PDA

View Full Version : طراحی یک قبض پذیرش

sun boy
سه شنبه 19 مرداد 1389, 15:11 عصر
با سلام خدمت دوستان.من در حال کار یک نرم افزار برای مطب هستم تو قسمت طراحی قبض مشکلی دارم که نمی دونم از کجا باید شروع کرد یعنی میخام قسمتهای مختلف صفحه رو طراحی کنم راهنمایی کنید.ممنون

ایمان مدائنی
سه شنبه 19 مرداد 1389, 15:54 عصر
دوست عزيز اگه يكم بيشتر توضيح بدي حتما كمكت مي كنيم !
شما بگو كه چيزهايي بايد تو فرمت باشه يا حداقل چند تا بگو تا بقيه اش را ما بگيم !

sun boy
سه شنبه 19 مرداد 1389, 17:05 عصر
ببین برای یک مطب وقتی میخاد قبضی رو برای بیمارش پرینت کنه اون قبض قبلا قسمتهاش با هر شکلی درست شده مثلا من میخام این قسمتها رو داشته باشه.نام مرکز-تیترقبض-زیرنویس قبض-مشخصات بیمار-مشخصات آزمایش که بایددر هر قسمت باید بتونم فونت مورد نظر رو پیاده کنم اول اینکه من چه جوری این کار بکنم ومیخام بهم بگی اطلاعات بیمار که در جدول پذیرش هست با یک سلکت میتونیم به این برگ وقت پرینت گرفتن اضافه کنم .اگه نظری داری بگو لطفا:لبخندساده:

milad.rahmian
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 01:19 صبح
سلام دوست من
اینطور که من متوجه شدم
میتونی از گزارش گیری از اسناد استفاده کنی (یا کریستال ریپورت) استفاده کنی
:چشمک:

اوبالیت به بو
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 05:40 صبح
ببین برای یک مطب وقتی میخاد قبضی رو برای بیمارش پرینت کنه اون قبض قبلا قسمتهاش با هر شکلی درست شده مثلا من میخام این قسمتها رو داشته باشه.نام مرکز-تیترقبض-زیرنویس قبض-مشخصات بیمار-مشخصات آزمایش که بایددر هر قسمت باید بتونم فونت مورد نظر رو پیاده کنم اول اینکه من چه جوری این کار بکنم ومیخام بهم بگی اطلاعات بیمار که در جدول پذیرش هست با یک سلکت میتونیم به این برگ وقت پرینت گرفتن اضافه کنم .اگه نظری داری بگو لطفا:لبخندساده:
سلام
من تا حالا يه همچين كاري رو انجام ندادم اما چند نكته رو بايد در نظر گيري.

قبض پذيرش يه كاغد A4 نيست. در واقع يه كاغذ كوچيك هست كه با پرينتر مخصوص چاپ ميشه. مثل رسيدي كه عابر بانك ها مي دن، يا كد سفارش غذا در FastFood ها و ....

شما اول كاغذت رو مشخص كن وقتي اندازه ها رو بدست آوردي در قسمت گزارشات برنامه اون رو تعريف كن. اين روش يكم آزمون خطا زياد داره

حجتی نیا
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 10:02 صبح
میتونی با کریستال اینکارو انجام بدی .. اطلاعات افراد رو هم میتونی توش بیاری (با کوئری بصورت مستقیم یا با دیتاست)
یه پیشنهاد هم دارم اینه که اول اگه راجع به کریستال اطلاعاتت کمه، چندتا مقاله بخون (تو همین سایت هم هست) بعدش توی کار جایی مشکل داشتی بگو، دوستان هستند ...