PDA

View Full Version : کمک در دیتا گرید

sun boy
سه شنبه 19 مرداد 1389, 00:12 صبح
سلام.من یک جدول پرسنل دارم که برای هر پرسنل یک کد یا آی دی در نظر گرفتم وتمام جدول رو با دیتا گرید نمایش دادم و با ویزارد دیتا بیس رو اتچ کردم همچنین حذف و دلت رو هم با بایندینگ نویگییتور انجام دادم در گرید حالا من چطور بررسی کنم که ایدی تکراری نزنم میخام کد بنویسم راهنمایی کنید.

2ndesigner
سه شنبه 19 مرداد 1389, 02:30 صبح
باید تو دیتابیس وقتی داری جدول رو می سازی روی فیلد آی دی یا همون کدی که در نظر گرفتی راست کلیک کن و Set Primary Key رو برای این فیلد فعال کن تا عکس یه کلید کنار فیلد آی دی ظاهر بشه.
همین...

mohammad_2039
سه شنبه 19 مرداد 1389, 07:03 صبح
سلام
اگه فیلد آی دی شما باید از نوع outo number باشه یعنی خودش اتوماتیک تولید بشه و غیر تکراری همون که دوستمون بالا فرمودن .اما اگه دستی وارد میکنی باید کد بنویسی که اگه تکراری بود پیغام بده.قبل از دستورات مربوط به insert مثلا میگی

select id from tbl_test where id=textBox1.text;

اگه این جستجو نتیجه ای در بر داشت یعنی این آی دی قبلا وارد شده، پیغام بده آی دی مورد نظر تکراری هستش.

csharpprogramer88
سه شنبه 19 مرداد 1389, 07:04 صبح
سلام
اگر منظورت اينه كه موقع اينسرت كردن نميخواي كد شما تكراري باشه با كدي كه براتون ميفرستم ميتوني آخرين آي دي را بگيري و يكي به اون اضافه كني و در فيلد اي دي نمايش بدي

private int getmaxnumber()
{
if (con.State == ConnectionState.Closed) // جك كردن باز يا بسته بودن كانكشن
{
con.Open();
}
string strmax = "select max(id) from tablename"; // انتخاب بزرگترين آي دي با مكس از جدول
cmd = new SqlCommand();
cmd.CommandText = strmax;
cmd.Connection = con;
try
{
return ((int)cmd.ExecuteScalar()) + 1; // اضافه كردن يكي به آخرين آي دي
}
catch
{
return 1;
}
con.Close();
}
موفق باشيد

sun boy
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:25 عصر
ممنونم.کارم انجام شد.من میخام برای نرم افزاری که دارم پذیرش بیمار است شکل قبض رو طراحی کنم میتونید راهنمایی کنید یا تاپیک مربوطه را بگید تشکر.