PDA

View Full Version : استفاده از بلوک try catch در یک تابع

afsharjowkar
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 20:45 عصر
سلام یه تابع دارم به صورت زیر

public static EntityConnection Get_EntityConstring()
{

EntityConnection ec = new EntityConnection(mysetting.Default.ConString);
return ec;
}

کانکشن استرینگی که به این تایع پاس میدم اشتباه هست و با خطا مواجه میشه

این کارو میکنم تا خطاها رو شناسایی کنم

حالا اگه try catch بزارم میگه تایع شما هیچ مقداری بر نمیگردونه

هر کاری میکنم نمیشه بزارم تو try catch لطفا کمک کنید

Mohandes2009
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 23:16 عصر
{
try {
return ec;
{
catch{}
}

afsharjowkar
جمعه 22 مرداد 1389, 14:07 عصر
{
try {
return ec;
{
catch{}
}

سلام بازم نمیشه خطای not all code patch return value میده:گریه:

mohammad272005
جمعه 22 مرداد 1389, 14:13 عصر
در ConnectionStringی که بروش سنتی ایجاد میشه بعضی از چیزایی که EF نیاز داره، در اختیارش گذاشته نمیشه نمونش Resourceها هستن که بحثشون خیلی طولانیه. واسه اینکه یک EFConnectionString داشته باشید، باید اول مدل EDMX اون رو بسازید یعنی به پروژه add new item کنید و Entity Framework رو به اون add کنید. حالا با انتخاب database مربوطه، ConnectionString درست توی app.config برنامه ساخته میشه. که میتونید بطور مستقیم (با Copy/Paste) یا غیر مستقیم (Setting.Default.ConnectionString) ازش استفاده کنید.

daivid_ d31r1
شنبه 23 مرداد 1389, 00:14 صبح
سلام دوستان
خب ريترن رو بيار بيرون از تراي كش بذار يا از مسيج باكس استفاده كن وce رو بذار توي مسيج باكس ببين درست هست
(()messagebox.show(ce.ToString

afsharjowkar
شنبه 23 مرداد 1389, 10:29 صبح
در ConnectionStringی که بروش سنتی ایجاد میشه بعضی از چیزایی که EF نیاز داره، در اختیارش گذاشته نمیشه نمونش Resourceها هستن که بحثشون خیلی طولانیه. واسه اینکه یک EFConnectionString داشته باشید، باید اول مدل EDMX اون رو بسازید یعنی به پروژه add new item کنید و Entity Framework رو به اون add کنید. حالا با انتخاب database مربوطه، ConnectionString درست توی app.config برنامه ساخته میشه. که میتونید بطور مستقیم (با Copy/Paste) یا غیر مستقیم (Setting.Default.ConnectionString) ازش استفاده کنید.

سلام دوست عزیز میدونم همه این کارا رو کردم اما اگه اطلاع داشته باشین یکی از دلایلی که performance EF رو پایین میاره همین خوندن connection string از app.config است
در ضمن من جواب سوالم رو پیدا کردم راه حلش اینه که ار همون جایی که Get_connectionstrign رو صدا میزنم try catch بزارم اینطوری وقتی توی تابع خطا رخ میده به دنبال catch میگرده اگه نبود برنامه یه Exception دو نمایش میده ممنون از همگی:لبخندساده: