PDA

View Full Version : استفاده از فونت نامتعارف

hesamy2004
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 02:13 صبح
دوستان من میخوام از یه فونت غیر متعارف که ممکنه در هیچ کامپیوتری نباشه برای متون سایت که فارسی است استفاده کنم.

چی کار کنم تا کامپیوتر بازدید کنندگان که این فونت رو نداره بتونه صفحات رو با این فونت لود کنه؟

ممنون

Web.Designer01
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 03:15 صبح
دوستان من میخوام از یه فونت غیر متعارف که ممکنه در هیچ کامپیوتری نباشه برای متون سایت که فارسی است استفاده کنم.

چی کار کنم تا کامپیوتر بازدید کنندگان که این فونت رو نداره بتونه صفحات رو با این فونت لود کنه؟

ممنون
سلام دوست عزیز
این تاپیکو نگا کن:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=232366&highlight=%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA+%DA%A9%D8%A7%D8 %B1%D8%A8%D8%B1
آقای موسوی لطف کردن و راه حل اینکارو کاملا توضیح دادن.
موفق باشید

hesamy2004
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 13:02 عصر
ممنونم ایمان جان.

آقا یه مشکل دیگه ای هم دارم و اون اینه که وقتی تو سایت فارسی مینویسم و راست چین میکنم، ظاهراً درست این کار انجام نمیشه چون مثلاً نقطه یا ؟ به سر سطر میره بجای اینکه انتهای سطر باشه.

برای این باید چیکار کنم؟

ممنونم دوباره

Web.Designer01
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 14:22 عصر
ممنونم ایمان جان.

خواهش میکنم،من که کاری نکردم باید از آقای موسوی تشکر کنید.:قلب:

آقا یه مشکل دیگه ای هم دارم و اون اینه که وقتی تو سایت فارسی مینویسم و راست چین میکنم، ظاهراً درست این کار انجام نمیشه چون مثلاً نقطه یا ؟ به سر سطر میره بجای اینکه انتهای سطر باشه.
برای این باید چیکار کنم؟

متنتو داخل <p> و <div> قرار میدی؟،میشه کد و استایل مربوطرو اینجا قرار بدی،اینطوری بهتر میشه کمک کرد.

hesamy2004
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 16:23 عصر
ممنون ایمان جان از وقتی که گذاشتی.

مثلاً این کد رو ببینید:

<html>
<head>
</head>

<body>

<div align="right"><p>
یکی بود یکی نبود.
</p>

<p>
یکی هم نبود یکی دیگه بود!!!
</p>
</div>

</body>
</html>

binyaft
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 17:33 عصر
خوب برای هر عنصر اینو استفاده کن

text-align:right;
direction:rtl;

و برای چپ نویس هم LTR

hesamy2004
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:32 عصر
ممنون binyaft جان،

مثل اینکه نحسی گرفتش. همونطور که گفتی تو CSS هم عوضش کردم ولی نشد که بشه :لبخند:

بازم باید باهاش ور برم . . .