PDA

View Full Version : سوال: چند سرچ با یکدیگر

hamidre13
سه شنبه 19 مرداد 1389, 17:29 عصر
سلام
من فرم سرچی دارم که پنج کنترل روی اون قرار داره و هر دفعه کاربر ممکن هست بر حسب یکی از اونها یا تلفیقی از این کنترل ها عمل سرچ رو انجام بده هر چقدر فکر کردم نفهمیدم از چه الگوریتمی برای این کار استفاده کنم کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه؟:گیج:

sayan
سه شنبه 19 مرداد 1389, 18:53 عصر
سلام
لطفاْ این کنترل هایی که میگید رو نام ببرید تا برحسب رویداد هر کدام بتونم راهنمایتون کنم.
بعد این سرچ رو برای یک دستور sql میخواهید درست؟

hamidre13
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:09 عصر
همانطور که مشاهده می کنید سه کنترل تکست باکس و دو کنترل کمبو باکس دارم که می خواهم براساس هریک یا هر چند از این کنترل ها که جهت سرچ انتخاب شوند عمل سرچ را انجام دهم .
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

81579001
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:14 عصر
سلام
برای دو تکست باکس

cmd.CommandText = "select Family,Name from T where Name like N'%" + tbxName.Text + "%' AND Family like N'%" + tbxFamily.Text + "%'";
موفق باشید

Rocker
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:18 عصر
من قبلا این کارو کردم
ولی خیلی آزار دهنده است

81579001
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:21 عصر
سلام

من قبلا این کارو کردم
ولی خیلی آزار دهنده است

میشه بیشتر توضیح بدید
hamidre13
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:22 عصر
این در صورتی درست هست که فقط از همین دو تکست باکس جهت سرچ استفاده بشه
ولی من می خوام به هر صورت که کاربر فیلدهای سرچ رو پر کنه برنامه بتونه سرچ کنه:متفکر:

hamidre13
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:25 عصر
این برنامه به این صورت کار میکنه که چه یک کنترل رو جهت سرچ انتخاب کنم چه تلفیقی از چند کنترل برنامه بتونه سرچ رو انجام بده باز هم از همکاریتون ممنونم!:تشویق:

Rocker
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:26 عصر
سلام

میشه بیشتر توضیح بدید
راهکار رو بهت میگم خودت کدش رو بنویس
تو باید هر بار بررسی که آیا مقدار یه تکست باکس خالی هست یا نه اگه خالی بود توی سرچ دخیل نشه و بالعکس و برای اینکه مشخص کنی بین شرطهات AND باشه یا OR میتونی از چند Check Box بین تکست باکسهات استفاده کنی.
ببین سخت نیست ولی پیچیده است
تو در واقع باید قسمت WHERE کوئریت رو اینطوری ایجاد کنی.
میتونی یک آرایه از تکسا باکسهات به یه مت د پاس کنی و اونجا باهاشون کار کنی

81579001
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:29 عصر
شرمنده فراموش کردم
که باید همه تکست باکسهارو با هم سلکت کنی ودر ایونتی که می خواهی کلیک کنی و کد را اونجا وارد کنی
شرمنده

hamidre13
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:31 عصر
خیلی ممنون از راهنماییتون اگر ممکن هست یکم بیشتر توضیح بدید؟
می خوام بدونم منظور شما این هست که باید برای تمامی حالات یک شرط ایف در نظر بگیرم و بر اساس اون تصمیم گیری کنم؟:متفکر: