PDA

View Full Version : چند تا سوال در مورد مخفی اجرا شدن اکسس؟

e20005ir
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 20:27 عصر
با درود
دوستان چطوری میشه فقط هنگام اجرای برنامه ای که با اکسس ساختیم فقط فرم نمایش داده بشه و خود برنامه اکسس در حالت مخفی اجرا شه؟
چطور میشه وقتی فرم اصلی مینیمایز شد کل اکسس هم مینیمایز بشه؟
و آخرین سوال : راهی هست که وقتی برنامه در حال اجراست نوار وضعیت پایین ویندوز این آیکن اکسس و اسمش نشون داده نشه ؟

smderfan
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 01:11 صبح
برای حل مساله مخفي شدن پنجره اكسس از ماژولی بنام HideAccess استفاده كنيد که در بخش کد زیر مشاهده می کنید.

Option Compare Database

Public Declare Function ShowWindow Lib "user32.dll" (ByVal hwnd As Long, ByVal nCmdShow As Long) As Long

Public Sub HideAccess()
Call ShowWindow(Access.hWndAccessApp, 0)
End Sub

Public Sub ShowAccess()
Call ShowWindow(Access.hWndAccessApp, 5)
End Sub

جهت فراخوانی ماژول فقط کافی است بصورت زیر عمل کنید.

HideAccess

mehdi_952
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 11:36 صبح
برای حل مساله مخفي شدن پنجره اكسس از ماژولی بنام HideAccess استفاده كنيد که در بخش کد زیر مشاهده می کنید.

Option Compare Database

Public Declare Function ShowWindow Lib "user32.dll" (ByVal hwnd As Long, ByVal nCmdShow As Long) As Long

Public Sub HideAccess()
Call ShowWindow(Access.hWndAccessApp, 0)
End Sub

Public Sub ShowAccess()
Call ShowWindow(Access.hWndAccessApp, 5)
End Sub

جهت فراخوانی ماژول فقط کافی است بصورت زیر عمل کنید.

HideAccess

با سلام اگه مي توني يه نمونه بذار. با تشكر

hamid-nice
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 15:53 عصر
با سلام به همه دوستان

smderfan عزیز ، کدی که گذاشتی واقعا عالی ولی وقتی من آن را در onload فرمم می گذارم همه اکسس را ناپدید می کنه و اصلا دیگه به هیچ فرم یا ... دسترسی ندارم و کاربر هم همینطور برای اینکه فقط وفقط یک فرم اصلی ام قابل مشاهده باشه و در طول استفاده از فرم های دیگر با استفاده از این فرم اصلی اکسس ظاهر نشه چطور باید از این کد و ماژول استفاده کرد مثلا در فایل ضمیمه با زدن دگمه hide access در form2 یک فرمی مثل form1 باز بماند و قابل دسترس شود.
از هرکس که بتواند این را کاربردی کند بسیار سپاس گذاریم .

با تشکر فراوان

amirzazadeh
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 18:24 عصر
با سلام به همه دوستان

smderfan عزیز ، کدی که گذاشتی واقعا عالی ولی وقتی من آن را در onload فرمم می گذارم همه اکسس را ناپدید می کنه و اصلا دیگه به هیچ فرم یا ... دسترسی ندارم و کاربر هم همینطور برای اینکه فقط وفقط یک فرم اصلی ام قابل مشاهده باشه و در طول استفاده از فرم های دیگر با استفاده از این فرم اصلی اکسس ظاهر نشه چطور باید از این کد و ماژول استفاده کرد مثلا در فایل ضمیمه با زدن دگمه hide access در form2 یک فرمی مثل form1 باز بماند و قابل دسترس شود.
از هرکس که بتواند این را کاربردی کند بسیار سپاس گذاریم .

با تشکر فراوان
سلام
لطفا نمونه اصلاح شده رو ببينيد.(چون امكان اپلود در سايت برنامه نويس نبود براتون لينك گذاشتم)
توجه داشته باشيد كه خاصيت pop up ,modal فرمها با yes تنظيم شده است
http://www.speedyshare.com/files/23768900/new_-_Copy.rar
.......................
موفق باشيد

smderfan
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:28 عصر
سلام
از نمونه اصلاح زير هم مي توني استفاده كنيد.

hamid-nice
یک شنبه 24 مرداد 1389, 10:34 صبح
با سلام
خیلی ممنون واقعا عالی بود

فقط یک مطلب را هم می خواستم اضافه کنم که وقتی دگمه ای را جهت نمایش گزارش تعریف کرده باشیم ، با زدن دکمه چیزی نمایش داده نمیشود حتی اگر Modal و Popup را به صورت yes تنظیم کرده باشیم
برای این منظور باید از docmd.restore برای باز شدن report استفاده کرد در زیر هم یک فایل را برای این منظور می گذارم

بازم از تون برای حل این مسله سپاسگذارم

aviation
دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:39 صبح
ممنون از مطلب خوبتون اما یک سوال من تمام مراحل رو درست انجام میدم ولی وقتی از برنامه خارج میشم دیگه نمی تونم برنامه رو باز کنم و ببینم باید کامپیوتر رو log off کنم تا دوباره به برنامه دسترسی داشته باشم. چرا؟؟

aviation
دوشنبه 25 مرداد 1389, 12:09 عصر
خودم تونستم جواب رو پیدا کنم
جواب در نحوه خروج از برنامه بود باید به جای close ، از Quit استفاده کنیم:لبخند:

nezarat
دوشنبه 18 اسفند 1399, 11:24 صبح
با سلام
توی سیستم من که 64 بیتی جواب نمی ده می گه باید function ش رو اصلاح کنم.
چطور باید این کار رو بکنم؟/

با سلام
خیلی ممنون واقعا عالی بود

فقط یک مطلب را هم می خواستم اضافه کنم که وقتی دگمه ای را جهت نمایش گزارش تعریف کرده باشیم ، با زدن دکمه چیزی نمایش داده نمیشود حتی اگر Modal و Popup را به صورت yes تنظیم کرده باشیم
برای این منظور باید از docmd.restore برای باز شدن report استفاده کرد در زیر هم یک فایل را برای این منظور می گذارم

بازم از تون برای حل این مسله سپاسگذارم

Shahramdindoust
دوشنبه 18 اسفند 1399, 11:57 صبح
سوال بسیااار مهم دوستان
میشه یه کار یکنیم این تصویر در ابتدا ران نشه یا دیده نشه ؟
هرچه قد رهم که اکسس رو hide کنیم وقتی در ابتدا این باکس قرمز میاد دیگه تابلو میشه
ممنون

153103

محمد رضا بهبودی
دوشنبه 18 اسفند 1399, 13:21 عصر
سوال بسیااار مهم دوستان
میشه یه کار یکنیم این تصویر در ابتدا ران نشه یا دیده نشه ؟
هرچه قد رهم که اکسس رو hide کنیم وقتی در ابتدا این باکس قرمز میاد دیگه تابلو میشه
ممنون

153103
دوست عزیز
یک فایل تصویری با پسوند bmp و دقیقا هم نام با فایل اکسس خودتان در کنار فایل بگذارید . در زمان اجرای فایل به جای لوگوی اکسس تصویر فایل شما نمایش داده می شود

Shahramdindoust
دوشنبه 18 اسفند 1399, 16:09 عصر
خدا خیرتان دهد عالی...

Shahramdindoust
دوشنبه 18 اسفند 1399, 17:35 عصر
فقط جسارتا یه سوال دیگه آیا می شود کاری کرد که آن عکس در task bar هم بجای لوگوی اکسس ظاهر شود؟؟؟؟ و یا نوار قرمز تصویر پایین هم دیده نشود؟؟؟

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 19 اسفند 1399, 08:17 صبح
فقط جسارتا یه سوال دیگه آیا می شود کاری کرد که آن عکس در task bar هم بجای لوگوی اکسس ظاهر شود؟؟؟؟ و یا نوار قرمز تصویر پایین هم دیده نشود؟؟؟
با سلام
دوست عزیز برای نمایش آیکون برنامه به قسمت option وارد شوید و در بخش current database در قسمت aplication icon آدرس یک فایل با پسوند ico را بدهید و ذخیره کنید یک بار برنامه را ببندید و مجددا باز کنید به جای آیکون اکسس ، تصویر آیکون شما در task bar نمایش داده می شود

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 19 اسفند 1399, 08:28 صبح
دوست عزیز
برای برداشتن کادر قرمز رنگ نیز باید وارد بخش option شوید و در قسمت current database گزینه display status bar را غیر فعال کنید
یک بار از برنامه خارج شوید و مجددا وارد گردید

Shahramdindoust
سه شنبه 19 اسفند 1399, 16:24 عصر
با سلام
دوست عزیز برای نمایش آیکون برنامه به قسمت option وارد شوید و در بخش current database در قسمت aplication icon آدرس یک فایل با پسوند ico را بدهید و ذخیره کنید یک بار برنامه را ببندید و مجددا باز کنید به جای آیکون اکسس ، تصویر آیکون شما در task bar نمایش داده می شود

آیا باید تصویر مذکور حجم خاصی داشته باشه؟؟؟
چون این کار رو کردم جواب نداد همون آیکن اکسس دیده میشه
اگر نمونه ای لطف بفرمایید بسیار سپاس گذار خواهیم بود

Shahramdindoust
سه شنبه 19 اسفند 1399, 16:25 عصر
دوست عزیز
برای برداشتن کادر قرمز رنگ نیز باید وارد بخش option شوید و در قسمت current database گزینه display status bar را غیر فعال کنید
یک بار از برنامه خارج شوید و مجددا وارد گردید

این درست شد بله نوار قرمز دیده نمیشه اما آیکن تسکبار همچنان اکسس هست

Shahramdindoust
سه شنبه 19 اسفند 1399, 23:22 عصر
بر اساس این لینک
https://support.microsoft.com/en-us/office/add-a-custom-title-or-icon-to-a-database-0e43e135-dd0d-4451-84ea-4f547e14480e
و این جمله
Note: In Windows 10, you can't display a custom title and icon for the Windows taskbar.
چیزی که فهمیدم برای ویندوز 10 انجام نمیشه
درست فهمیدم نه؟

Milad_ATM
چهارشنبه 20 اسفند 1399, 16:58 عصر
با سلام
توی سیستم من که 64 بیتی جواب نمی ده می گه باید function ش رو اصلاح کنم.
چطور باید این کار رو بکنم؟/

دوستان من مجدد سوال ایشونو تکرار میکنم! الان اکثر دوستان سیستم ها و نرم افزار های 64 بیتی استفاده میکنن،بخاطر همین Hide Access مشکل خیلی از ماهاست! لطفاً این مشکل رو اگر کسی روش کار کرده توضیح بده.
ممنون از شما
153120

Shahramdindoust
چهارشنبه 20 اسفند 1399, 17:39 عصر
دوستان من مجدد سوال ایشونو تکرار میکنم! الان اکثر دوستان سیستم ها و نرم افزار های 64 بیتی استفاده میکنن،بخاطر همین Hide Access مشکل خیلی از ماهاست! لطفاً این مشکل رو اگر کسی روش کار کرده توضیح بده.
ممنون از شما
153120

در سیستمهای 64 بیتی برای کدنویسی فانکشن ها، باید بین عبارتهای Declare و Function عبارت PtrSafe رو اضافه کنید یعنی باید بشه Declare PtrSafe Function
حل می شه ان شاء الله
-----------------
البته اگر قرار است برنامه تون برای سیستم های مختلف 64 و 32 استفاده بشه(یعنی کابران مختلفی دارید یا نمیدانید کامپیوتر کاربرانتان 64 یا 32 هستند) می تونید بصورت شرطی کد بنویسید تا ارور ندهد به این صورت که قبل از نوشتن فانکشن بنویسید
if win 32 then
فانکشن بدون PtrSafe
else
فانکشن با PtrSafe
endif
موفق باشید

Shahramdindoust
پنج شنبه 21 اسفند 1399, 20:56 عصر
بر اساس این لینک
https://support.microsoft.com/en-us/office/add-a-custom-title-or-icon-to-a-database-0e43e135-dd0d-4451-84ea-4f547e14480e
و این جمله
Note: In Windows 10, you can't display a custom title and icon for the Windows taskbar.
درست فهمیدم نه؟

و این سوال هنوز پابرجاست...

parsa70
پنج شنبه 21 اسفند 1399, 22:36 عصر
بر اساس این لینک
و این جمله
درست فهمیدم نه؟
حجم عکس خیلی کم باید باشه برای من درسته

mazoolagh
جمعه 22 اسفند 1399, 01:45 صبح
در سیستمهای 64 بیتی برای کدنویسی فانکشن ها، باید بین عبارتهای Declare و Function عبارت PtrSafe رو اضافه کنید یعنی باید بشه Declare PtrSafe Function

اینکار لازم هست، ولی ممکنه کافی نباشه.
ممکنه نیاز به تغییر نوع بعضی از دیتا هم باشه.

برای تصحیح کد، ماژول آماده هست که فکر کنم در یک تاپیک آقای میرزازاده اون رو گذاشتن.

Shahramdindoust
جمعه 22 اسفند 1399, 11:05 صبح
حجم عکس خیلی کم باید باشه برای من درسته

win 10داری شما هم؟

Shahramdindoust
شنبه 23 اسفند 1399, 15:26 عصر

برای تصحیح کد، ماژول آماده هست که فکر کنم در یک تاپیک آقای میرزازاده اون رو گذاشتن.
لینکش لطف میفرمایین؟

parsa70
شنبه 23 اسفند 1399, 18:05 عصر

من هر کاری کردم نتونستم درست کنم یک برنامه هم یکی از دوستان گذاشته بودن ولی برای من که جواب نداد..
البته ماژول baloon رو میخواستم درست کنم اینو نمیدنم.

parsa70
شنبه 23 اسفند 1399, 18:07 عصر
win 10داری شما هم؟

بله ویندوز ۱۰ هست فرمت فایلم ico هست ۱۴ کیلوبایت ۲۵۶ * ۲۵۶ پیکسل

parsa70
شنبه 23 اسفند 1399, 18:10 عصر
لینکش لطف میفرمایین؟

لینکشو پیدا نکردم ولی این برنامه هست که کد ها رو درست میکنه.

153131

Milad_ATM
شنبه 07 فروردین 1400, 10:07 صبح

من اینکارو انجام دادم
و اکسس Hide شد و با دستور
docmd.restore مشکل جابجایی در فرم ها هم حل شد
از کلیه دوستان که این تاپیک رو تا مرحله اجرایی پیش بردن و کمک کردن ممنون