PDA

View Full Version : سوال: كدام بهتر است؟Linq يا Dataset

admin1979
سه شنبه 19 مرداد 1389, 16:37 عصر
با سلام
براي واكشي اطلاعات لازم براي website از DB ، بهتر است از Dataset استفاده شود يا از Linq. ؟ يه سوال ديگه اينكه چگونه مي توان از linq و Storeprocedure استفاده كرد. منظورم اينكه اگه بخواهيم از Query هاي سنگين استفاده كنيم كه معمولا به چندين صفحه هم مي رسند در آن صورت چگونه مي توان با linq به آن sp ها دسترسي داشت؟

ricky22
سه شنبه 19 مرداد 1389, 17:48 عصر
SP میشه یک متد از Datacontex در LINQ
http://weblogs.ASP.NET/scottgu/archive/2007/08/16/linq-to-sql-part-6-retrieving-data-using-stored-procedures.aspx

jahanmanesh
سه شنبه 19 مرداد 1389, 18:14 عصر
سلام من جدیدا دارم برنامه نویسی وب رو کار میکنم و توو دوره آموزشیم این جمله رو از استادم بسیار شنیدم که :
من(استادم) هیچ وقت برای پروژه هام از LINQ استفاده نمیکنم و LINQ بیشتر برای پروژه های سبک و ساده نهایتا مثل ESHOP به درد میخوره...

برای سوال دومتم من برای استفاه از Store Procedureاین حالتی کار میکنم در LINQ

EshopDB.ExecuteQuery<Category>("GetAllParents {0}", Linage).AsQueryable();

Category نام جدول
Lineage آرگومان تابع
getAllparent استورپروسیژر (STORPROCEDURE)

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 04:25 صبح
من(استادم) هیچ وقت برای پروژه هام از LINQ استفاده نمیکنم و LINQ بیشتر برای پروژه های سبک و ساده نهایتا مثل ESHOP به درد میخوره...
دلیل این حرف چیه؟
در مورد Entity Framework نظرشون چیه؟

amordad
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 08:56 صبح
سلام
خوب شما ابتدا یک فایل linq to sql classes از قسمت data به پروژه خودت اضافه میکنی
سپس از قسمت serever explorerکه در سمت چپ پنجره شما موجود است،tableوsp های خودرا به صورت drag drop میاندازی داخل فایل مذکور
بعد میروی داخل آن صفحه aspx مورد نظر خودت که میخواهی در آنحا از این sp ها استفاده کنی و این کد را میزنی

DataClasses1DataContext ctx = new DataClasses1DataContext();
ctx.Connection.ConnectionString = WebConfigurationManager.ConnectionStrings["newsconnectionstring"].ToString();

var result = ctx.sp_Table2_SelectAll();

GridView1.DataSource = result;
GridView1.DataBind();

jahanmanesh
دوشنبه 25 مرداد 1389, 13:26 عصر
والا نمیدونم ولی همیشه میگه ما باید خودمون کد بنویسیم و linq مثه یه wizard هستش و بعضی از الگوریتماش رو میشه با SP ها و با سرعت بسیار بالاتری انجم داد...