PDA

View Full Version : سوال: کار با کنترل ها در Visual Studio

darya-esf
یک شنبه 24 مرداد 1389, 11:53 صبح
سلام می دونم که سوالم خیلی مبتدیانه است ولی از آنجایی که فرصت کمی برای یافتن جواب دارم ممنون می شوم که به آن پاسخ بدهید.:لبخندساده:
نحوه کار با کنترلهای زیر،خصوصیات،متدهاو رویدادهای مهم آنها را توضیح دهید؟

CheckBox , ComboBox , ColorDialog ,ContextMenuStrip , FontDialog , GroupBox , ListBox , MenuStrip , NotifyIcon ,NumericUpDown , Panel , RadioButton , RichTextBox , TabControl , ToolTip , TrackBar

vandermond
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:06 عصر
سلام دوست عزيز
ميخاستي يه دفعه بگو آموزش كامل VS رو ميخاي ديگه:لبخند:.
هر كدوم رو اگه اسمش و عكسش رو نگاه كني ميفهمي خودت. من چندتا شو ميگم:
ChekBox : شكلش رو كه ميدوني. خاصيت مهم (به جز خاصيت هاي عمومي Name,Text,...) كه داره Checked هستش كه ميگه تيك خورده يا نه (تيك خورده : Checked=true و تيك نخورده Checked=false)
ComboBox : به جز عمومي ها. مهمترين ش Items هست كه داده هاي توي كمبو رو ميزاري اونجا. و براي دسترسي به اونها از SelectedIndex,... استفاده ميكني.
ColorDialog : متد ShowDialog رو داره براي نمايش و خاصيت Color كه رنگ انتخابي رو برميگردونه.

همه رو كه نميتونم بنويسم. برو يه كتاب مقدماتي بخون داره اينا رو. يا اگه خيلي ميخاي سريع به نتيجه برسي توي msdn اسمشون رو بزن كه همه متدها و خاصيت ها رو بهت نشون بده.

ایمان مدائنی
یک شنبه 24 مرداد 1389, 12:24 عصر
سلام می دونم که سوالم خیلی مبتدیانه است ولی از آنجایی که فرصت کمی برای یافتن جواب دارم ممنون می شوم که به آن پاسخ بدهید.:لبخندساده:
نحوه کار با کنترلهای زیر،خصوصیات،متدهاو رویدادهای مهم آنها را توضیح دهید؟

CheckBox , ComboBox , ColorDialog ,ContextMenuStrip , FontDialog , GroupBox , ListBox , MenuStrip , NotifyIcon ,NumericUpDown , Panel , RadioButton , RichTextBox , TabControl , ToolTip , TrackBar

دوست عزيز اگه بخواهيم همه اينها رو توضيح بديم 100 صفحه ميشه !
لطفا جست و جو كن حتما جواب بيشتر اينها رو ميگيري بعد اونهايي كه موند بزار تا جواب بديم !