PDA

View Full Version : بروز خطا در هنگام اتصال به پایگاه داده

a.maleki
یک شنبه 24 مرداد 1389, 10:30 صبح
سلام دوستان
من از این کتنکشن برای وصل شدن به دیتا بیس استفاده میکنم

Dim con As New SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=lib_nez;Integrated Security=True")

مشکل من اینه که وقتی میخواهم به پایگاه داده متصل بشم این پیغام رو می ده نمی دونم چه کاری باید بکنم

Invalid object name 'lib_nez'

بانک هم به sql اتچ شده چرا این پیغام رو میده نمی دونم
'lib_nez' نام بانکم هستش
خواهش میکنم کمک کنید:عصبانی++::عصبانی++::عصبا ی++::عصبانی++:

mojtaba00
یک شنبه 24 مرداد 1389, 10:45 صبح
به نظر که کانکشن رو درست دادی، ولی یک سری مسائل دیگه هم هست مثل نام کاربری و رمز عبور و یا اینکه تو از sql express استفاده کرده باشی.

ولی واسه رفع مشکل یه راه حل ساده تر هم وجود داره. اونم اینه که تو یه دیتاست ( نوع دار ) با استفاده از Add new Item و سپس انتخاب گزینه DataSet به پروژه اضافه کنی و سپس با استفاده از server explorer جداولت رو در دیتاست drag کنی .

ولی ممکنه دیتابیست تو server explorer نباشه . واسه اضافه کردنش روی سرور کلیک راست کن و add new connection رو انتخاب کن. تو کادر باز شده نام سرور رو localhost بگذار و با رفتن به کادر بعدی لیست تمام دیتابیس های موجود در لوکال در کادر انتخابی دیتابیس ها ظاهر میشه. دیتابیست رو از لیست انتخاب کن و test connection رو بزن . اگر ok شد که هیچ، اگه نشد یه جایی رو اشتباه رفتی مثلا دیتابیس ایجاد نشده یا سرورت مثلا .\sqlexpress هستش.

چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. ضمنا اگر تو server explorer روی نام دیتابیس دابل کلیک کنی تو لیست properties کانکشن استرینگت رو به طور صحیح می نویسه.

موفق باشی

a.maleki
یک شنبه 24 مرداد 1389, 10:53 صبح
دوست عزیز ممنونم از جوابت ولی من تمام این راه هارو رفتم و به جواب نرسیدم نمی دونم مشکل از کجاست
لطفا کمک کنید

a.maleki
یک شنبه 24 مرداد 1389, 13:41 عصر
آقا کسی نیست به من کمک کنه

vbworm
یک شنبه 24 مرداد 1389, 15:01 عصر
سلام دوستان
من از این کتنکشن برای وصل شدن به دیتا بیس استفاده میکنم

Dim con As New SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=lib_nez;Integrated Security=True")

شما یه خط برنامه دادی که ممکنه هزار و یک جور ایراد داشته باشه. نه یوزر نه پسورد نه توضیحات اضافه. ... توقع داری چه جوابی براتون بیاد؟؟؟

این یه کانکشن استرینگ استاندارده :

"Data Source=YOUR SERVER;Initial Catalog=YOUR DATABASE;Persist Security Info=True;User ID=USER NAME;Password=PASSWORD"

a.maleki
یک شنبه 24 مرداد 1389, 15:07 عصر
دوست عزیز کل مشکل من فقط تو همین خطه چه ربطی به یوزر و پسورد داره که شما می گید فقط یه خط نوشتی و توقع پاسخ داری
شما دقت کنی گیر داده به نام بانک که می گه نمیشناسمش حالا چرا نمی دونم ولی ربطی به یوزر و پسوردی که شما می گید نداره

quicksort
یک شنبه 24 مرداد 1389, 17:13 عصر
دوست عزیز شما در این کد Data Source تعریف نکردی باید جلوی عبارت Data Source نام بانک اطلاعاتی یا همان منبع داده را بنویسید به عنوان مثال اگر از بانک اطلاعاتی Sql2005express استفاده می کنی

Data Source=Computername\SQLEXPRESS و به جای computername نام کامپیوتر خود را بنویسید.

ضمنن این موضوع ربطی به نام کاربری و کلمه عبور ندارد.

a.maleki
دوشنبه 25 مرداد 1389, 09:00 صبح
دوستان ممنونم که وقت می گذارید
ولی من قبلا از همین نوع تعریف کردن کانکشن استفاده می کردم و مشکلی نبود نمی دونم چرا به این داره گیر می ده
اگر دوستان راهنمائی کنند ممنون میشم

vbworm
شنبه 10 تیر 1391, 03:06 صبح
خوب حالا از اون کانکشن استرینگی که نمونه گذاشتم استفاده کن. به خدا آسمون به زمین نمیاد!!!