PDA

View Full Version : مبتدی: کمک برای نوشتن برنامه ای که فایل اکسل را دریافت کند و بر اساس نام پرسنلی خروجی آن اکسل را نمایش دهد

hamedk
شنبه 23 مرداد 1389, 15:04 عصر
سلام دوستان
یک کمکی از شما دوستان خواستارم ، برنامه ای را باید بنویسم که در آن افراد با کد پرسنلی خود و رمز عبور یا با خواندن شماره بارکد موجود بر روی کارت حضور و غیابشان بتوانند رکورد هایی که فقط به خودشان مربوط است که در واقع ساعات کار و حقوق و ... آنها می باشد را که در یک فایل اکسل هست را ببینند ، بدیهی است این فایل اکسل هر ماه به روز رسانی می شود. و اگر بشود گزارش ماه های قبل را هم نشان بدهد عالی می گردد . برای نوشتن این برنامه از شما دوستان عزیز تقاضای کمک دارم ، در ضمن بنده سواد درست و حسابی هم در برنامه نویس ندارم و فقط به اندازه ی آکادمیک دانشگاهی برنامه نویس بلدم و با محیط سی شارپ در همان حد آشنایی دارم
ممنون از لطف و کمکتون

ostovarit
شنبه 23 مرداد 1389, 21:17 عصر
سلام دوستان
یک کمکی از شما دوستان خواستارم ، برنامه ای را باید بنویسم که در آن افراد با کد پرسنلی خود و رمز عبور یا با خواندن شماره بارکد موجود بر روی کارت حضور و غیابشان بتوانند رکورد هایی که فقط به خودشان مربوط است که در واقع ساعات کار و حقوق و ... آنها می باشد را که در یک فایل اکسل هست را ببینند ، بدیهی است این فایل اکسل هر ماه به روز رسانی می شود. و اگر بشود گزارش ماه های قبل را هم نشان بدهد عالی می گردد . برای نوشتن این برنامه از شما دوستان عزیز تقاضای کمک دارم ، در ضمن بنده سواد درست و حسابی هم در برنامه نویس ندارم و فقط به اندازه ی آکادمیک دانشگاهی برنامه نویس بلدم و با محیط سی شارپ در همان حد آشنایی دارم
ممنون از لطف و کمکتون

راه حل رو دارم ولی وقتشو ندارم که واستون کد بنویسم ... سواد زیادی نمیخواد انجامش اگر ندارید یک کم تلاش کنید به دست میارید به نظر من:
شما میتونید فایل اکسل رو در یک DataGridView نمایش بدید و لود کنید ( کدش تو کد پروجکت هست) بعد روی اون هر فیلتری که دلتون خواست بزارید بر اسا کد کارمنمد نامش یا هرچی یا هر تغییری که خواستی بدید و محاسبات انجام بدید در نهایت دوباره یک خروجی به فایل اکسل بگیرید ( که بازم مدش هم تو کد پروجکت هست و تو ارسالهای قبلی خودم)
موفق باشید

www.codeproject.com

hamedk
یک شنبه 24 مرداد 1389, 08:56 صبح
اگر یکی از دوستان یک کد نمونه در اختیارم بگذارد و یا بزرگی کند و این مطلب رو برنامه اش را بنویسد ممنون وسپاسگذار می شوم

hamedk
دوشنبه 25 مرداد 1389, 09:21 صبح
هل من ناصر ینصرنی ؟! آقا کسی نیست مرا یاری کند ؟!

vandermond
دوشنبه 25 مرداد 1389, 10:17 صبح
سلام دوست عزيز
متاسفانه الان VS رو پاك كردم. ميشه وقتي ميخاي اكسل رو باز كني فيلترهاش رو هم بهش بدي. كار سختي هم نيست. نياز به گريد هم نداره. با يكي دو خط حل ميشه. يه جستجويي هم بكني خودت احتمالا پيدا ميكني.

hamedk
دوشنبه 25 مرداد 1389, 16:26 عصر
دوستان یکی از اساتید لطف کنه و کمک کنه و بنویسه دیگه !!!:چشمک:

mahziar
دوشنبه 25 مرداد 1389, 17:55 عصر
دوستان یکی از اساتید لطف کنه و کمک کنه و بنویسه دیگه !!!:چشمک:

using System.Data.OleDb;

string strFileName;
OpenFileDialog b = new OpenFileDialog();
b.Filter = "Exel files (*.xls) |*.xls| All files (*.*) |*.*";

try

{
if (b.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
// Save the file name

strFileName = b.FileName;
////////////////////////Move Exel File To Program//////////////////

Cursor.Current = Cursors.WaitCursor;
String strConn = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" +
"Data Source=" + strFileName +
"; Extended Properties=Excel 8.0;";
ds = new DataSet();
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter
("SELECT * FROM [Sheet1$]", strConn);
da.Fill(ds);

سلام
این برای خوندن از یه فایل اکسل ، حالا اگه خواستی بر اساس یه فیلد خاص فیلتر بزاری ، می تونی تو دستور select شرط مورد نظرت رو اعمال کنی .