PDA

View Full Version : سوال: like با مقدار داخل DropDownList

rezvan.j
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 16:20 عصر
دوستان خوب و همیشه حاضر در صحنه کمک سلام :لبخند:

ببینید می تونید یه راه حل به من بدید . سپاس .

فیلدی داخل جدول دارم که در اصل شامل دو موضوع هست ( مثلا 110 یعنی یکشنبه ساعت 10 ) حالا می خوام با درپ دون لیست تمام رکوردهایی که مربوط به یکشنبه هست ( یعنی با 1 شروع میشه و یا بقیه .. ) رو بازیابی کنم . مقدار 1 اول داخل value درپ دون لیست هستش . و storedProcdeure نوشتم . حالا چطوری like باید بنویسم ؟ یا کلا چه راهی داره ؟

مشکل دیگه Insert های گروهی که داخل گریدویو هست ، یک تکست به صورت تمپلیت گذاشتم ( برنامه های مشابه در این فروم رو دیدم ولی هنوز به جواب نرسیدم ) . کلا سه تا فیلد رو می خوام درج کنم که یکیش رو از طریق تکست باکس تمپلیت می گیرم و دوتای دیگه از قبل وجود دارن که یکیشون داخل خود گریدویو هست ( ولی ستون جدا نیستش ، کلا گریدم یه ستون داره فقط که توش چند تا لیبل داره که یکی از لیبل ها مقداری هستش که هم باید در جدول درج بشه و هم کلید اصلی هست که داخل for گفته بشه به شرط تساوی با این فیلد درج در اینجا انجام بشه ) مقدار بعدی که باید درج بشه هم باز هم قسمتی از شرط هست ( که درج در جای درست صورت بگیره ) و این بار داخل گرید ویو هست ولی نشون داده نمیشه .
میدونم که کافیه به اطلاعات داخخل گرید دسترسی داشته باشم ( از دیتا آداپتور و دیتا ست استفاده کردم ) چطوری می تونم به اون مقدار دسترسی داشته باشم ؟
یا دیتا ریدر خیلی راحت می نویسم reader["id"].tostring به طور مثال . ولی با دیتا آداپتور رو نمی دونم چطوری باید بنویسم .

همین الان فکر کردم میشه اون لیبل که داخل گرید هست رو با فایندکنترل پیدا کنم ولی این یکی مقدار که داخل گرید نیست و داخل دیتاست هست رو چطوری ؟ نمی دونم !! :افسرده:

بسیار سپاس گزارم از راهنمایی هایی که خواهید داشت . :لبخندساده:

niloofar norouzi
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 18:19 عصر
فیلدی داخل جدول دارم که در اصل شامل دو موضوع هست ( مثلا 110 یعنی یکشنبه ساعت 10 ) حالا می خوام با درپ دون لیست تمام رکوردهایی که مربوط به یکشنبه هست ( یعنی با 1 شروع میشه و یا بقیه .. ) رو بازیابی کنم . مقدار 1 اول داخل value درپ دون لیست هستش . و storedProcdeure نوشتم . حالا چطوری like باید بنویسم ؟ یا کلا چه راهی داره ؟
سلام

CREATE PROCEDURE Find @value char(20)
AS
SELECT *
FROM table
'%'+WHERE column1 LIKE @value;
GO

چطوری می تونم به اون مقدار دسترسی داشته باشم ؟

از DataTable و DataRow استفاده کن

موفق باشید

rezvan.j
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 13:04 عصر
niloofar norouzi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=71395) عزیز خیلی سپاس گزارم . خیلی لطف کردید .

where daytime like '%'+ @Day and