PDA

View Full Version : کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ

هوشمندی
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:52 عصر
با سلام
خدمت همه دوستان
از باب نظرخواهی لطفا جواب دهید که :
برای برنامه نویسی کدامیک راترجیح میدهید؟
PC یا LAPTOP

shedayat
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 08:19 صبح
شوخی می کنی؟؟
با لپ تاپ که اصلا نمی شه یه خط کد نوشت، حالا چه برسه به هزاران خط کد!! :گیج:
لپ تاپ خیلی دست و پا گیره. فقط به درد موقعی می خوره که کامپیوتر در دسترس نیست. اون هم برای کارهای غیر از تایپ. :لبخند:

Felony
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 08:43 صبح
شوخی می کنی؟؟
لپ تاپ خیلی دست و پا گیره. فقط به درد موقعی می خوره که کامپیوتر در دسترس نیست. اون هم برای کارهای غیر از تایپ. :لبخند:

بر چه اساسی این حرف رو میزنید ؟
من تمام کارهام با لپ تاپ هست و هیچ مشکلی ندارم و سرعتش هم فوق العاده خوب هست و هیچ مشکلی نداره و دقیقا مثل سیستم PC خونه ازش کار میکشم ...

مشخصات :

Memory 4GB DDR2
CPU Intel T9600
HDD 500 GB Seagate
VGA ATI 1GB Up to 2GB

البته من با دلفی کار میکنم ولی VS 2010 هم که روی بهترین سیستم ها کند عمل میکنه روی لپ تاپ ، من مشکلی باهاش ندارم و سرعت قابل قبولی داره .

هوشمندی
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 08:51 صبح
از همه دوستان خواهش می کنم در این نظر خواهی شرکت کنند

Felony
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 12:28 عصر
قبلا همچین موضوعی در همین بخش ایجاد شد ، تاپیک های قبلی رو بازبینی کنید ... ( البته اگر در طرح تحول این بخش حذف نشده باشه )

HamedNet_ir
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 12:58 عصر
نظر من روی لپ تاپ هست!

خیلی راحت روی کاناپه میشنید و برنامه مینویسید!

mf_007
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:35 عصر
من پروژه کاردانی رو تو لپ تاپ نوشتم چون به سیستم خونه دسترسی نداشتم. خیلی برام سخت بود .گردن درد می گرفتم و...من با pc راحتترم و از لپ تاپ وقتی استفاده می کنم که بخوام برنامه رو جایی ببرم و نشون بدم
البته شاید کار با لپ تاپ من سخت باشه مدلش acer 4710

ricky22
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:44 عصر
من فقط لپ تاپ دارم ارگونومیک بودن با لپ تاپ سخته.
چطوری ارگونومیک باشیم با اپ تاپ ؟

Felony
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 14:10 عصر
من فقط لپ تاپ دارم ارگونومیک بودن با لپ تاپ سخته.
چطوری ارگونومیک باشیم با اپ تاپ ؟
من یه کیبورد مایکروسافت دارم ، وقتی تو خونم که اون رو وصل میکنم به لپ تاپ و انگار نه انگار ، وقتی هم بیرون هستم برام فرقی نمیکنه ، با کیبورد خود لپ تاپ کار میکنم ...

M.T.P
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 15:38 عصر
به نظر من چون برنامه نویس همیشه مطالب و ایده های جدید تو ذهنش تداعی میشه ، لب تاپ بهتره .(از لحاظ سهولت در دسترسی)
یکی از دوستان به گردن درد هنگام کار با لب تاپ اشاره کردن اما از کمردرد و زانو درد و منزوی شدن یه گوشه با PC چیزی ننوشتن. :لبخند:

h.alizadeh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 17:04 عصر
کلا هرچی دمه دستم باشه باهش راه مییام.
(آخر آدم انعطاف پذیر:لبخند:)

///
راستی من لپتاپ ندارم دوسال پیش میخواستم بخرم یک مشاوره رفتم کلی بهم مدل و ... معرفی کرد بعد اخرش اومدم یکم شرایط و همه چیمو گفتم ،بعد گفتم به نظرشما حالا لپاتپ بخرم یا پی سی؟:D

اونم گف لپتاپ رو وقتی بگیر که واقعاااااااااا شدیداااااااااااااا بهش نیاز داشتی طوریکه بدون لپتاپ واقعا واست خیلی سخت بشه...
منم با این طرزمشاروه هنوزم که هنوز نرفتم لپتاپ بخرم:D

b.mahsa
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 17:41 عصر
منم با Pc موافقم.
لپ تاپ keyboard و mionitorش کوچیکه. ولی اینکه همیشه دمه دسته خوب یه مزیته .
ولی کلا فرقی هم نمیکنه. ادم زود به وسیله ی برنامه نویسیش عادت میکنه.

amir-yeketaz
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 18:19 عصر
سلام
منم اون روزا که تازه این بخش شروع به کار کرده بود ایه تاپیک مثه این رو زدم و به نظرم جواب سوالات همه تو اینجاست :
کلا همه چیز بستگی به شرایط شما داره ... اول این سوالات رو جواب بدین بعد خودتون میفهمید کدوم براتون بهتره:

1- آیا برای شما قابلیت حمل مهم است؟(سیستم خفن تر یا قابلیت حمل؟!)
2- آیا دوست دارید که مانیتور باحال (22 اینچ به بالا) داشته باشید ؟ (کلا مانیتور براتون مهمه؟!)
3- بودجتون چقدره؟!
4- آیا هزینه های بعدی رو پایش هستین که بپردازید؟!(در مورد لپتاب)
به هر حال شما میتونید با هر هزینه ای کامپیوتر Desktop قوی تری داشته باشین (نسبت به لپتاپ!) ولی خوب اگه برای شما مهمه که کامپیوترتون رو از این طرف به اون طرف انتقال بدین در خرید لپ تاپ درنگ نکنید ! (اگه که دانشجویه خوابگاهی هستین بدون شک لبتاپ!) ولی اگه می خواین فقط به صرف شیک تر بودن لبتاپ بخرین اصلا این کارو نکنید !

موفق باشید ...

shedayat
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 19:27 عصر
بر چه اساسی این حرف رو میزنید ؟
من تمام کارهام با لپ تاپ هست و هیچ مشکلی ندارم و سرعتش هم فوق العاده خوب هست و هیچ مشکلی نداره و دقیقا مثل سیستم PC خونه ازش کار میکشم ...

مشخصات :

Memory 4GB DDR2
CPU Intel T9600
HDD 500 GB Seagate
VGA ATI 1GB Up to 2GB

البته من با دلفی کار میکنم ولی VS 2010 هم که روی بهترین سیستم ها کند عمل میکنه روی لپ تاپ ، من مشکلی باهاش ندارم و سرعت قابل قبولی داره .

مثل اینکه منظورم رو درست متوجه نشدین.
منظورم از اینکه لپ تاپ دست و پاگیره اینه که به خاطر جمع و جور بودنش نمی شه باهاش راحت برنامه نوشت (تایپ کرد). و اونجوری که با PC راحت هستین با لپ تاپ نمی شه راحت باشین و لم بدین. :لبخند:

nima898
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 08:56 صبح
شوخی می کنی؟؟

به نظر من شما دارید شوخی میکنید
لپ تاپ قابل مقایسه با pc نیست با لپ تاپ بدون دیسیپلین برنامه نویسی میکنید که باعث میشه از وقت مرده استفاده کنید
قابلیت استفاده (هر نوع حتی برنامه نویسی) توی رختخواب
من خیلی وقتها حس روشن کردن pc رو ندارم ولی لپ تاپ رو میذارم روی پام روی راحتی دراز میکشم و باهش کار میکنم قابلیت حملش حتی نو مسافرت هم بماند

حسین فلاحی
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 12:53 عصر
مثل اینکه منظورم رو درست متوجه نشدین.
منظورم از اینکه لپ تاپ دست و پاگیره اینه که به خاطر جمع و جور بودنش نمی شه باهاش راحت برنامه نوشت (تایپ کرد). و اونجوری که با PC راحت هستین با لپ تاپ نمی شه راحت باشین و لم بدین. :لبخند:

نمی دونم که چطور شده که این طور فکر می کنین؟!!
منظورتون چیه که به خاطر این که جمع و جوره ، دست و پا گیره؟
اتفاقا لپ تاپ ها چون کلید های کم ارتفاعی دارن خیلی راحت تره تایپ کردن باهاشون.اندازش هم استاندارده. نمی دونم شاید منظورتون نت بوکه.

اونجوری که با PC راحت هستین با لپ تاپ نمی شه راحت باشین و لم بدین. :لبخند:

عجیبه.

در کل من خودم تقریبا یک سالی هست که به لپ تاپ مهاجرت کردم. خیلی راحت تره نسبت به PC. بعضی وقت ها از سر اجبار از اون استفاده می کنم.

East.Tiva
جمعه 22 مرداد 1389, 00:47 صبح
برای تقریبا 90% برنامه نویسی ها، نیاز به کامپیوتر چندان پیچیده و بالایی نیست. اغلب اوقات شما در حال تایپ کردن هستید که نیازی به پردازنده اصلا ندارد! برای کامپایل کردن هم اگر 1 ساعت شد 2 ساعت خیلی مهم نیست :P

بنابراین نیازی به هزینه زیاد و خرید یک پی سی رآکتور گونه! نیست، یک کامپیوتر خیلی خیلی معمولی کارهای روتین شما رو به راحتی انجام می ده.
بنابراین در لپ تاپ هم خیلی از لحاظ سخت افزار کمبود نخواهید داشت. فقط ممکن است کمی کار بیش از حد با لپ تاپ منجر به گرم شدن و خراب شدن آن بشود که آن هم با انتخاب یک لپ تاپ از یک برند مناسب کاملا حل شدنی است.

برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید به اینجا (http://www.google.co.uk/search?q=Best+laptop+for+programming&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

نظر من: انتخاب با خودتون هست، هر دوتاش فرقی نمی کنه با هر کدوم که راحتتر هستید کار کنید