PDA

View Full Version : سوال: آپلود فایل فوری!!!!

navidkhalilian
سه شنبه 19 مرداد 1389, 18:34 عصر
سلام دوستان من کد آپلود فایل رو می خوام با این تفاوت که به جای کنترل fileField از یک textfield معمولی استفاده بشه یعنی من می خوام آدرس فایل رو دستی داخل textfield بنویسم و بعد آپلود کنم.مرسی دوستان.

narsic
سه شنبه 19 مرداد 1389, 19:25 عصر
با سلام
دوست عزیز چنین کاری با PHP امکان پذیر نیست چون PHP یکس زبان تحت سرور هستش پس نمیتونید اما میتونید به صورت آنی فایل را بدون تغییر صفحه به سرور ارسال کنید ساده ترین راه این کار استفاده از IFrame هست و بهترین روش استفاده از جاوا اسکریپت سطح بالا هست .
موفق باشید

mst_ab
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 13:02 عصر
با استفاده از CUrl میشه ، من خودم یه چیزی تو این مایه ها نوشتم .

navidkhalilian
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 20:36 عصر
دوستان توروخدا نگید نمیشه که من خودم دیدم.من واسم فرقی نداره با IFrame یا java یا CUrl خواهش میکنم اگر میشه یه مثال بزارید واسم.مرسی که جواب دادید.

binyaft
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 21:19 عصر
کجا دیدید بگید شاید بشه بیشتر راهنمایی کرد
اگه بخواهید از هاست به هاست دیگه ای انتقال بدید میشه

rapidpich
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 23:04 عصر
از یک هاست دیگه میشه، اما از رو کاپیوتر فکر نکنم بشه.
وگرنه هر سایتی که بخواد میتونه فایلهای مهم سیستم رو برداره.

navidkhalilian
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 00:05 صبح
دوستان مگه نگفتید یه راه هایی داره خواهش می کنم اون راه ها رو ازشون مثال بزارید.ممنون

navidkhalilian
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 23:16 عصر
مرسی دوستان این مثال ها که گزاشتید خیلی سخته :متعجب:اگه میشه یه خورده آسونترشو بزارید ممنونم.:کف:

LORD AELX
جمعه 22 مرداد 1389, 00:16 صبح
ببینید دوست عزیز استفاده از file field به این دلیل ضروری هست که مرورگر وب برای آپلود فایل از اون استفاده می کنه. از طرف دیگه شما میتونید این کار رو با JAVA یا FTPClient هم انجام بدهید.

http://www.enterprisedt.com/products/integralftp/doc/api/FTPClient.html
http://www.google.com/search?q=java+file+upload&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

موفق باشید :قلب:

mst_ab
جمعه 22 مرداد 1389, 00:51 صبح
اصلاً بگو ببینم منظورت اینه که آدرس یه فایل که توی سیستم خودت هست وارد تکست باکس کنی و روی سرور آپلود بشه؟ خوب پس حرف قبلیم اشتباه بود و باید از کمک های LORD AELX استفاده کنی.

من فکر کردم که می خوای یه فایل رو از یه سرور بیاری روی سرور دیگه . که گفتم باید از CUrl استفاده کنی. اگر می خوای یه فایل رو از یه سرور بیاری روی سرور دیگه محدودیت های سرور گریبانتو میگیره! مثلاً فایل های پر حجم رو نمی تونی بیاری ( یه فیلم رو منتقل کنی!) چون لود سرور رو بالا میبره فرداش زنگ میزنن به گوشیت میگن هاستت ساسپند شده! یا اینکه باید لینک مستقیم باشه ، ( البته اگر نباشه میشه ولی خیلی دردسر داره ) و موارد دیگه.

اگر بحث یادگیری و آموزشی مطرح نیست و فقط نتیجه ی کار مهم هست ، بهتره از اسکریپت های آماده استفاده کنی که آدرس یک فایل روی اینترنت رو میگیرن (مثلاً http://www.somesite.com/somefile.zip) و بعد میارن روی سرور خودشون ، که تقریباً میشه گفت بهترینشون رپید لیچ هست که با پی اچ پی هم نوشته شده: http://www.rapidleech.com
فقط بازم تکرار می کنم ازش با احتیاط استفاده کن که هاستت بن نشه. در ضمن روی هاست های رایگان خیلی جواب خوبی نمیده.
موفق باشی.

navidkhalilian
جمعه 22 مرداد 1389, 01:23 صبح
دوستان من زیاد وارد نیستم.خواهش میکنم به جای این مطالب سنگین یه مثال کوچولو واسم بزارید.ممنونم
فقط یه textfield و button باشه.مرسی

mst_ab
جمعه 22 مرداد 1389, 01:29 صبح
خوب شما هنوز نگفتی دقیقاً می خوای چی کار کنی؟ از روی سیستم خودت قراره فایل آپلود بشه ، یا از روی یه هاست دیگه به هاست خودت منتقل بشه؟

navidkhalilian
جمعه 22 مرداد 1389, 15:48 عصر
ببینید می خوام از روی سیستم خودم یه فایل آپلود کنم روی هاست خودم.حالا میتونید کمکم کنید.مرسی:تشویق:

binyaft
جمعه 22 مرداد 1389, 19:20 عصر
ببینید می خوام از روی سیستم خودم یه فایل آپلود کنم روی هاست خودم.حالا میتونید کمکم کنید.مرسی:تشویق:

اول میسرچیدی بعد اگه پیدا نکردی میگفتی
اسکریپت اپلود به هاست زیاده ، بگرد پیدا میکنی

navidkhalilian
جمعه 22 مرداد 1389, 22:22 عصر
خسته نباشید اگه می تونستم پیدا کنم که دیگه پست ایجاد نمیکردم دوست من.اگه اینقدر راحت پیدا میشه شما زحمت بکش یکی واسم بزار.

mst_ab
جمعه 22 مرداد 1389, 23:01 عصر
شرمنده من الان خودم نمی تونم تست کنم ، برای آپلود فایل با فرم مسلماً باید از input نوع فایل استفاده کنید ، ولی یه راهی به نظرم میاد اگر بخوام صادقانه بگم حوصله ندارم تست کنم! آخه دریم ویور هم ندارم باید با نوتپد تایپ کنم !! زحمتش با خودت میشه!

راهی که به نظرم میرسه اینه ، یه فرم معمولی آپلود فایل بساز که یک فیلد file داره و یک تکست باکس .
کل فیلد فایلT، یعنی کل این تگ :

<input type"file" name="upload" .............................. />

رو بذار توی یک div و برای استایل این div اینو وارد کن:

<div style="display:none">

این کد در حقیقت هر چی توی div هست رو مخفی می کنه.

خوب ، حالا فقط یه تکست باکس می بینی و یه دکمه submit که البته اونم باید از نوع button باشه ، نه submit ، حالا برای دکمه ی سابمیت ، و برای رویداد onclick ، اینو بذار که هر وقت کلیک شد ، متن توی تکست باکس رو توی value فیلد فایل کپی کنه و بعدش فرم رو سابمیت کنه. البته باز هم نمی دونم میشه یا نه ،یعنی اطلاعات تکست باکس کپی میشه توی فیلد فایل یا نه ، دوستان خوبی که یه برنامه ی خوب دارن یه کد برای این دوست خوبمون بنویسن. این قدر هم اذیتشون نکنین!! دهن ماه رمضون!

s_salavati2002
شنبه 23 مرداد 1389, 01:21 صبح
ببین دوست عزیزم اون کاری که می خوای انجام بدی در حالت کلی نمیشه!
تو می تونی تو ie (فقط) یه اکتویکس برای فایل لود کنی و بعد با استفاده ازون می تونی این کار رو انجام بدی
تازه اونم از کامپیوتر کاربر اجازه می گیره

خیالت و راحت کنم جاوااسکریپت خودش هیچ قدرتی روی فایل نداره!

navidkhalilian
یک شنبه 24 مرداد 1389, 21:43 عصر
یعنی هیچ راهی وجود نداره واسه این کار؟

binyaft
یک شنبه 24 مرداد 1389, 22:01 عصر
عجب یعنی واقعا نمیتونی پیدا کنی :متعجب:
خوب این یکی کارتو راه میندازه

http://up.iranblog.com/Files2/fb65119ef36943aaa954.zip

navidkhalilian
دوشنبه 25 مرداد 1389, 21:17 عصر
دوست عزیزی (binyaft (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=106845))ممنونم که قصد کمک دارید.ولی لطفاً دوباره پست منو بخونید چون من فکر نمی کنم واضح توضیح نداده باشم.من گفت نمی خوام از filetield استفاده کنم اما شما برعکس از filefield استفاده کردید.دوستان لطف کنید پستمو بخونید بعد جواب بدید.

mst_ab
دوشنبه 25 مرداد 1389, 23:50 عصر
شرمنده من الان خودم نمی تونم تست کنم ، برای آپلود فایل با فرم مسلماً باید از input نوع فایل استفاده کنید ، ولی یه راهی به نظرم میاد اگر بخوام صادقانه بگم حوصله ندارم تست کنم! آخه دریم ویور هم ندارم باید با نوتپد تایپ کنم !! زحمتش با خودت میشه!

راهی که به نظرم میرسه اینه ، یه فرم معمولی آپلود فایل بساز که یک فیلد file داره و یک تکست باکس .
کل فیلد فایلT، یعنی کل این تگ :

<input type"file" name="upload" .............................. />

رو بذار توی یک div و برای استایل این div اینو وارد کن:

<div style="display:none">

این کد در حقیقت هر چی توی div هست رو مخفی می کنه.

خوب ، حالا فقط یه تکست باکس می بینی و یه دکمه submit که البته اونم باید از نوع button باشه ، نه submit ، حالا برای دکمه ی سابمیت ، و برای رویداد onclick ، اینو بذار که هر وقت کلیک شد ، متن توی تکست باکس رو توی value فیلد فایل کپی کنه و بعدش فرم رو سابمیت کنه. البته باز هم نمی دونم میشه یا نه ،یعنی اطلاعات تکست باکس کپی میشه توی فیلد فایل یا نه ، دوستان خوبی که یه برنامه ی خوب دارن یه کد برای این دوست خوبمون بنویسن. این قدر هم اذیتشون نکنین!! دهن ماه رمضون!
کاری که بهتون گفتم رو تستیدید؟!

navidkhalilian
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 17:10 عصر
بابا اصلا نخواستم وقتی اینکاره نیستید چرا پست بی خود میدید.خودم راهشو پیدا کردم.مدیر سایت لطف کن این پست رو حذف کن.

s_salavati2002
شنبه 30 مرداد 1389, 03:10 صبح
بابا اصلا نخواستم وقتی اینکاره نیستید چرا پست بی خود میدید.خودم راهشو پیدا کردم.مدیر سایت لطف کن این پست رو حذف کن.
واقعا اگر راهی
پیدا کردی که می تونی از جاوااسکریپت به فایل های کاربر دسترسی داشته باشی به ما هم بگو یاد بگیریم!

navidkhalilian
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 14:58 عصر
واقعا اگر راهی
پیدا کردی که می تونی از جاوااسکریپت به فایل های کاربر دسترسی داشته باشی به ما هم بگو یاد بگیریم!
من نمی خوام به فایل های کاربر دسترسی پیدا کنم.من که نمی خوام هک کنم.می خوام کاربر آدرس فایل رو وارد کنه و بعد آپلود کنم.همین.