PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد سیستم ثبت آرا

hadeseh
سه شنبه 19 مرداد 1389, 09:45 صبح
با سلام من یک برنامه نوشتم برای اینکه بازدیدککندگان بتونن برای هر وب سایت که ثبت نام کردند تنها به هر وب سایت یکبار رای بدهند من بااستفاده از ip اینکار و کردم اما الان صفحه رو هرکی به بنده وباز کنه باز می تونه رای بده لطفا کمک کنید کد رو هم براتون گذاشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:18 صبح
سلام
معمولا رسم بر این هست که از طریق ایمیل و IP با هم بررسی می کنند.

hadeseh
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:33 صبح
منم از ip اتفاده کردم اما ایمبل اینجا بنظرم فایده نداره چون به ایمیل بازدیکنندگان دسترسی که نداریم مشکل اینجاست IP تو یه فایل ذخیره میکنم هردفعه از اون بخونه اگه ذخیره شده بود اجازه نده ثبت صورت بگیره اما با بسته شدن وباز کردن صفحه باز میشه نظر ثبت کرد

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 10:38 صبح
منم از ip اتفاده کردم اما ایمبل اینجا بنظرم فایده نداره چون به ایمیل بازدیکنندگان دسترسی که نداریم مشکل اینجاست IP تو یه فایل ذخیره میکنم هردفعه از اون بخونه اگه ذخیره شده بود اجازه نده ثبت صورت بگیره اما با بسته شدن وباز کردن صفحه باز میشه نظر ثبت کرد
چرا کاربران خود را قبل از رای دادن مجبور به ثبت نام نمی کنید؟
اون موقع می تونید از eMAIL استفاده کنید.

hadeseh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 07:47 صبح
این حرکت که خیلی فاجعه پیش میاره شاید کسی دوست نداشته باشه ثبت کنه چرا مجبورش کنم ثبت کنم بد نظر بده هرکی می خوام سایت تو به بینه می خوام بتونه نظر بده البته دیشب این کارو کردم حل شد ممنون از راهنماییت کمک کردین

اوبالیت به بو
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 07:58 صبح
سلام

آقا شما كه داريد اين امتياز بندي رو بر اساس كاربران ثبت نام شده انجام مي ديد. بعد ميايد بر اساس IP چك مي كنيد. خوب چرا اين كار رو انجام ميديد. در جدول امتيازات User_ID كاربر رو ذخيره كنيد. اون موقع هر كس يك بار بيشتر راي نمي ده.

hadeseh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 08:59 صبح
سلام

آقا شما كه داريد اين امتياز بندي رو بر اساس كاربران ثبت نام شده انجام مي ديد. بعد ميايد بر اساس IP چك مي كنيد. خوب چرا اين كار رو انجام ميديد. در جدول امتيازات User_ID كاربر رو ذخيره كنيد. اون موقع هر كس يك بار بيشتر راي نمي ده.
__________________________________________________ _______________
دوست عزیز مشکلم رو بدون ثبت کاربر بر طرف کردم ممنون از راهنماییتون

hadeseh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 09:02 صبح
لطفا راه حل را قرار بدید منم دوست دارم یاد بگیرم.
__________________________________________________ _______

به نظرم هیچ راه حلی نیست بدون ثبت فقط یکبار بیشتر نتونی رای بدی من الان با ip اجازه رای دادن نمی دم همچنین با کوکی هم استفاده کردم اما اگر هم کوکی هم ip تغییر کنند باز میشه رای داد فقط باید تو سیستم ثبت بیشه مشخصات کاربر

ricky22
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 09:19 صبح
Cookie که ممکنه OFf باشه یا کاربر از 2 browser استفاده کنه.
می تونی هم هم از ایمیل استفاده کنی هم از IP و برای تایید رای کاربر Confirm کنه از طریق ایمیل. همراه با تصویر امنیتی(anti bot)
------------
من یک جستجو کوتاه کردم 2 تا لینک مفید برای شما پیدا کردم.
As[.net Voting Control (http://www.ASP.NET/community/control-gallery/Item.aspx?i=26)

Description

The voting control is the same control used on the www.ASP.NET (http://www.ASP.NET) site to run polls. It has full Visual Studio .NET design time support and gives the user full control over all colors, fonts, styles, etc. The control requires a SQL Server database (.zip file includes SQL scripts) and is completely driven from an xml file to control Questions/Answers. It can additionally be configured to allow multiple votes, or can be configured to only allow a single vote.
Secure voting (http://stackoverflow.com/questions/1090999/secure-voting)

موفق باشید.