PDA

View Full Version : حرفه ای: نحوه ایجاد فرم لاگین ( LOGIN) از مقدماتی تا پیشرفته

meysam2548
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:44 صبح
سلام دوستان در این تاپیک قصد داریم در رابطه با فرمهای لاگین یا همون ورود به برنامه بحث بشه.

همکاری کنید.
متشکرم:قلب:

ایمان مدائنی
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:50 صبح
خب شما قراره آموزش بدي ؟؟

meysam2548
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:53 صبح
من قرار نیست آموزش بدم. قراره با هم به یک فرم لاگین خیلی پیشرفته برسیم.
لاگین برنامه در قسمت امنیت برنامه قرار داره که از اهمیت بالایی برخورداره.میخوام لاگینو پیشرفته کار کنممممممممممممممم

ایمان مدائنی
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:54 صبح
من يك نمونه برنامه كوچيك در اين رابطه دارم ميذارم و اميدوارم بدردتون بخوره !

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=239323

meysam2548
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:02 عصر
من میخوام با فرامین sql کار کنه و نوع کاربر که ممکنه ( مدیر ، کاربر ساده،حسابدارش ) تو یک قسمت از صفحه اصلی بیاد:
مثلا نوع کاربر:مدیر

ایمان مدائنی
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:19 عصر
دوست عزيز اين به خلاقيت شما بستگي داره !
خوب تو بانگ اطلاعاتي نوع مدير و كاربر و... تعريف كن !
بعد اگه username برابر هر كدوم بود حق دسترسي رو مشخص كن !
كار سختي نيست

meysam2548
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:24 عصر
فرک لاگینی که من در نظر دارم به این شکل هست که در فرم لاگین 2 تا تکست باکس واسه نام کاربری و رمز عبوره و سه تا دکمه با کاربردهای ورود،خروج،فراموش کرده ام داره

در صفحه اصلی می خوام یک باشه واسه مدیریت کاربران که بشه ازونجا هم کاربر ایجاد کرد و هم کاربر حذف کرد و هم کاربرو اصلاح کرد.

میخوام یک قسمت باشه واسه تغییر رمز عبور کاربر.

میخوام یک قسمت باشه واسه گزارش کاربر که چه تاریخ و زمانی ورود شده و چه زمانی خارج شده.

این قسمتی از امکاناتی هس که مد نظر دارم. دارم روش کار می کنم اما تنها با یک فکر ، هم خسته کنندس و هم کار پر ایراده.

کمک می خوام.

ایمان مدائنی
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:34 عصر
يه متغير تو فرمهات از نوع بولين تعريف كن اگه كاربر مدير بود همه بولين ها ترو شود و اجازه همه كار داده بشه !
ميفهمي منظورمو ؟؟
توفرمها متغير تريف كن كه اگه كاربر مدير بود كليد ها enable باشند

meysam2548
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:56 عصر
میدونم . با اکتیو بودن یا نبودن مشکل ندارم. میتونم این مدیریتو کنم که اگر کاربر عادی بود مثلا منوی مدیریت کاربران فقط تغییر رمز عبور فعال باشه.

اما بحث گزارش کاربر، اینکه کی اومده و کی رفته و حتی پیشرفته تر از اون چه عملیاتی انجام داده واسم مهمه.
چطور و با چه متد برنامه نویسی ای میشه این امکانو پیاده کرد...؟؟

چطور میشه یک یوز ایجاد کرد که اصلا جنبه خارجی نداشته باشه مثلا داخل دیتابیس نباشه که با زدنش منوهای جدیدی ظاهر بشه واسه تنظیمات کلیه برنامه از قبیل رنگ و کم و زیاد امکاناتو اسکینو و ... یک یوزر فراتر از کاربرای دیگه که بشه هر ویرایشی کرد.

اکسس از نظر امنیت خیلی بانک ضعیفیه . میشه پیاده کرد؟؟؟
کجا؟؟؟
تحت فایل متنی انکود شده میشه؟؟ میشه با بانکای دیگه کار کرد مثل اوراکل؟؟

saeedalg
دوشنبه 25 مرداد 1389, 16:04 عصر
ببینید اینا که تا حالا گفتید هیچ ربطی به فرم لاگین نداره، اینا بحث امنیتیه نرم افزار که تو این (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=134104) تاپیک فعلا مشغول به بحث رو این موارد هستند، فرم لاگین صرفا یه فرمه که دو تا سه تا رشته داخل اون وجود داره و فرمانهاشم معمولا ok, Cancel هستند و نباید این مباحث مرتبط با اون باشه (شما نباید امنیت نرم افزار یا Biz رو بیارید داخل UI) بلکه باید لایه امنیتی داشته باشید و از اون برای برنامه سرویس بگیرید، حتی تو برنامه های کوچیک (اگر تجاری باشه).

اَرژنگ
دوشنبه 25 مرداد 1389, 16:40 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218760

meysam2548
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:08 صبح
آره درسته . بحثه یوزری که در بانک نباشه جزء امنیته برنامست.
اما بحث نام کاربری و تعیین دسترسی ها و همچنین گزارش گیری از کاربران فعال که کی امودن و رفتن در وهله اول، مرتبطه با فرم لوگینه.

چطور میشه تک تک این کارها رو انجام داد؟

ایمان مدائنی
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:32 صبح
دوستان عزيز من يك نمونه ديگه از برنامه لگين پيدا كردم كه خيلي باحاله !
براتون ميذارم برين حالشو ببريد !

saeedalg
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:59 صبح
آره درسته . بحثه یوزری که در بانک نباشه جزء امنیته برنامست.
اما بحث نام کاربری و تعیین دسترسی ها و همچنین گزارش گیری از کاربران فعال که کی امودن و رفتن در وهله اول، مرتبطه با فرم لوگینه.

چطور میشه تک تک این کارها رو انجام داد؟
یه تکنیکی که برای گزارش گیریها استفاده میشه اینه که تو DB همیشه LastModifiedDate برای هر جدول که معرف یه شی از مدله میذارن، بعد.... ولی باز هم میگم اینا هیچ ربطی به فرم لاگین نداره، ولی فرض کن تو کنسول برنامه مینویسی اصلا فرمی در کار نیست تو همون جا لاگین میکنه و اینا، خب اینجا که چیزی به اسم فرم لاگین نیست، تو باید یه کامپوننت بنویسی که این موارد رو پوشش بده چند تا سرویسم بده، مثلا ممکنه امنیتت به این صورت باشه که یه کاربر ( یا نقش) امکان استفاده از یه Function رو داره و از یه Function دیگه نمیتونه استفاده کنی خوب اینا همش مساله امنیتین برو اون تاپیک رو بخون. البته هنوز خیلی خوب نیست باید ریزتر بحث بشه.
پست ارژنگ هم خوبه.

maryam_87
سه شنبه 26 مرداد 1389, 09:15 صبح
فرک لاگینی که من در نظر دارم به این شکل هست که در فرم لاگین 2 تا تکست باکس واسه نام کاربری و رمز عبوره و سه تا دکمه با کاربردهای ورود،خروج،فراموش کرده ام داره

واسه فراموش کردن رمز عبور می تونی ایمیل طرف رو ازش بگیری و اون رو به صفحه تغییر رمز راهنمایی کنی
یا میتونی مثه یاهو سوال امنیتی بذاری

در صفحه اصلی می خوام یک باشه واسه مدیریت کاربران که بشه ازونجا هم کاربر ایجاد کرد و هم کاربر حذف کرد و هم کاربرو اصلاح کرد.
برای ایجاد باید یه یوزر رو به جدول امنیتی اضافه کنی
برای حذفش باید کلیه اطلاعات مربوط به این کاربر رو توی جدول دیگه ذخیره کنی و کلیه اطلاعات دیگه ای که توی بقیه دیتا بیس داره رو توی این جدول ذخیره کنی چون این جوری که شما گزارش گیری می خوای بکنی حسابی مچگیری می کنی از کاربران پس یه زمانی اگه بخوای بذونی که فلان کار توسط چه کسی انجام شده به اطلاعات این جدول احتیاج داری

منظورت رو از اصلاح کاربر نفهمیدم!!!

میخوام یک قسمت باشه واسه تغییر رمز عبور کاربر.

این قسمت رو بخوسیله دستر آپدیت تو اس کیو ال می تونی انجام بدی

میخوام یک قسمت باشه واسه گزارش کاربر که چه تاریخ و زمانی ورود شده و چه زمانی خارج شده.
زمان ورود رو می تونی تو رویداد کلیک یه باتن(یا هر عمل دیگه ای )توی یه فیلد ساعت ورود را ذخیره کنی و زمان خروج هم با زدن دکمه خروج هم با ذخیره تو دیتابیس می شه این کار رو کرد

ولی در کل با این چیزا حجم دیتا بیست زیاد میشه مخصوصا اگه تعداد کاربرات زیاد باشه

کدهای این چیزایی که گفتم توی نمونه های برنامه های کوچک و مفید (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64210) هست
امیدوارم کمکت کرده باشم

aliramazani
شنبه 14 خرداد 1390, 16:55 عصر
يه متغير تو فرمهات از نوع بولين تعريف كن اگه كاربر مدير بود همه بولين ها ترو شود و اجازه همه كار داده بشه !
ميفهمي منظورمو ؟؟
توفرمها متغير تريف كن كه اگه كاربر مدير بود كليد ها enable باشند

مشکل من هم همینه لطفا کدش را بنویس