PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک ماکرو

leila1951
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 17:53 عصر
سلام
من یه فرم طراحی کردم برای ثبت کردن دوره هایی که دریک آموزشگاه برگزار میشه
شامل کد و نام دوره و ساعت شروع و خاتمه و تاریخ شروع و خاتمه دوره و نام مربی
در فرمی که طراحی کرده ام دو تا فیلد کد دوره داریم یکی به صورت کمبو باکس که قابلیت search را دارد و دیگری به صورت تکست باکس. اما من میخواهم این فرم هم بتواند از طریق این کمبوباکس اطلاعات دوره هایی رو که ثبت کردم را نمایش دهد و هم اینکه بتوانم یک رکورد جدید اضافه کنم منتها باید کد دوره را شخص وارد کند و باید اخرین عددی که به عنوان کد دوره در کمبوباکس نمایش داده میشود را به علاوه 1 درون تکست باکس مربوط به کد دوره نمایش دهد
چون فیلد کد دوره از نوع autonumber نیست و درضمن کلید میباشد
و میخواهم این کار را از طریق ماکرو انجام بدهم در رویداد کلیک مربوط به باتن رکورد جدید

Fatollah_ghazi
جمعه 22 مرداد 1389, 18:34 عصر
با سلام نمونتونو بذاريد.

leila1951
شنبه 23 مرداد 1389, 18:03 عصر
با سلام نمونتونو بذاريد.
سلام امکانش نیست
من این کار رو از طریق یک ماکرو انجام دادم ولی ایراد میگیره
من میخوام ماکسیمم مقداری که توی کمبوباکس فرم اولمه رو بعلاوه یک کنم و بذارم تو تکست باکس فرم دومم تا کاربر موقع ثبت یه دوره جدید نیازی به وارد کردن فیلد کد دوره نداشته باشه و به محض باز شدن فرم دوم این اتفاق بیافته
مرسی

Fatollah_ghazi
شنبه 23 مرداد 1389, 22:01 عصر
اگه لطف كنيد و يه قسمت از برنامتونو بزاريد ممنون ميشم.:متعجب:

leila1951
یک شنبه 24 مرداد 1389, 16:13 عصر
اگه لطف كنيد و يه قسمت از برنامتونو بزاريد ممنون ميشم.:متعجب:
بله ماکرویی که نوشتم اینه:
Action=setvalue
Item=[Forms]![CourseCntcTeacher1]![Course_Cod]e
Expression=Max([Forms]![course]![Combo24])+1

جعفر88
دوشنبه 25 مرداد 1389, 14:57 عصر
سلام
فكر مي كنم عنوان موضوعتون مربوط به توليد اعداد خودكار سري (AutoNumber) مي باشد نه ماكرو . پيشنهاد مي كنم از امكانات جستجوي سايت استفاده كنين دوستان موارد زيادي رو بحث كردن براي نمونه هم به اين فايل (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1035554&postcount=360&domain=www.barnamenevis.org&code=2148270085) هم سري بزنيد .

leila1951
دوشنبه 25 مرداد 1389, 16:56 عصر
سلام
فكر مي كنم عنوان موضوعتون مربوط به توليد اعداد خودكار سري (AutoNumber) مي باشد نه ماكرو . پيشنهاد مي كنم از امكانات جستجوي سايت استفاده كنين دوستان موارد زيادي رو بحث كردن براي نمونه هم به اين فايل (http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1035554&postcount=360&domain=www.barnamenevis.org&code=2148270085) هم سري بزنيد .
سلام ممنون از راهنماییتون
اما فیلد من autonumber نیست و اگر میشه روی همین ماکرو پاسخم رو بدین
اصلا چطوری میشه از طریق ماکرو ماکسیمم مقدار یک فیلد رو به دست اورد؟

dadsara
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:52 صبح
سلام
چه اصراری دارید که این عمل حتما با استفاده از ماکرو انجام شود

leila1951
شنبه 30 مرداد 1389, 12:10 عصر
سلام
چه اصراری دارید که این عمل حتما با استفاده از ماکرو انجام شود
اصراری ندارم حتما با ماکرو انجام بشه
شما اگه راه بهتری بلدین بهم بگین
منتها من خیلی تو این زمینه مبتدی ام یه جورایی باید گام به گام بهم بگین تا متوجه منظورتون بشم
درضمن خیلی هم عجله دارم