PDA

View Full Version : اجرای گزارشات crystal report روی client

nurie
شنبه 11 تیر 1384, 12:14 عصر
من در برنامه ام از گزارشات crystal report استفاده کردم و با متد writeXML ِ dataset ام رو توی یک فایل XML ریختم و از روی آن فایل داده هام رو می خونم و گزارش می سازم در ضمن توی گزارشاتم چارت هم می کشم. یک مشکلی که دارم اینه که با تعویض سرور دیگه چارت رو بهم نشون نمی ده و فقط یک باکس خالی نشون می ده مشکلی دیگم اینه که با اینکه برنامه رو روی کلاینت های شرکت تست کردم، اما الان روی کلاینتهای مشتری هم جواب نمی ده؟
متشکر می شم راهنماییم کنید.

shahroozj
شنبه 11 تیر 1384, 13:10 عصر
یه نگاهی به این آدرس بنداز

http://support.businessobjects.com/library/kbase/articles/c2004405.asp

nurie
شنبه 11 تیر 1384, 16:49 عصر
ممنون از راهنمایی شما. توی این صفحه که شما گفتید نوشته باید permission دایرکتوری را رویNON تنظیم کرد، ولی وقتی اینکا رو انجام می دم. دیگه اجازه اجرای پروژه رو بهم نمی ده. یک سوال دیگه، اجرای crystal report به نوع windows ربط داره؟
من پروژه ام رو روی دستگاهی که win 2000professional داشت نصب کردم و نمی تونم اصلا چارت بکشم، در حالی که داده هامو تو گزارش بهم نشون می ده.

sahra_777
دوشنبه 13 تیر 1384, 08:30 صبح
سلام و خسته نباشید..
میشه راجع به گزارشات کریستال در web بیشتر توضیح بدین اگه از این گزارشات استفاده کنیم دیگه نیازی به نصب کریستال بر کلاینت ها نیست؟

sm
دوشنبه 13 تیر 1384, 10:08 صبح
نه نیازی به نصب کریستال نداره البته به شرطی که گزارشایی که با کریسنال ساختین رو توی پروژتون AddExistingItem کنین

sahra_777
دوشنبه 13 تیر 1384, 11:05 صبح
ممنون از جوابتون :oops:
یعنی میشه فایل های کریستال رو استفاده کرد ولی خود کریستال نصب نباشه؟
میشه یه راهنمایی کلی کنید :گیج:

sm
دوشنبه 13 تیر 1384, 13:37 عصر
بله میشه.
شما میتونین برای ساختن گزارش با کریستال ریپورت از دو روش استفاده کنین که هیچکدومش هم نیاز به نصب کریستال روی سرور نداره.
یکی اینکه بیاین گزارش رو بعنوان مثال در Crystalreport 10 طراحی کنین و وقتی طراحیش تموم شد بیاین توی پروژتون AddExsistingItem کنین و اون فایل کریستال ریپورت رو به برنامه add کنین.
یه روش دیگه اینکه میتونین حتی از طریق خود دات نت گزارشتون رو بسازین به اینصورت که AddnewItem کنین و از فرمی که باز میشه نوع آیتمتون رو CrystalReport انتخاب کنین.
امیدوارم که بهتون توضیحات کافی بوده باشه