PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن بانک اطلاعاتی به فولدر برنامه

hesam67_b
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 13:27 عصر
با سلام به همه دوستان خوبم.

من یه برنامه دفترچه تلفن نوشتم برای تمرین.

حالا کارش تموم شده. فقط نمی دونم چطور باید بانک اطلاعاتی رو به برنامه اضافه کنم که برنامه توی کامپیوترهای دیگه بدون مشکل اجرا بشه.

از sql server استفاده کردم. این پروژه رو هم نوشتم تا کار با بانک اطلاعاتی رو یاد بگیرم.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

mahdi87_gh
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 17:01 عصر
دوست عزیز از sqlExpress استفاده کن.البته این کار مستلزم اینه که شما به یک روش بانک رو به سرور sql معرفی کنی . روشهای گوناگونی که در این سایت هم زیاد در مورد اونها بحث شده.مثل ساختن بانک اطلاعاتی در اولین اجرای برنامه، یا attach کردن بانک در اولین اجرا، یا اگه از Express استفاده میشه میتونی connection string رو طوری بنویسی که نیاز به اتچ کردن دائمی بانک در سرور وجود نداشته باشه

hesam67_b
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 18:46 عصر
داداش مرسی از جوابت.

ولی مشکل اینجاست که من مبتدی هستم و از چیزهایی که گفتی چیزی دستگیرم نشد.

سوالم رو اینجوری ساده میگم تا شاید دوستان یکم زیر دیپلم راهنمایی کنن.

میخوام این برنامه ای که نوشتم و از بانک اطلاعاتی هم استفاده میکنه توی یک کامپیوتر دیگه اجرا بشه که بدون مشکل محتوای بانک رو هم نمایش بده:افسرده:

ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن یا یه منبع معرفی کنن که به زبون ساده طرز کار رو گفته باشه:ناراحت:

mahdi_7610
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:00 عصر
داداش مرسی از جوابت.

ولی مشکل اینجاست که من مبتدی هستم و از چیزهایی که گفتی چیزی دستگیرم نشد.

سوالم رو اینجوری ساده میگم تا شاید دوستان یکم زیر دیپلم راهنمایی کنن.

میخوام این برنامه ای که نوشتم و از بانک اطلاعاتی هم استفاده میکنه توی یک کامپیوتر دیگه اجرا بشه که بدون مشکل محتوای بانک رو هم نمایش بده:افسرده:

ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن یا یه منبع معرفی کنن که به زبون ساده طرز کار رو گفته باشه:ناراحت:
اگه میخوای توی سیستم دیگه هم برنامه ات بدون مشکل کار کنه باید از sql express استفاده کنی و یه ستاپ واسه برنامه ات بسازی تا sql express را توی سیستم مقصد واست نصب کنه .

اما قبلش شما باید کانکشن استرینگ را درست تنظیم کنی و دیتابیست را هم کنار پروژه ات داشته باشی .

در مورد کانکشن استرینگ توی انجمن زیاد بحث شده . در مورد ساخت ستاپ هم تا دلت بخواد بحث شده .

خواستی بگو لنکشون را هم بهت بدم .

موفق باشی

hesam67_b
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:26 عصر
سلام دوست عزیز. ممنونم از راهنمایی.

من بعد از کلی جستجو این کار رو انجام دادم و برنامه توی سیستم خودم بدون مشکل باز میشه و به راحتی میتونم توی بانک تغییرات انجام بدم.

بانک اطلاعاتی ( این کلمه که به کار میبرم درسته؟؟) رو توی پوشه debug کپی کردم و بعد کانکشن استرینگ رو به صورت زیر تعریف کردم.

string add_db = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\data.MDF;Integrated Security=True;Pooling=False";

برنامه به خوبی کار میکنه البته توی سیستم خودم. حالا میخوام یه ستاپ هم براش بسازم و توی یه سیستم دیگه امتحان کنم ببینم جواب میده یا نه.:افسرده:

hesam67_b
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:31 عصر
ببخشید یه سوال برام پیش اومد.

با این کانکشن استرینگی که نوشتم بازم باید بانک اطلاعاتی رو توی لود فرم attach کنم ؟؟

یا نه نیازی نیست؟؟:متفکر::متفکر:

hesam67_b
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 20:07 عصر
من ستاپ برای برنامه خودم ساختم و توی یک کامپیوتر دیگه اجرا کردم. به خوبی اجرا شد و خیلی هم راحت تونستم توی بانک تغییرات انجام بدم.

خیلی تجربه جالبی بود. :لبخند::لبخند:

همون کانکشن استرینگ کار خودش رو به خوبی انجام داد.:شیطان:

mahdi_7610
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 21:37 عصر
سلام دوست عزیز. ممنونم از راهنمایی.

من بعد از کلی جستجو این کار رو انجام دادم و برنامه توی سیستم خودم بدون مشکل باز میشه و به راحتی میتونم توی بانک تغییرات انجام بدم.

بانک اطلاعاتی ( این کلمه که به کار میبرم درسته؟؟) رو توی پوشه debug کپی کردم و بعد کانکشن استرینگ رو به صورت زیر تعریف کردم.

string add_db = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\data.MDF;Integrated Security=True;Pooling=False";

برنامه به خوبی کار میکنه البته توی سیستم خودم. حالا میخوام یه ستاپ هم براش بسازم و توی یه سیستم دیگه امتحان کنم ببینم جواب میده یا نه.:افسرده:

با این کارها اگه برنامه توی سیستم خودتون درست کار بکنه توی سیستم های دیگه مشلکی نخواهید داشت .

همون طور که خودتون هم دیدید توی سیستم های دیگه مشکلی نداشتید .

موفق باشید

csharpprogramer88
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 21:54 عصر
سلام
خوشحالم يك پروژه را تمام كرديد
براي سوال شما ، اگر در پروفايلم جستجو كنيد چيزهاي خوبي در باره پيدا مي كنيد
موفق باشيد