PDA

View Full Version : سوال: تغییر ظاهر یک کامپوننت Dll

hosseinab
سه شنبه 19 مرداد 1389, 01:16 صبح
با سلام
من می خواهم روی یک کنترل dll وقتی کاربر با موس روی آن حرکت می کند یک کادر مستطیل شکل بکشم و کاربر بتواند اون کادر را بر روی کنترل جابجا کند آیا با توابع vbاین کار امکان پذیر است؟
کنترل RectangleShape را هم امتحان کردم انگار فقط بر روی فرم قرار می گیرد.
پیشاپیش ممنونم

nasim bahari
سه شنبه 19 مرداد 1389, 01:45 صبح
سلام.......دوست عزیز

طریقه ساخت User Control رو می تونی در محل امضای من پیدا کنی....یه سرچ بکنی ، پیدا می کنی....

موفق باشین

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 06:25 صبح
سلام.......دوست عزیز

طریقه ساخت User Control رو می تونی در محل امضای من پیدا کنی....یه سرچ بکنی ، پیدا می کنی....

موفق باشین

ببخشید داخل امضای شما فقط حرفای شاعرانه هست. در ضمن ایشون نگفتند که می خوان DLL درست کنند.
-------------------------------------------
فکر می کنم شما دنبال Drag and Drop هستید.

http://www.vb-helper.com/howto_net_drag_drop.html
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa289508%28VS.71%29.aspx

nasim bahari
سه شنبه 19 مرداد 1389, 09:54 صبح
ببخشید داخل امضای شما فقط حرفای شاعرانه هست. در ضمن ایشون نگفتند که می خوان DLL درست کنند.
-------------------------------------------
فکر می کنم شما دنبال Drag and Drop هستید.

http://www.vb-helper.com/howto_net_drag_drop.html
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa289508%28VS.71%29.aspx

دوست خوبم.......چرا پست های Off ایجاد می کنید......خب اگر راه حل رو می دونید.....جواب دوستمون رو بدین......نه اینکه به کسانی که می خوان کمک کنند ، گیر بدین.......البته من مثل شما حرفه ای نیستم و ممکنه در بعضی از پست ها هم اشتباه کرده باشم.....که سهوی بوده و برای کمک به دوستمون بوده....وگرنه برای ایجاد پست های اضافی به من جایزه نمیدن........

موفق......

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:00 صبح
دوست خوبم.......چرا پست های Off ایجاد می کنید......خب اگر راه حل رو می دونید.....جواب دوستمون رو بدین......نه اینکه به کسانی که می خوان کمک کنند ، گیر بدین.......البته من مثل شما حرفه ای نیستم و ممکنه در بعضی از پست ها هم اشتباه کرده باشم.....که سهوی بوده و برای کمک به دوستمون بوده....وگرنه برای ایجاد پست های اضافی به من جایزه نمیدن........

موفق......
باور کنید پست من Off نیست و این پست شما هست که Off هست.
بنده راه حل را لینک کردم.
اینی که شما به یک نفر می گید از امضای شما راه حل را پیدا کنه در حالی که امضاتون لینکی نداره درست نیست.
بنده همون طور که در Profile خودم نوشتم تازه کار هستم.
شما یک بار دیگه امضاتون را با دقت بررسی کنید.
من نمی دونم چطور باید از امضای شما جواب را پیدا کرد؟؟

در خانواده باد
مهم نیست که طوفان باشیم یا که نسیم
مهم اینه که بوزیم
موفق باشید.

nasim bahari
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:34 صبح
سلام.......

ببخشید ، من یه کم از نوشته شما ناراحت شدم..... و اصلاً متوجه لینک هایی که شما گذاشته بودین نشدم........

منظور من ProFile حودم بوده که به اشتباه محل امضاء نوشته بودم.......

EX me

موفق باشی......

hosseinab
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 04:40 صبح
با سلام ؛تشکر و عذرخواهی
مثل اینکه باید بیشتر در مورد سوالم توضیح بدهم
من یک کنترل تاریخ دارم که هر ماه را به صورت روزانه نمایش می دهد من می خواهم ظاهر کنترل را یکمی تغییر دهم ! به صورتی کاربر همزمان با کلیک موس و انتخاب هر روز بتواند هفته را انتخاب کند
یعنی یک کادر مستطیل از اول هفته تا آخر آن بکشد...
امیدوارم سوالم واضح و روشن بیان کرده باشم..
ممنون

Mani_rf
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 09:37 صبح
با سلام ؛تشکر و عذرخواهی
مثل اینکه باید بیشتر در مورد سوالم توضیح بدهم
من یک کنترل تاریخ دارم که هر ماه را به صورت روزانه نمایش می دهد من می خواهم ظاهر کنترل را یکمی تغییر دهم ! به صورتی کاربر همزمان با کلیک موس و انتخاب هر روز بتواند هفته را انتخاب کند
یعنی یک کادر مستطیل از اول هفته تا آخر آن بکشد...
امیدوارم سوالم واضح و روشن بیان کرده باشم..
ممنون

دوست عزیز، اگر این کنترل را خودت نوشته ای و می خواهی چنین تغییری در آن ایجاد کنی، کافی است تا با همان روشی که به دور آن یک خوانه مستطیل رسم میکنی هفته مورد نظر را هم به حالت انتخاب در بیاوری. برای مثال اگر پس از انتخاب شدن رنگ پس زمینه کنترل انتخاب شده را عوض می کنی ، این کار را برای همه کنترل هایی که هفته را نشان می دهند انجام بده. اما در صورتی که خودت کنترل را ننوشته ای و سورس آن را هم در اختیار نداری، از انجام این کار صرف نظر کن و تلاش کن تا کنترلی هماهنگ با نیازت بسازی.