هر کدوم تا 15 ردیف رو فقط میتونم ذخیره کنم.اما نمیتونم این 15 ردیف رو که برای هر فاکتور با یک شماره فاکتور ذخیره میشه رو به مشخصات خریدار مربوط کنم .در واقع من یک جدول(شماره فاکتور-خریدار-تلفن-تاریخ)دارم و یه جدول(نام کالا-تعداد-قیمت-جمع)دارم.ممنون میشم کمکم کنیید...:عصبانی++::گریه:

sayan
سه شنبه 19 مرداد 1389, 00:41 صبح
به نظر من تو جدول فاکتورت کد خریدار رو هم بهش اضافه کن و سپس یه ارتباط یک به چند از جدول خریدارت (کد خریدار) به این جدول فاکتور(به کد خریدار) بده تا اینجوری معلوم بشه کدوم فاکتور برای کدوم خریدار هست

ahmadi.edu
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:46 صبح
یه کلید بین دوتا جدولت بذار که میتونه نام خریدار یا شماره فاکتور باشه.

akhlaghi_mohammad
سه شنبه 19 مرداد 1389, 16:36 عصر
به نظر من تو جدول فاکتورت کد خریدار رو هم بهش اضافه کن و سپس یه ارتباط یک به چند از جدول خریدارت (کد خریدار) به این جدول فاکتور(به کد خریدار) بده تا اینجوری معلوم بشه کدوم فاکتور برای کدوم خریدار هست

سلام دوست عزیز...
خیلی ممنون که جواب دادی ، اما من نمیتونم اینطوری منظورمو بفهمونم که مشکل چیه ، حتما باید برنامه رو ببینی.
لطفا میلتو به میلم بفرست تا برنامه رو برات بفرستم(با توضیحات بیشتر)...
میل من:mohammad_1604@yahoo.com

ممنون از لطفت...:لبخندساده:

sayan
سه شنبه 19 مرداد 1389, 18:43 عصر
سلام دوست عزیز
خواهش میکنم برات پیغام خصوصی فرستادم
از این طریق اقدام کن:خجالت:

akhlaghi_mohammad
سه شنبه 19 مرداد 1389, 21:06 عصر
سلام.آخه یکی از شرایط ارسال پیام خصوصی اینه که قبلش باید حداقل 20 تا پست ارسال کرده باشم که من این شرط رو ندارم. برای همین میلتو خواستم.شرمنده...:چشمک:

akhlaghi_mohammad
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:41 عصر
سلام ، برنامه رو به میلت فرستادم.امید وارم که رسیده باشه...:چشمک:

sayan
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 00:38 صبح
سلام دوست عزیز ایمیلتو گرفتم
نگاه میکنم خبرت میدم:لبخندساده:

akhlaghi_mohammad
دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:02 صبح
سلام خسته نباشید...
می خواستم بپرسم که این پروژه فاکتور که براتون فرستادم رو نگاه کردید. ، مشکلش حل شد. یا کلا برنامه مشکل داره...
با تشکر....:لبخندساده:

mohsen.net
دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:42 صبح
کافیه یک فیلد شماره فاکتور تو جدول کالا به نام شماره فاکتور بگذاری

seven7777777
دوشنبه 25 مرداد 1389, 12:19 عصر
دوست عزيز سلام

برداشت بنده از اولين پستتون اين دو مورد هست :
1. جداول پايگاه دادتون رو درست طراحي و بهينه نكرديد !!!
2. در نمايش اين اطلاعات و ارتباط اونها با هم مشكل دارين !!!

در مورد اول بگين چه فيلدايي دارين تا جداول رو با هم طراحي كنيم .
در مورد دوم بگين كجاي كار مشكل دارين تا اونم با هم حلش كنيم .

در غير اين موارد لطفا مشكل رو بصورت واضح بيان كنين تا هم شما سريعتر به جواب برسين و هم وقت دوستان در مطالعه اين تاپيك هدر نشه !!!

موفق باشي