PDA

View Full Version : سوال: این ارور برای چییه؟

vhossein
جمعه 22 مرداد 1389, 12:27 عصر
سلام.من visual studio 2008 را کامل نصب کردم ولی وقتی می خوام از sql server data base استفاده کنم این ارور را می ده (یعنی اصلا بانک ایجاد نمی کنه)

vandermond
جمعه 22 مرداد 1389, 12:33 عصر
سلام دوست عزيز
احتمال زياد مشكل از SQL هستش. بريد و SQL رو اجرا كنيد و ببينيد ميتونيد واردش بشيد (كانكت بشيد).
اگه اين هم نباشه(كه هست) مشكل از كانكشن استرينگ هست احتمالا كه بحث زياد شده . اگه مشكلي بود بگيد.

mahdi_7610
جمعه 22 مرداد 1389, 12:36 عصر
سلام.من visual studio 2008 را کامل نصب کردم ولی وقتی می خوام از sql server data base استفاده کنم این ارور را می ده (یعنی اصلا بانک ایجاد نمی کنه)
احتمالا نسخه Enterprise اسکیوال را داری استفاده می کنی .

باید از نسخه Developer اسکلیوال سرور استفاده کنی .

دوستان قبلا گفتن که اگه اسم کامپیوتر را هم عوض کنی این مشکل پیش میاد .

موفق باشی

vhossein
جمعه 22 مرداد 1389, 12:52 عصر
وقتی که بانک را می خوام بسازم همون اول ارور میده و نمی ذاره به رشته اتصال بکشه یعنی مشکل در اولشه.
در مورد استفاده از نسخه ها بیشتر توضیح نمیدین؟

mahdi_7610
جمعه 22 مرداد 1389, 13:52 عصر
وقتی که بانک را می خوام بسازم همون اول ارور میده و نمی ذاره به رشته اتصال بکشه یعنی مشکل در اولشه.
در مورد استفاده از نسخه ها بیشتر توضیح نمیدین؟

Enterprise گران ترین ، پیشرفته ترین و کاملترین نسخه SQL هستش . و بیشتر شرکتهایی که حجم داده های بسیار زیادی دارند از این نسخه استفاه می کنند . این نسخه توانایی پردازش های بسیار زیاد و انجام تحلیل های پیچیده اطلاعات را داره .
در اصل برای ویندوز طراحی نشده .

Standard : شرکتهای متوسط بیشتر از این نسخه استفاده می کنند . بانک های اطلاعاتی بزرگ را هم پشتیبانی می کنه اما توانایی تحلیل های پیچیده را نداره .

Developer : این نسخه مخصوص برنامه نویسان هستش و بیشتر کسایی که با بانک های اطلاعاتی سرور کار میکنند از این نسخه استفاده می کنند .

من خودم وقتی از نسخه Enterprise استفاده می کردم این مشکل را خیلی زیاد داشتم تا اینکه یکی از دوستام بهم پیشنهاد کرد از نسخه Developer که مخصوص ویندوز هست استفاده کنم .

موفق باشی

vandermond
جمعه 22 مرداد 1389, 14:19 عصر
البته به توضيحات كامل دوستمون يه نكته رو هم اضافه ميكنم. (من هم قبلا با Enterprise اين مشكل رو داشتم و الان Standard دارم. خوب كار ميكنه). البته اين رو خودم امتحان نكردم ولي شنيدم و خوندم كه اگه خيلي دوست داري از Enterprise استفاده كني ميتوني اول Standard رو نصب كني و بعدش Enterprise رو نصب كني.
اگه مشكلت براي وصل شدن حل نشد بگو (روي اين مشكل خيلي كار كردم:لبخند:)

vhossein
جمعه 22 مرداد 1389, 19:35 عصر
نمی دونم الان باید چکار کنم که درست بشه.مرسی از راهنماییتون ولی راه کار چیه که درست بشه؟آخه مگه visual studio نصب شد نباید اتوماتیک sqlserver فعال باشه؟ sql2000 که نصب می کنم کارام را درست انجام می ده ولی من می خوام از خود visual studio استفاده کنم و بانک و جدول بسازم؟

mahdi_7610
جمعه 22 مرداد 1389, 21:07 عصر
نمی دونم الان باید چکار کنم که درست بشه.مرسی از راهنماییتون ولی راه کار چیه که درست بشه؟آخه مگه visual studio نصب شد نباید اتوماتیک sqlserver فعال باشه؟ sql2000 که نصب می کنم کارام را درست انجام می ده ولی من می خوام از خود visual studio استفاده کنم و بانک و جدول بسازم؟
visual studio که sql sarver را نصب نمی کنه .

visual studio فقط sql express را نصب می کنه .

به Control panel رفته و Administrative Tools را باز کنید و سپس به ایکون Services را با دابل کلیک کردن باز کنید و از توی سرویس ها SQL Server (SQL Express را پیدا کنید و روی اون دابل کلیک کنید و از صفحه باز شده گزینه start را بزنید و صفحه را ok کنید .

موفق باشی

vhossein
جمعه 22 مرداد 1389, 22:08 عصر
همین کارم کردم ولی درست نشد؟؟؟ بازم همون ارور قبلی را می ده؟؟

mahdi_7610
جمعه 22 مرداد 1389, 22:27 عصر
فکر کنم فهمیدم مشکل کجاست

شما وقتی Add Connection را می زنید از قسمت Database Source کدوم گزینه را انتخاب می کنید ؟

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 05:13 صبح
به سوال دوستمون جواب بده.
در ضمن نگفتي توي خود SQL ميتوني كانكت بشي يا نه؟
برو برنامه SQL server رو باز كن. از پنجره كوچيكي كه مياره براي كانكت شدن ببين ميتوني با sa يا ....windows Autho وصل بشي يا نه؟

alen332
شنبه 23 مرداد 1389, 06:38 صبح
با سلام ؛ براي استفاده از محيط sql server حتما مطالعه جزوه زير پيشنهاد مي شه چون همه روشهاي Sql Admin در اون بكار برده شده 11M.B حجم داره ولي كامل و مفيدهhttp://www.4shared.com/document/r9oE83_5/SQL_Server_ManagementAdmin.html

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 06:55 صبح
با سلام ؛ براي استفاده از محيط sql server حتما مطالعه جزوه زير پيشنهاد مي شه چون همه روشهاي Sql Admin در اون بكار برده شده 11M.B حجم داره ولي كامل و مفيدهhttp://www.4shared.com/document/r9oE83_5/SQL_Server_ManagementAdmin.html
دوست عزيز
پسورد ميخاد:افسرده:

vhossein
شنبه 23 مرداد 1389, 08:20 صبح
بعد از add connection این را می زنم microsoft sql server database file

alen332
شنبه 23 مرداد 1389, 08:21 صبح
با سلام ؛ مشكل پسورد حل شده مي تونيد دانلود كنيد

علیرضا حسن زاده
شنبه 23 مرداد 1389, 08:28 صبح
اگه SQL رو یه سیستم دیگه باشه هم این Error رو میده اگه اینجوریه PM بده راهنمایی می کنم(یعنی بخوای از طریق شبکه کار کنی)

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 08:36 صبح
دوست عزيز تكرار ميكنم
ميتوني توي خود SQL كانكت بشي؟ (احتمال زياد نميتوني) حتما برو امتحان كن و جوابش رو بگو. اين مشخص ميكنه مشكل از كجاس تقريبا.
پست 11 هم همينو گفته بودم.
جوابش رو بگو...

vhossein
شنبه 23 مرداد 1389, 09:07 صبح
گفتم که با sqlserver 2000 کانکت می شم ولی من می خوام با sql خود visual که sqlexpress هست کار کنم که نمی شه؟امید وارم متوجه شده باشید

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 09:18 صبح
با 2000 برنامه هم نوشتيد. يعني از لحاظ كانكشن استرينگ و ... هم درست كار كرديد؟ (البته زياد مهم نيست)
در ضمن كانكشن استرينگي كه استفاده ميكني رو هم بزار.

vhossein
شنبه 23 مرداد 1389, 09:33 صبح
آره نوشتم درست کار می کنه
Data Source=H-BF1AA8F9DD004;Initial Catalog=test;Integrated Security=True
البته این برای وب بود.فکر نکنم فرقی هم داشته باشه

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 09:57 صبح
الان اينو نوشتي براي ConnectionString ؟
server ش كو؟ (تو پيغام خطا اولين پستت هم يه چيزايي نوشته...)
server=.\SQLSERVERNANE;Data Source=H-BF1AA8F9DD004;Initial Catalog=test;Integrated Security=True
اينطوريش كن.(به جاي SQLSERVERNANE اسم SQLserver ت رو بنويس)
اگه نشد:
اين (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1048915&postcount=2) رو بخون و كانكشن استرينگت رو با اين روش بنويس

vhossein
شنبه 23 مرداد 1389, 11:13 صبح
Tools->Connect to database ->Microsoft Sql Server Database File
این را که میزنم یه اسم میدم که میگه همچین بانکی نیست آیا می خوایید براتون بسازم که yes را می زنم که بسازه این ارور را می ده؟مشکل من اینجاست نه connection string?

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 11:36 صبح
:لبخند: چه جالب. براي من هم همين پيغام رو ميده اگه اونطوري كنم.
خب شما اول تو SQL بساز و بعد هم خودت ConnectionString رو بنويس (كار با ويزارد سخت تره) توي اون پستي هم كه معرفي كردم فقط Con.string رو از اين طريق ميگيري و بعد تغييراتي روش انجام ميدي.