PDA

View Full Version : خواندن از پورت com

peymanjon
سه شنبه 19 مرداد 1389, 02:03 صبح
سلام...
من یک میکرو دارم که دما محل را اندازه میگیره و روی پورت com میفرسته ، حال میخوام این اطلاعات را از طریق web نشون بدم.
من چون ASP تازه دارم یاد میگیرم محبت کنید منو راهنمایی کنید چگونه اطلاعات را از پورت بخونم تا بتونم توی یک textbox دما را نشون بدم.
در ضمن من یک button میخوام بذارم که هر وقت کاربر کلیک کرد اطلاعات مجدد از پورت خونده بشه و دما نشان داده شده در سایت update بشه.
حالا محبت کنید منو راهنمایی کنید تا برنامشو با C# بنویسم.

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 06:31 صبح
http://www.activexperts.com/activcomport/howto/aspnetb/

daffy_duck376
سه شنبه 19 مرداد 1389, 07:48 صبح
http://www.activexperts.com/activcomport/howto/aspnetb/

از این کنترل فقط زمانی میشه اسفاده کرد که یرور مال خودت باشه و اجازه نصب ACTIVE X رو روی سیستم داشته باشی در ضمن فکر نمی کنم توی اینترنت جواب بده . چون اگه بشه به سخت افزار کاربر دسترسی پیدا کرد امنیت کاربر زیر سوال میره .

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 08:15 صبح
از این کنترل فقط زمانی میشه اسفاده کرد که یرور مال خودت باشه و اجازه نصب ACTIVE X رو روی سیستم داشته باشی در ضمن فکر نمی کنم توی اینترنت جواب بده . چون اگه بشه به سخت افزار کاربر دسترسی پیدا کرد امنیت کاربر زیر سوال میره .
چرا فکر می کنم بشه یکی از ویژگی های ACTIVE x ارتباط با سخت افزار باشه.
نمی دونم FireFox هم ساپورت می کنه یا نه.
من راه دیگه ای جز ACTIVE x به ذهنم نرسید.
مگر این که یک واسط Client بر روی سیستم نصب بشه و اطلاعات رو سمت وب ارسال کنه.
راه پیشنهادی شما چیه؟

peymanjon
سه شنبه 19 مرداد 1389, 21:23 عصر
آخر این روش خوبه یا نه؟

aminghaderi
سه شنبه 19 مرداد 1389, 23:57 عصر
سلام...
من یک میکرو دارم که دما محل را اندازه میگیره و روی پورت com میفرسته ، حال میخوام این اطلاعات را از طریق web نشون بدم.
من چون ASP تازه دارم یاد میگیرم محبت کنید منو راهنمایی کنید چگونه اطلاعات را از پورت بخونم تا بتونم توی یک textbox دما را نشون بدم.
در ضمن من یک button میخوام بذارم که هر وقت کاربر کلیک کرد اطلاعات مجدد از پورت خونده بشه و دما نشان داده شده در سایت update بشه.
حالا محبت کنید منو راهنمایی کنید تا برنامشو با C#‎ بنویسم.
دوستان توضیح دادن که توی وب نمی شه دسترسی مستقیم (بدون تاید کاربر) به سوکت رو داشت.
به نظرم شما یه نرم افزار بنویس که دما رو از پورت بخونه و از طریق اینترنت اطلاعات رو روی دیتابی سرور ذخیره کنه ، به این ترتیب شما هم می تونی دمای فعلی رو مادام اندازه گیری و به روز کنی و هم اطلاعاتتون توسط سایت قابل برسی و رویت هست .

موفق باشی.

صادق صدقی
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 00:22 صبح
سلام

100% می شه

هیچ کاری نشد نداره

پس چه جوری سیسنم های مانیتورینگ رو می زارن؟(دوربین های مداربسته و پخش مدار بسته)

باید تحقیق کنی
من خودمم لازم دارم
تاپیک رو تحت نظر بگیر
منم بتونم Research می کنم

اما بدون که میشه
!!!!!!!!!!!!!
هیچ چیز سر سخت تر از ارده انسان نیست
بخوای می شه
باید تحقیق کنی

30یو

aminghaderi
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 01:31 صبح
سلام
100% می شه
هیچ کاری نشد نداره
پس چه جوری سیسنم های مانیتورینگ رو می زارن؟(دوربین های مداربسته و پخش مدار بسته)
باید تحقیق کنی
من خودمم لازم دارم
تاپیک رو تحت نظر بگیر
منم بتونم Research می کنم
اما بدون که میشه
!!!!!!!!!!!!!
هیچ چیز سر سخت تر از ارده انسان نیست
بخوای می شه
باید تحقیق کنی
30یو
زیاد خودتون رو سختی ندید من که گفتم باید چکار کنید؟!
اکثر جاها همین روشی که گفتم رو کار می کنند.

peymanjon
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 10:33 صبح
دوستان توضیح دادن که توی وب نمی شه دسترسی مستقیم (بدون تاید کاربر) به سوکت رو داشت.
به نظرم شما یه نرم افزار بنویس که دما رو از پورت بخونه و از طریق اینترنت اطلاعات رو روی دیتابی سرور ذخیره کنه ، به این ترتیب شما هم می تونی دمای فعلی رو مادام اندازه گیری و به روز کنی و هم اطلاعاتتون توسط سایت قابل برسی و رویت هست .

موفق باشی.
اگه فقط این روشش باشه که خیلی روش بدیه ،چون این قسمت نشون دادن فاز اول چیزیه که تو ذهنمه بعدا می خوام امکان دسترسی به میکرو را از سایت مهیا کنم که مثلا مدیر گلخانه بتونه دمای گلخانه را از همون سایت تنظیم کنه یعنی من اطلاعات را از روی پورت هم بخونم و هم بنویسم تا بتونم هم دما را از پورت بخونم و نشان بدم و هم روی پورت اطلاعاتی بفرستم که با میکرو برای تنظیم دما ارتباط داشته باشم.

با روش شما اونطور که متوجه شدن با یک برنامه WIN APP باید اطلاعات را بخونم و در DB بذارم حال با برنامه ASP که نوشتم به همون DB وصل بشم واطلاعات را بخونم ،یعنی اگه درست متوجه شده باشم چرخوندن لقمه دور سر؟!!!

aminghaderi
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 12:33 عصر
با روش شما اونطور که متوجه شدن با یک برنامه WIN APP باید اطلاعات را بخونم و در DB بذارم حال با برنامه ASP که نوشتم به همون DB وصل بشم واطلاعات را بخونم ،یعنی اگه درست متوجه شده باشم چرخوندن لقمه دور سر؟!!!
دقیقا منظورم همین بود ، ولی به معنی چرخوندن لقمه دور سر نیست؟!
شما به هر حال برای کار به دیتابیس نیاز داری ؟؟؟ خوب وقتی دیتابیس شما یه دیتابیس آن لاین باشه (روی سرور باشه) از تمام دنیا می تونه قابل دسترس باشه و با یه سایت کوچیک می تونید راهت به اون اطلاعات دسترسی داشته باشید.
اما یه چیزی امروز یادم اومد که شاید گفتنش براتون مفید باشه و من رو هم به فکر انداخته و به قول دوستمون شاید نیاز به ریسرچ باشه و ارزشش رو هم داشته باشه ؟!
و اینه که من چند سال پیش جایی مشغول کار بودم که سیستم تحت شبکه ای خیلی قوی داشت و من اون موقع قادر به تشخیص سیستمشون نبودم که مکانیزمش چیست و آیا از طریق وب کار می کنه یا یه اینترانت هست و...
اما نکته قابل توجه این بود که ما از طریق اون برنامه می تونستیم فکس ارسال کنیم یا پیرینت بگیریم و یا ایمیل به هم بفرستیم.
این نکته بود که امروز به خاطرم اومد و گفتم شما ها که دنبال روش مناسب هستید و تلاش می کنید به یه نتیجه مطلوبی برسید ، البته اون روشی رو هم که گفتم من شخصا در همون محل کارم دیدم که سیستم های سخت افزاریشون که یه سری قطعات الکترونیکی عظیمی بودند ، اطلاعاتشون توسط یه برنامه داخل سرور ذخیره می شد و از روی اون داخل اینتریت منتشر می شد.
به نظر من احتمال اینکه سرور اجازه مجوز دسترسی به پرت ها رو بده هست و احتمالا اون برنامه هم از فکس و پرینتر سرور استفاده می کرد.

موفق باشید.

peymanjon
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 18:56 عصر
روش دیگه ای کسی سراغ نداره؟