PDA

View Full Version : خصوصیت تکست باکس

ALIMAHDE54
شنبه 23 مرداد 1389, 17:49 عصر
سلام طاعات و عبادات همه ی عزیزان قبول باشه
من یه برنامه دارم مینویسم که یه کارنامه رو شبیه سازی کنه
همه ی اساتید فکر کنم کارنامه رو دیدن که یک در میان نقطه چین هستش
حالا من چطوری میتونم با استفاده از تکست باکس اون نقطه چین ها رو به تکست باکس اعمال کنم
اگه با تکست این کار انجام نشدنی باشه دوستان لطف کنن یه راه حل دیگه پیشنهاد کنن
ممنون

ramzdar
شنبه 23 مرداد 1389, 17:52 عصر
مگه از دیتابیس استفاده نمیکنی؟؟؟
خب ازش گزارش بگیر مثلاً با DataReport یا Crystal Reports.

ALIMAHDE54
شنبه 23 مرداد 1389, 18:00 عصر
مگه از دیتابیس استفاده نمیکنی؟؟؟
خب ازش گزارش بگیر مثلاً با DataReport یا Crystal Reports.
سلام
بانک اطلاعاتی من اکسس هست و میخوام تو خود برنامه هم این برای بیینده نمایش داده شود و در ضمن من اطلا اینی هم که شما گفتین رو بلد نیستم مگه هنگام گذارش گیری از یه بانک تکست بصورت نقطه چین در میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه در این رابطه سورس داشته باشین بیشتر میتونه راهنمایی کنه
ممنون

sohrab o
شنبه 23 مرداد 1389, 18:31 عصر
مگه با چی گزارش می گیرید؟می خواهید تو grid نشون بدید؟

ALIMAHDE54
شنبه 23 مرداد 1389, 18:37 عصر
مگه با چی گزارش می گیرید؟می خواهید تو grid نشون بدید؟

من میخوام فقط تکستهام نقطه چین بشه مثل کارنامه و تو تکست هم نمایش میدم
حالا میخوام هنگام گزارش از بانک تکستهام یک در میان نقطه چین بشه و بانک من اکسس هست همین حالا از چه خصوصیتی استفاده کنم که تکست یا هر چیزی که پیشنهاد میکنید به این شکل در بیاد
ممنون

ALIMAHDE54
شنبه 23 مرداد 1389, 20:27 عصر
سلام به اساتید برجسته ی برنامه نویس
یکی از استید به داد من برسه من به این جواب نیاز دارم چگونه تکست یا هر چیزی که قابلیت نقطه چین داشته باشه رو معرفی کنید که هنگام گزارش از بانک هم به مشکل نخ.رم ممنون
فقط یکم زود راهنمایی کنید ممنون میشم اگه یه س.رس هم برام بذارین خیلی میتونه کمک کنه
بازم ممنون

ramzdar
شنبه 23 مرداد 1389, 21:36 عصر
فکر نکنم TextBox همچین امکانی داشته باشه.
حالا من یه پیشنهاد دارم.
مثلاً یه TextBox داری. خصوصیت Appearance رو روی Flat بذار. حالا از شئ Line استفاده کن و دور تا دور TextBox رو بپوشون و BorderStyle رو هم عوض کن.
اگه میبینی درست در نمیاد میتونی BackColor مربوط به Form رو عوض کنی.

ALIMAHDE54
شنبه 23 مرداد 1389, 21:46 عصر
با عرض سلام
این روشی که فرمودین خوبه ولی هنگام پرینت این خاصیت باز هم پا برجا خواهد موند یا نه اگه که نمونه یه عنصر دیگه معرفی کنید که این خاصیت رو داشته باشه در ضمن میخوام عددی هم که داخل تکست نوشته میشه به نمایش در بیاد با این کار عدید زیر عنصر lineقرار میگیره و عدد به خوبی چرینت نمیشه
دوستان اگه بشه راهنمایی کنید من به این جواب نیاز دارم ممنون
فقط زود جواب بدین عجله دارم
بازم ممنون

ramzdar
شنبه 23 مرداد 1389, 23:10 عصر
بهترین روش همون گزارش گیریه.

ALIMAHDE54
یک شنبه 24 مرداد 1389, 10:05 صبح
بهترین روش همون گزارش گیریه.
دوست عزیز من میخوام هنگام چاپ و هنگام نمایش برای کاربر به صورت نقطه چین باشد شما به یه کارنامه نگاه کنید منظور منو خوب میفهمید من میخوام دقیا به اون صورت بشه خوب از دوستان خواهش میکنم که زود جواب بدن
ممنون

ALIMAHDE54
یک شنبه 24 مرداد 1389, 13:22 عصر
سلام
دوستان کسی نیست اینجا به ما کمک کنه
ممنون میشم این کار رو با سورس انجام بدین
بازم ممنون

ALIMAHDE54
یک شنبه 24 مرداد 1389, 19:16 عصر
سلام به اساتید محترم برنامه نویسی
این مشکل من واجبه تو رو خدا جواب بدین من هر چی کردم نتونستم چنین چیزی رو چیدا کنم خواهش میکنم زودتر جواب بدین من یه کارنامه رو میخوام با ویژوال بیسیک شبیه سازی کنم
خواهش میکنم جواب بدین
اگه سورس هم در این مورد دارین خیلی میتونه کمک کنه
لطفا کمکم کنید
ممنون

modirmasool
یک شنبه 24 مرداد 1389, 19:34 عصر
میشه در عکس زیر بگین با کجاش مشکل دارین؟

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSF71LnVjJF-FqTRUp6nGR781ki5XCgr7GRnv9MGMYda76dSY8&t=1&usg=__f_iCLqRRmoiGhwZXqT5gEWVAQfg=

modirmasool
یک شنبه 24 مرداد 1389, 19:48 عصر
نمی دونم درست فهمیدم یا نه ولی اینو یه نگاه بندازین ببینین درست برداشت کردم؟

ALIMAHDE54
یک شنبه 24 مرداد 1389, 21:03 عصر
این برنامه ای که گذاشتین خوبه ولی من هم میخوام روی تکست قرار بدم هم روی لیبل و در این حالت بر روی یکی یعنی روی لیبل قرار میگیره ولی روی تکست قرار نمیگیره من یه عکس از همین فرم گرفتم که احتمالا این بیشتر شما رو به موضوع و هدف من نزدیک کنه
ممنون میشم کمک کنید دیگه ببخشید اینقدر عزیت میکنم اخه واجبه به همین خاطر
ممنون

modirmasool
یک شنبه 24 مرداد 1389, 21:37 عصر
آهان گرفتم! خوب چه اصراریه که دون دون باشه! خاکستری کم رنگش بکنید.

ALIMAHDE54
یک شنبه 24 مرداد 1389, 21:48 عصر
سلام
ولی من میخوام حتما به این صورت بشه چون میخوام از این فرم پرینت بگیرم و در هنگام پرینت میخوام عین کارنامه باشه
یعنی کارنامه رو عینان شبیه سازی کنه که اگه یه نفر هر دو کارنامه رو دید اصلا نفهمه که کدوم رو مدرسه داده و کدوم رو من زدم البته من نمخوام جعل کارنامه کنم این برنامه رو هم برای مدرسه خودمام مینویسم
اگه کمکم کنید تا چند روز دیگه این برنامه رو کامل کنم ممنون میشم
فقط ز.د راهنمایی کنید
ممنون

modirmasool
یک شنبه 24 مرداد 1389, 21:50 عصر
یه راه دیگه به نظرم رسید:
می تونین از OLE استفاده کنین. تصویر رو نگاه کنین می فهمین. برنامه تون با کلاس تر هم می شه.

modirmasool
یک شنبه 24 مرداد 1389, 21:57 عصر
خوب زودتر می گفتین. شما می خواین عین کارنامه های عادی بشه. پس تنها کاری که باید انجام بدین، ساختن یه فایل اکسل هستش که سلول هاش دقیقا مثل کارنامه فرمت و چیدمان شده باشن. بعدش با ویبی باید با اون فایل ارتباط برقرار کنین و هربار که کاربر اطلاعات و نمرات رو تایپ کرد، برنامه تون میاد اطلاعات رو در سلول های اون فایل اکسل از پیش طراحی شده میریزه و دستور پرینت رو به اکسل ارسال می کنه.
کارنامه های مدارس رو اکثرا توی اکسل تایپ می کنن و راستشو بخواین کار با اکسل برای اون بنده خدایی که میخواد نمرات رو وارد کنه خیلی راحت تره. به هر حال میل خودتونه.

ALIMAHDE54
دوشنبه 25 مرداد 1389, 00:40 صبح
سلام
من بلد نیستم چطور با وبی به ب اکسل وصل بشم و با جدول های اون ارتباط برقرار کنم
اگه میشه راهنمایی کنید
و یه سورس هم در این مورد اگه بذارین خیلی میتونه کمک کنه
من به غیر از خود کارنامه دفتر نمره رو هم میخوام شبیه سازی کنم و الان که دارم این کار رو انجام میدم حدودا باید از چند صد تا تکست اسفاده کنم که امکان اضافه کردن وجود داره ولی من بیام یه بار دیگه بعد از اضافه کردن اینا رو دباره به بانک اطلاعاتی وصل کنم 1 ماه طول میکشه شما اگه بگشین چطور میتونم با وبی به اکسل وصل بشم ممنون میشم
یه آموزشی یا یه س.رسی هر چی که بتونه راهنمایی کنه رو بذارین
خیلی ممنون

modirmasool
دوشنبه 25 مرداد 1389, 01:01 صبح
اینا رو یه نگاه بندازین:

http://www.4shared.com/file/230245647/58f5499/Office_ExcelSaveEmail.html

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=152301&highlight=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=216947&highlight=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=230375&highlight=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

ریختن اطلاعات از vb به excel:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=214295&highlight=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

انتقال اطلاعات از Excel به VB:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=214184&highlight=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

خروجی به اکسل:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=184217&highlight=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84

ALIMAHDE54
دوشنبه 25 مرداد 1389, 11:18 صبح
سلام
ممنون دوست عزیز خلی عالی بودن ولی این کاری که الان من دارم انجام میدم اینا نمیتونه زیاد به من کمک کنه
دیگر اساتید نمیخوان به مشکل من برسن هر چی در مورد اکسل و ویژوال دارین بذارین تا من و دیگران که این مشکل احتمالا برای اونها هم وجود داره حل بشه لطفا هر چی آموزش در این مورد یا سورس در ایر رابطه دارین بذارین تا همه ی ئ.ستان بلاخص بنده از اونها استفاده کنم
ممنون میشم اگر دیگر اساتید هم همکاری کنن
فقط من عجله دارم اگه بشه زودتر راهنمایی کنید
ممنون

ALIMAHDE54
دوشنبه 25 مرداد 1389, 14:47 عصر
سلام
کسی نمیخواد راهنمایی کنه من تو گیرم تو رو خدا کمک کنید هر آموزشی که به سوال من ربط داشته باشه رو بذارید تا هم من هم دبگران استفاده کنن
ممنون :عصبانی++::گریه::گریه::گریه::گ یه::گریه::ناراحت::ناراحت::نا احت:

ramzdar
دوشنبه 25 مرداد 1389, 15:35 عصر
من میگم تو یه کار کن:
دو فرم عین هم طراحی کن. تو یکیش برای نمره ها و اطلاعاتی که باید دریافت بشه TextBox بذار و توی اون یکی بجای همون تکست باکس ها Label بذار.
حالا فرمی که Label داره میشه عین کارنامه ای که باید پرینت گرفته بشه.

ALIMAHDE54
سه شنبه 26 مرداد 1389, 03:56 صبح
سلام به همه اساتید محترم آقا چرا س کمک نمیکنید
من عجله دارم کمکم کنید
هر آموزشی در این مورد بذارین مطئنن به دردم خواهد خورد
ممنون

AMP PAVEH
سه شنبه 26 مرداد 1389, 10:03 صبح
می تونید فرم کارنامه رو جداگانه طراحی کنید و در یک image به فرم اضافه کنید و بجای تکست باکس از label استفاده کنید که خاصیت backstyl=0-transpar

====================================
ارتباط با ما Www.ampsoft.blogfa.com

ALIMAHDE54
یک شنبه 07 شهریور 1389, 14:30 عصر
سلام به همه دوستان من چند روزی بود که نمیتونستم بیام تو نت به هر حال
من جواب همه ی دوستان رو دیدم ممنون از جواب ها خوبتون
من تصمیم گرفتم که یه فایل اکسس درست کنم عین کارنامه ولی الان نمیتون تو وبی تکست ها رو به خانه های اکسل وصل کنم میشه در این مورد راهنمایی کنید
ممنون

returnx
یک شنبه 07 شهریور 1389, 17:10 عصر
شما کار با Adodc رو بلدین که vb رو به اکسس وصل کنید؟

ALIMAHDE54
یک شنبه 07 شهریور 1389, 17:56 عصر
سلام دوستان
دوست عزیز ms2222 من کار با adodc1 رو بلدم ولی نمیتونم تکست هام رو به اکسل وصل کنم تا بتونم اون کارنامه که تو اکسل طراحی کردم با تکست هام ارتباط بدم شما فقط راهنمایی کنید که من چطور میتونم تکست رو به یه فیلد از اکسل وصل کنم
ممنون

returnx
یک شنبه 07 شهریور 1389, 19:07 عصر
سلام دوستان
دوست عزیز ms2222 من کار با adodc1 رو بلدم ولی نمیتونم تکست هام رو به اکسل وصل کنم تا بتونم اون کارنامه که تو اکسل طراحی کردم با تکست هام ارتباط بدم شما فقط راهنمایی کنید که من چطور میتونم تکست رو به یه فیلد از اکسل وصل کنم
ممنون
خوب خیلی ساده هست .
شما ابتدا Data sorce تکست هارو برابر با Adodc میزارین بعد Datafiled تکست هارو برابر با فیلد مورد نظرتون در اکسس که البته زمانی که شما Data sorce تکست رو تنظیم کنید فیلد ها در Datafield لیست میشه.

ALIMAHDE54
یک شنبه 07 شهریور 1389, 22:02 عصر
سلام
دوست عزیز نمیدونم من بد نوشتم یا قابل خواندن نیست من این کاری که شما گفین رو با کد نویسی انجام دادم این کار برای من خیلی ساده هست چون با بانک اطلاعاتی زیاد کار کردم
من منظورم ارتباط با exel هستش نه بانک اطلاعاتی اکسس
خوب الان من چطور میتونم تکس تها م رو با خانه های Exelارتباط بدم تا هر چیزی در داخل text نوشته شد به خانه مثلا a1a1انتقال داده شه ممنون میشم راهنمایی کنید

returnx
یک شنبه 07 شهریور 1389, 22:27 عصر
سلام
دوست عزیز نمیدونم من بد نوشتم یا قابل خواندن نیست من این کاری که شما گفین رو با کد نویسی انجام دادم این کار برای من خیلی ساده هست چون با بانک اطلاعاتی زیاد کار کردم
من منظورم ارتباط با exel هستش نه بانک اطلاعاتی اکسس
خوب الان من چطور میتونم تکس تها م رو با خانه های Exelارتباط بدم تا هر چیزی در داخل text نوشته شد به خانه مثلا a1a1انتقال داده شه ممنون میشم راهنمایی کنید
:قهقهه:من منظورتو متوجه نشده بودم اما جواب سوالت شما باید از منوی Project گزینه ی Refrence رو انتخاب کنی یک پنجره باز میشه از اون پنجره باید گزینه ی
Microsoft Excel 12.0 object Libary انتخاب کنی بعد با کد زیر یک متغیر از نوع برنامه Excel درست کنی :

Dim ex As New Excel.Application
من دیگه دیرم شد باید برم بیرون برگشتم ادامه رو برات می زارم .
البته اگه ex رو بنویسی و یک . بزنی متداش میاد .
اینطوری
ex.

returnx
دوشنبه 08 شهریور 1389, 00:42 صبح
خوب ما باید دوتا متغیر دیگه از نوع Work bookو Work sheet درست کنیم :

Dim exw As New Excel.Workbook
Dim exs As New Excel.Worksheet
حالا باید سند اکسل مورد نظر مون رو باز کنیم با این کد

Set exw = ex.Workbooks.Open(FileName)
بعد از اینکه سند اکسل رو باز کردیم باید Worksheet مورد نظر رو انتخاب کنیم

Set exs = exw.Worksheets(worksheet number)
exs.Activate

در مرحله ی اخر باید محتویات سلول مورد نظر رو بریزیم تو textbox

Text1.Text = exs.Cells(row Num, Col num)

امیدوارم بدردتون بخوره.
در ضمن بعد از اینکه برنامه میخواد بسته بشه باید سند مورد نظرهم بسته بشه با این کد:
در رویداد Unload فرم :

ex.Workbooks.Close

ALIMAHDE54
دوشنبه 08 شهریور 1389, 11:19 صبح
سلام
ممنون عزیز خیلی کمکم کرد
یه سوال دیگه هم داشتم الان که ما فیلدهامون رو به exel وارد کردیم چطور میتونیم با استفاده از اون برای دانش آموز نمودار رسم کنیم که نشون بده در مدوم درس از بقیه بهتره
ممنون میشم اینم بگین

returnx
دوشنبه 08 شهریور 1389, 12:36 عصر
این دقیقا نمیدونم . اما فکر کنم دو راه داری
1- اول با ماکرو در Excel نمودار رسم کنی بعد به برنامت انتقال بدی
2-از کامپوننت Mschart که در لیست Component ها به این اسم:
Microsoft Chart Control 6.0 (OLEDB) استفاده کنی.
البته من خودم راه دوم رو بهت پیشناهاد میکنم فکر کنم آسون تر باشه.

YasserDivaR
سه شنبه 09 شهریور 1389, 00:39 صبح
سلام ميخواستم بدونم چگونه نيتونم با استفاده از كامپونت webbrowser در وي چه كدي بنويسم كه وقتي در يك تكست باكس متني نوشتيم در يك تكست باكس صفحه HTML (موقعي كه ان لاين هستيم) همان وارد شود يعني اتصال HTML به وي بي نكته : من براي نظر خواهي وبلاگم يك برنامه اي ميخوام بنويسم كه وقتي طرف ان لاينه بتونه نظر بده و ادرس لود صفحه همان ادرس نظر سنجي بلاگفا ي من است كه ميخوام طرف فقط در فرم نام رو وارد كرد در پايين يا همان HTML وارد شود لطفا از طريق زير جواب بديد Yasserfaraz2010@Yahoo.com http://www.divarezazerani.blogfa.com/ ------------------------ مثل اين كد مخصوص يك تكست باكسه form1.caption=text1.text هرچي در تكست نوشتيم سريعا در فرم وارد ميشه ميخوام تو HTML مثل اين باشه وقتي در تكس باكس نوشتيم تو صفحه HTML وارد بشه

vbhamed
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:13 صبح
سلام

نقطه چين شدن كارنامه چيز خاصي نيست

چون نرم افزار آموزش و پرورش تحت داس هست و نمي تونه از امكانات پرينترها به خوبي استفاده كنه پس زمينه خاكستري رو به جاي 600 يا 1200 دي پي آي كه رزولوشن اصلي چاپگرهاي ليزري هستش، فقط تا 300 دي پي آي مي تونه چاپ كنه و چاپ 300dpi يك زمينه خاكستري، اونطوري كه مي بينيد نقطه چين به نظر مي رسه

براي رفع مشكل
يا شما هم 300dpi چاپ كنيد كه با پرينترهاي جديد و درايور جديد تحت ويندوز شايد نشه
شايد هم اگر درايور مثلا Hp Laserjet 4L يا 5L رو نصب كنيد با چاپگرتون سازگار باشه و بشه

يا اينكه تو فتوشاپ و ... يك پس زمينه نقطه نقطه درست كنيد و اون رو زير اعداد چاپ كنيد

ALIMAHDE54
سه شنبه 09 شهریور 1389, 17:09 عصر
با سلام چند باره به استید برجسته ی برنامه نویسی انشالله که طاعات و عبادات همه ی عزیزان قبول در گاه حق واقع شده باشه
من مشکلم با ارتباط با excelحل شد ولی الان میخوام یک خانه از excel رو تو خود وبی باز کنم مثل چند تا عدد رو در excel ریختیم و با کدی که تو خود ایکسل نوشتم اونا رو جمع کرده و الان میخوام اون فیلدی که تو ایکسل حاصل جمع رو نمایش میده تو یه تکست باکس در وبی به نمایش در بیاد
ممنون میشم اینو هم بگین:قلب:

returnx
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 03:41 صبح
خوب شما اگه آدرس اون خونه رو در اکسل داشته باشید با همون کدهای بالا میتونید این کار رو انجام بدید در غیر اینصورت میتونید کل جدول اکسل رو در Datagrid نشون بدید.

ALIMAHDE54
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 21:26 عصر
با عرض سلام
من این برنامه رو از انجمن برداشتم ولی این برنامه طوری طراحی شده که خودش یک سند excelرو باز میکنه ولی من میخوام خودم سندی رو که ساختم رو باز کنم و اطلاعات رو طوی اون بنویسم دوستان من خودم نتونستم این کار رو انجام بدم این برنامه رو میذارم تا زحمتشو شما بکشین یا کداشو بگین البته دوست عزیز ms2222 کدهایی رو در این مورد گفتن که من نتونستم درست سر جاشون قرار بده به هر حال اگه برنامه رو ویرایش کنید ممنون میشم
ممنون :متفکر::چشمک::افسرده:

ALIMAHDE54
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 12:44 عصر
سلام دوستان لطفا کمک کنید من برنامه رو هم گذاشتم شما فقط بگین چه کدی و کجا بنویسم که تو این برنامه بتونم با فرم excelکه اونو هم تو برنامه گذاشتم باز کنم
ممنون میشم اگه زود راهنمایی کنید
:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++::گریه::گریه::گریه:

returnx
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 15:53 عصر
این برنامه رو ببین.
http://www.4shared.com/file/IQu8Zmzh/Excel_in_vb.html
امیدوارم بدردت بخوره.

ALIMAHDE54
جمعه 12 شهریور 1389, 10:08 صبح
سلام
دوستان عزیز اگه میشه در مورد ارتباط وبی با excelچند تا سورس کامل بذارین تا استفاده کنیم من از این سورسی که دوستمان قرار داده بود نتونستم استفاهده کنم سورس خوبی بود ولی خیلی ساده اگه میشه سورس هایی کامل باشه رو بذارین من الان چند روزه که دارم سوال میپرسم هنوز به غیر از یکی از دوستانم کسه دیگه جواب نداده از دیگر اساتید هم میخوام راهنمایی کنن
ممنون

ALIMAHDE54
جمعه 12 شهریور 1389, 20:05 عصر
سلام بر همه ی اساتید محترم
کسی نمیخواد کمک کنه من فقط چند تا لز شما سورس خواستم ولی الان حدودا چند روزه که من به جواب خودم نرسیدم خواهشا راهنمایی کنید از مدیران این بخش هم میخوام که راهنمایی کنن من عجله دارم لطفا راهنمایی کنید :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::عصبانی++::عصبانی+ +::عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++: :عصبانی++:
ممنون

returnx
شنبه 13 شهریور 1389, 01:43 صبح
خوب شما دیگه میخوای چه کاری کنی؟

ALIMAHDE54
شنبه 13 شهریور 1389, 13:11 عصر
سلام به تمای عزیزان برنامه نویس
من چند تا سورس کامل در همین مورد (ارتباط وبی با ایکسل میخوام ) اگه محبت کنید چند تا سورس کامل بزارین خیلی میتونه برای من راهنمایی کنه از دوستان دیگه هم تقاضا دارم کمک کنن تا من بتونم به نحو احسن کارم رو پیش ببرم
ممنون

ALIMAHDE54
یک شنبه 14 شهریور 1389, 16:56 عصر
سلام بر تمامی دوستان عزیز و گرانقدر لطفا آقایان برنامه نویسی که تا به حال در ارتباط وبی با ایکسل کار کردند چند تا سورس بزارن ممنون میشم من الان چند روزه که به جوابم نرسیدم
ممنون :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++::گریه::گریه::گریه::گر ه::گریه::گریه:

ALIMAHDE54
دوشنبه 15 شهریور 1389, 13:08 عصر
سلام بر همه ی استید محترم برنامه نویس
من از شما خواهش میکنم چند تا سورس در مورد ارتباط ایکسل با وبی بزارید
یعنی هیچ کدوم از شما در این مورد سورس ندارین من الان چند روزه که منتظر هستم ولی هیچ خبری نشده خواهش میکنم کمکم کنید
ممنون

returnx
دوشنبه 15 شهریور 1389, 21:39 عصر
اخه کمتر کسی میاد با اکسل کار کنه اگه سورسی هم باشه در همون حده شما بگین دقیقا مشکلتون چیه.

ALIMAHDE54
سه شنبه 16 شهریور 1389, 14:00 عصر
سلام دوست عزیز ممنون که اینقدر به فکر من هستین و جواب میدین بی نهایت تشکر
من میخوام با فایلی که خودم ساختم ارتباط برقرار کنم اون فایلی که شما قرار داده بودین رو خودش میساخت من میخوام بجای ساختن یه فایل ایکسل اونو با فایلی که خودم ساختم ارتباط بدم یعنی با زدن دکمه cmdokهر چیزی که در داخل تکست ها نوشته شده در جایی که با کد معلوم کرئم ریخته بشه و اون فایل رو با زدن دکمه cmdsaveذخیره کنم حالا در یه فرم دیگه میخوام اون اطلاعات رو از فایل ایکسل به فرم ویژوال بیسیک فراخوانی کنم اگه یه سورس در این مورد بذارین خودم بقیه کارها رو حل میکنم
ممنون

returnx
سه شنبه 16 شهریور 1389, 18:55 عصر
این ببین، منظورت اینه ؟
شما تو این برنامه هر چی که تو textbox1 بنویسی تو یه فایل excel تو سلول اول ذخیره میکنه.
http://www.4shared.com/file/3mgXe1Il/Excell_in_vb_2.html

ALIMAHDE54
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 15:59 عصر
سلام برهمه ی اساتید محترم برنامه نویسی
دوست عزیز ممنون سورس خوبی بود ولی بازم اونی نبود که من میخواستم من میخوام ائن فایلی رو که خودم ساختم ارتباط بدم من خودم قبلا تو ایکسل یه کارنامه رو شبیه سازی کردم الان فقط میخوام نمره ها رو تو برنامه جای گذاری کنم همین الان شما سورسی باید بزارین که خودتون یه فایل قبلا درست کرده باشین مثلا تو اون فایل تو جلوی حسابان بنویسه 19 و در جلوی جبر بنویسه 17 و همین طور ادامه بدیم ما فقط به وسیله تکست باکس نمره ها رو میگیرم و بازن یه دکمه اون در فایل ایکسل میریزیم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

returnx
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 16:37 عصر
تا (http://www.4shared.com/file/O6nxUVl2/Excel_in_vb3.html)اونجا که من از سوالت متوجه شدم این برنامه رو برات نوشتم ببین منظورت این بود؟

http://www.4shared.com/file/O6nxUVl2/Excel_in_vb3.html

ALIMAHDE54
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 14:19 عصر
سلام بر همه برنامه نویسان محترم
دوست عزیز ممنون یکم از منظورم رو متوجه شدین من ریاضی ,فیزیک ,حسابان اینا رو تو فایل ایکل نوشتم ولی تو این برنامه شما این فایل ابتدا پاک سپس باز میشود و اون اطلاعاتی که من زپاز قبل در اون ذخیره کردهع بودم رو پاک میکنه
سوال دوم من میخوام بعد از ذخیره کردن اگه در شیت اول باشه به شیت ها یکی اضافه کنه تا دفعه دوم این اطلاعات دوباره روی همون اطلاعاتی که ذخیره کردیم ریخته نشه مثلا اگه ما برای اولین بار روی شیت یک اطلاعاتمون رو ذخیره کرده باشیم برای دومین بار این اطلاعات روی شیت دوم ذخیره بشه و برای سومین بار این اطلاعت روی شیت سوم و همین طور ادامه بیابد
در ضمن می خوام فیلد های خود فایل ایکسل رو هم فراخوانی کنم
((دوستان عزیز و گرانقدر کانی که چند ساله که با وبی کار میکنن نمیتونن یه همیچین سورسی بزارن تا هم من و هم دوستان دیگر که میدونم خیلی از افراد تو این بحث مشکل دارند مشکلشون حل بشه از مدیران قدرتمند و با تجربه این بخش خواهش میکنم که در این مورد راهنمایی کنند تا دوستان برنامه نویس از برنامه نویسی نامید نشوند من الان چند روزه که به یه جواب درست حسابی نرسیدهام تنها دوست عزیزم ms2222 به من در این راه کمک میکنه و تا به حال هیچ یک از مدیران یه جواب درست حسابی به من ندادند تا من بتونم مشکل خودم رو حل کنم از مدیران عزییز وگرانقدر خواهش میکنم من رو دز این راه راهنمایی کنن تا مشکل من و دیگر عزیزان حل بشه ))
دوستان با امید اینکه مدیران هم در این موضوع بحث کنن من برنامه نویس رو ادامه میدم و نامید نمیشوم هر کی در این مورد اطلاعات داره خواهشا کمک کنه
ممنون :تشویق::تشویق::قلب::گیج:

ALIMAHDE54
جمعه 19 شهریور 1389, 09:08 صبح
بابا کسی نیست اینجا به ما کمک کنه هر کی در این زمینه مشکل داشته از هر کجا که یاد گرفته فقط معرفی کنه ممنون

ALIMAHDE54
دوشنبه 22 شهریور 1389, 04:48 صبح
سلام خواهشا کمک کنید :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++::عصبانی++::عصبانی++::گ یه::گریه::گریه::گریه::گریه::گ یه::افسرده::افسرده::افسرده:: فسرده::عصبانی::عصبانی::عصبا ی::عصبانی::عصبانی::عصبانی:

ramzdar
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 16:31 عصر
سلام دوست عزیز
ببین این به دردت میخوره.
اونطوری که من متوجه شدم:
اعداد وارد شده در هر TextBox واردیه خونه مشخص از فایل اکسل بشه
تغییرات در خود فایل ذخیره بشه

ramzdar
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 17:17 عصر
اینم با هربار زدن دکمه Save یه شیت جدید ایجاد میشه و اطلاعات توی یه شیت جدید ذخیره میشه.
فقط یه مشکل هست.
نمیدونم چرا نمیشه دوبار پشت سرهم Save کرد. باید بعد از زدن Save حتماً دکمه End رو بزنم و دوباره برنامه رو اجرا کنم بعد دوباره سیو کنم.

ALIMAHDE54
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 19:46 عصر
سلام بر همه ی اساتید محترم بلاخص ramzdar
دوست عزیز ممنون خیلی خوب بود ولی بازم اونی که من میخواستم نبود چون که من ریاضی و فیزیک رو قبلا نوشتم و نمیخوام با کد اونا رو بنویسم درسته میشه با کد این کار رو انجام داد ولی من دو تا فایل قرار نیست که در اینا قرار بدم به همین خاطر مشکل میشه به همین خاطر من از قبل کارنامه رو شبیه سازی کردم و میخوام نمرات در جلوی انا نمایش داده بشه ولی با این کد ها یه فایل ایکسل که خالی هست باز میشه و اگر من بخوام آدرس فابل خودم رو هم بدم اون فایل خالی باز خواهد شد اگه بشه اونو هم حل کنید در هر حال خیلی خیلی ممنون :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق:

ramzdar
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 13:38 عصر
خب میتونی اون اسامی رو بگیری و بریزی توی شیت بعدی
این کد رو برای نمونه نوشتم. با این کد میتونی آدرس فایلت رو بهش بدی.
این کد بیشتر یه آموزشه.

ALIMAHDE54
جمعه 26 شهریور 1389, 10:12 صبح
با عرض سلام
دوست عزیز من میدونم میتونم قایل خودم رو به جای فایلی که شما ساختین تو برنامه قرار بدم ولی مشکل من اینکه در داخل اون فایل من یکسری عملیات و نو شته ذخیره کردم و با این کدها اون عملیات کلا پاک میشه و باید اونا رو خودمون وارد کنیم
exs.Cells(1, 1) = "Riazi"
exs.Cells(2, 1) = "Fizik"
من میخوام به جای نوشتن این کد ها مسفقیم خودم ریاضی و فیزیک رو قبلا تو فایل ایسکل بنویم و ذخیره کنم تا دیگه احتیاجی به نوشتن این کد ها نباشه ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید
ممنون از دوست عزیز که منو در این راه کمک میکنید :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::بوس::بوس:

ramzdar
شنبه 27 شهریور 1389, 19:07 عصر
خب میتونی اون نوشته هاتو توی یه متغیر ذخیره کنی و بعد به شیت بعد انتقال بدی.
مثلاً:
اول متغیر a رو بصورت عمومی تعریف میکنی( با Dim ) و بعد می نویسی:

a=exs.Cells(1,1)
بعدش بعد از اینکه شیت جدید ایجاد شد می نویسی:

exs.Cells(1,1)=a

اگه تعدادشون بیشتر بود میتونی از حلقه For استفاده کنی.

ramzdar
سه شنبه 06 مهر 1389, 15:34 عصر
مشکلت حل شد؟

ALIMAHDE54
پنج شنبه 08 مهر 1389, 18:41 عصر
دوستان ممنون مشکل من حل شد ممنون از مکم هایی که کردید
:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق: