PDA

View Full Version : مشکل با ارسال پارامتر از datagrid

mehdi5106
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 16:13 عصر
این سورسی که قرار دادم قبلا از تو همین سایت برنامه نویسی گرفتم.یه تغییراتی در اون انجام دادم .اما به نتیجه دلخواهم نرسیدم.یعنی به جواب نرسیدم
هدف من این است که در فرم اصلی پس از باز کردن فرم دیگر که datagrid در آن قرار دارد و انتخاب یک رکورد از ان اطلاعات آن دوباره به فرم اصلی بازگشت داده شود.
اگر یه فرم دیگه ایجاد کنم مشکلی نداره ، ولی می خوام به فرمی که از طریق اون فراخونی شده برگشت داده شود.

ضمنا می خواهم که datagridviewrow برگشت داده بشه.در واقع کل رکورد لازم هست.
دوستان اگر امکان داره راهنمایی کنند.

zentex
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 20:53 عصر
کسی از دوستان نیست که کمکمون کنه؟
کاملاً متوجه منظورت میشم ولی چه کنم ! دوست دارم کمک کنم ولی اطلاعاتم کامل نیست:ناراحت:

mahdi87_gh
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 23:56 عصر
دوست عزیز فرض من فایل ذو دانلود نکرده ام.
فرض میکنیم در فرم1 یک تکست باکس داری که میخواهی اطلاعات درون یکی از سلول های گرید( که در فرم 2 قرار دارد ) را به این تکست باکس منتقل کنی:

((Application.OpenForms["Form1"] as Form1).Controls["txt1"] as TextBox).Text = DataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
اگر تکست باکس درون پنل یا گروپ باکس باشد، آنگاه دیگر جزء کنترلهای فرم نیست بلکه جزء کنترل های دربرگیرنده اش می باشد

mehdi5106
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 07:44 صبح
مهدی جان بابت کد ممنون. ولی یه مشکل که داره اینه که باید برخی مقادیر رو به صورت پارامتر به فرم ارسال کنم.
در کل خوبه .مشکل من رو راه می اندازه.

mahdi87_gh
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 07:49 صبح
فرمی که بازش کردی دیگه نمیتونی واسش پارامتر بفرستی
اگه میخوای این کارو با متغیر انجام بدی، میتونی از متغیرهای استاتیک هم استفاده بکنی