PDA

View Full Version : آزمون الکترونیکی مهارتهای هفتگانه

mohandesirani
سه شنبه 19 مرداد 1389, 11:07 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز .
من یه برنامه دارم می نویسم که بتونه سوالات عملی شما رو تصحیح کنه.
مثلا:
در سند باز شده اکسل یک ستون را به دلخواه پاک کنید.
شما انجام می دید دکمه تصحیح رو میزنید بعد میگه درست بوده یا نه.
مثلا من واسه تعداد محدودی رو می تونم انجام بدم با ماکروها.
مثلا وقتی بگه پیج ستاپ را به آ چار تغییر بدید با استفاده از ماکرو اینکارو میشه کرد چون این یک ویژگیه نه یک تابه که وی بی ای فراخوانی کنه اما سوال بالا که گفته یک ستون رو حذف کنید رو شما نمی تونید تشخیص بدید چون یک تابع رو فراخوانی می کنه چیزی نیست که چکش کنید شرطی نمی تونید بزارید مشکل من دقیقا همین جاست.
Columns("C:C").Select
Selection.Delete Shift:=xlToLeft
این کد وی بی ای برای دیلیت کردن یه ستونه حالا شما مچجوری می تونی بفهمی که مثلا این ستون پاک شده؟
از دوستان می خوام که اگه میتونن کمک کنن.

Babak.Hassanpour
سه شنبه 19 مرداد 1389, 15:37 عصر
برخی اوقات می توان از مقایسه جواب کاربر با فایل جواب صحیح که از قبل در برنامه تعیین شده است ؛ جهت تصحیح پاسخ کاربر استفاده کرد.
در این مورد که شما مثال زدید هم این امر صادقه.
روش های دیگری هم وجود داره که منوط به کنترل پیام های صادر شده از برنامه و به نوعی هوک کردن مسیج های رد و بدل شده است که پیچیدگی خاص خودش رو داره.

mohandesirani
سه شنبه 19 مرداد 1389, 18:58 عصر
چجوری کاری که کاربر انجام میده رو توی فایل سیو کنیم چجوری میشه ماکرو رو از داخل وی بی6 رکورد کرد بعد با زدن باتن دیگری در برنامه ماکرو استوپ شود و سپس متن ماژول تهیه شده را به برنامه بفرستیم؟ تازه ما میخوایم کا کاربر نفهمه که ما این کارا رو کردیم من این فکر به سرم زده بود اما نمی دونم چجوری عملیش کنم.

Babak.Hassanpour
سه شنبه 19 مرداد 1389, 21:41 عصر
به عملکرد برنامه داپا (سیستم آموزش و آزمون دانش پارسیان) دقت کنید.

fazelm
سه شنبه 19 مرداد 1389, 22:12 عصر
شما میتونید تو برنامه ی خودتون ، برنامه ای که قراره امتحان ازش بگیرین رو شبیه سازی کنین

mohandesirani
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 09:56 صبح
دوست عزیز عملکرد برنامه داپا رو چجوری بفهمم این از اون حرفها بود ها.
سورس برنامه رو وقتی ندارم از کجا بفهمم چیکار میکنه؟
سوال من اینجاست: کدی برای اینکه از داخل وی بی در برنامه اکسل باز شده (که تا این قسمتش با ساختن شی از اکسل مشکلی نیست) یه ماکرو رکورد کنیم بعد متن ماکرو رو تو یه تکست تو. و ی بی پیست کنیم.
دوست عزیز لطفا بیشتر راهنماییم کن(بابک حسن پور) منظورم اینه که لااقل نمونه کدی چیزی بزار که ما یاد بگیریم.

mohandesirani
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 17:36 عصر
آقا یکی یه کمکی کنه دیگه .
ممنون.

Babak.Hassanpour
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 20:46 عصر
[QUOTE=mohandesirani;1063606]دوست عزیز عملکرد برنامه داپا رو چجوری بفهمم این از اون حرفها بود ها.
سورس برنامه رو وقتی ندارم از کجا بفهمم چیکار میکنه؟

از فایل های همراه برنامه.همیشه واسه اینکه بفهمیم یه برنامه چطور کار میکنه لازم نیست سورسش رو داشته باشیم.
در اسرع وقت براتون یه نمونه میگزارم

mohandesirani
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 13:42 عصر
ممنون اگه بتونی یه مثال بزنی برام که خیلی ردیفه همون سوال رو اگه بتونی بگی که چجوری میشه؟
سوال : به دلخواه 4 ستون از سند اکسل اجرا شده را دیلیت کنید.

ممنون از شما بابک حسن پور.