PDA

View Full Version : سوال: بانک روی ویندوز سرور

msadgd
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 13:59 عصر
سلام دوستان برنامه من با بانک access نوشته شده و روی شبکه محلی هم کار میکرد تا اینکه ویندوز رو به ویندوز سرور تبدیل کردند. حالا موقعی که یک کلاینت می خواد برنامه رو باز کنه پیغام میده که سرور پیدا نشد. در صورتی که توی My Network میشه سرور رو دید و هیچ اشکال شبکه ای وجود نداره. فقط در صورتی برنامه باز میشه که یک بار به سرور وصل بشیم، یوزر و پسورد سرور رو بزنیم و وارد سرور بشیم بعد وقتی برنامه رو باز میکنیم راحت به بانک وصل مبشه.
چکار باید بکنم که دیگه این کارا لازم نباشن و کاربر با زدن برنامه سریعا وارد برنامه بشه؟
ممنون از راهنماییتون
پیروز و سلامت باشید

vbworm
جمعه 22 مرداد 1389, 01:18 صبح
شما باید پورت SQL رو روی سرورت بازکنی. توی تنظیمات FireWall که بری یه قسمت هست به اسم Exception. پورت SQL هم 1433 هستش.

msadgd
شنبه 23 مرداد 1389, 12:29 عصر
شما باید پورت SQL رو روی سرورت بازکنی. توی تنظیمات FireWall که بری یه قسمت هست به اسم Exception. پورت SQL هم 1433 هستش.

عزیز امکانش هست بیشتر توضیح بدی؟ نفهمیدم دقیقا چکار باید بکنم. بعد بانک من Access هست ها

mazoolagh
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:34 صبح
بهترین کار این هست که کامپیوترهاتون رو عضو دومین سرورتون بکنین

msadgd
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:48 صبح
بهترین کار این هست که کامپیوترهاتون رو عضو دومین سرورتون بکنین

دوست عزيز چطور اين كار رو انجام بدم؟

microprolog-p96s
یک شنبه 24 مرداد 1389, 18:53 عصر
سلام
من هم همین مشکل رو دارم
لطفا به صورت واضح و کامل توضیح بدین که اگه بانک ما SQL یا اکسس باشه چطوری میشه ارتباط برقرار کرد ؟

ممنون میشیم

mazoolagh
دوشنبه 25 مرداد 1389, 12:58 عصر
دوست عزيز چطور اين كار رو انجام بدم؟

اول باید بدونین اسم دومین شما چی هست (مثلا xyz.com) و البته user/pass یک اکانت ادمین از سرور رو هم داشته باشین. ضمنا باید در active directory یک اکانت کاربری (غیر ادمین) هم داشته باشین که خیلی بهتر هست user/pass این اکانت با user/pass اکانت local (یعنی کامپیوتر خودتون) دقیقا یکسان باشه.
بعد از طریق control panel/system/computer name/network id کامپیوتر رو از workgroup خارج و اون رو عضو دومین میکنین. به این صورت که اسم دومین و اسم کامپیوتر و user/pass مجاز برای اینکار رو که از شما پرسیده میشه پاسخ میدین و کامپیوتر بعد ار ریستارت صفحه login رو نمایش میده که دو انتخاب دارین:
login به کامپیوتر خودتون (همون local)
login به دومین

در هر دو صورت وقتی به هر کدوم از منابع روی سرور بخواهین دسترسی پیدا کنین حقوق دسترسیتون با همون اکانت دومین تعیین میشه (برای همین بهتر هست user/pass اکانت local با اکانت دومین یکی باشه)

mazoolagh
دوشنبه 25 مرداد 1389, 13:04 عصر
سلام
من هم همین مشکل رو دارم
لطفا به صورت واضح و کامل توضیح بدین که اگه بانک ما SQL یا اکسس باشه چطوری میشه ارتباط برقرار کرد ؟

ممنون میشیم

دسترسی بانک sql با access کلا متفاوت هست:
در access دسترسی read/write/modify به فولدر و خود فایل کافی هست
ولی در sql شما دسترسی مستقیم به فایلهای دیتابیس ندارین (و نباید هم داشته باشین) و دسترسی توسط sql client از طریق سرویس های sql انجام میشه که متداولترینشون یکی tcp/ip هست و دیگری هم named pipes که در اینصورت فقط کافی هست مطمئن باشین پورتهای این سرویس ها توسط فایروال شما (و همینطور server) باز هستن

msadgd
سه شنبه 02 شهریور 1389, 08:39 صبح
اول باید بدونین اسم دومین شما چی هست (مثلا xyz.com) و البته user/pass یک اکانت ادمین از سرور رو هم داشته باشین. ضمنا باید در active directory یک اکانت کاربری (غیر ادمین) هم داشته باشین که خیلی بهتر هست user/pass این اکانت با user/pass اکانت local (یعنی کامپیوتر خودتون) دقیقا یکسان باشه.
بعد از طریق control panel/system/computer name/network id کامپیوتر رو از workgroup خارج و اون رو عضو دومین میکنین. به این صورت که اسم دومین و اسم کامپیوتر و user/pass مجاز برای اینکار رو که از شما پرسیده میشه پاسخ میدین و کامپیوتر بعد ار ریستارت صفحه login رو نمایش میده که دو انتخاب دارین:
login به کامپیوتر خودتون (همون local)
login به دومین

در هر دو صورت وقتی به هر کدوم از منابع روی سرور بخواهین دسترسی پیدا کنین حقوق دسترسیتون با همون اکانت دومین تعیین میشه (برای همین بهتر هست user/pass اکانت local با اکانت دومین یکی باشه)

دوست عزیز من نمیتونم توی شبکم از دومین استفاده کنم چون ساختار شبکه باید یک شبکه محلی ساده باشه. روی این قضیه باید چکار کرد؟

amirzazadeh
سه شنبه 02 شهریور 1389, 11:31 صبح
دوست عزیز من نمیتونم توی شبکم از دومین استفاده کنم چون ساختار شبکه باید یک شبکه محلی ساده باشه. روی این قضیه باید چکار کرد؟
سلام

ساده ترين كار اينه كه روي كامپيوتر سرور براي هر يوزر يك اكانت با همان نام و پسورد ايجاد كنيد و بعد با كليك راست بر پروپرتي فايل اشتراكي مستقر روي سرور رو باز كرده و از تب هاي sharing و securityاجازه دسترسي رو براي كابرهاي ايجاده شده صادر كنيد ولي اگر امنيت ديتابيس و سطوح دسترسي براتون مهم نيست كافيه در فايل اشتراكي از تب هاي ذكر شده گزينه EVERYONE فعال بشه.(در اين حالت نيازي به ايجاد كاربر روي سرور وجود نداره)
.........................
موفق باشيد